Jak uzyskać formularz podatkowy 1099 od DoorDash?

Tak jak w przypadku każdej innej pracy, kiedy pracujesz w DoorDash, musisz zadbać o swoje podatki. Kiedy jesteś Dasherem, jesteś zatrudniony jako niezależny wykonawca, więc jesteś odpowiedzialny za śledzenie tego, co zarabiasz. Twój pracodawca nie może udzielić Ci profesjonalnej porady podatkowej, więc jeśli potrzebujesz pomocy, musisz porozmawiać z ekspertem.

Jak uzyskać formularz podatkowy 1099 od DoorDash?

Jeśli nie masz pewności, co to jest formularz 1099 i jak go zdobyć, ten artykuł może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości. Pamiętaj jednak, że jest to tylko informacja i tylko doradca podatkowy może udzielić Ci dokładnej porady prawnej.

Gdzie mogę dostać mój 1099?

1099 to formularz podatkowy, który otrzymujesz od Payable.com, jeśli zarobisz więcej niż 600 USD w jednym roku kalendarzowym. Używasz tego formularza do zgłaszania swoich rocznych zarobków i warto go mieć, gdy idziesz do składania zeznań podatkowych. Formularz 1099 jest przeznaczony dla osób samozatrudnionych, ale może być również używany do zgłaszania płatności rządowych, odsetek, dywidend i innych.

Twój pracodawca ma obowiązek co roku przesyłać Ci ten formularz przed 31 stycznia. Ponieważ jesteś niezależnym wykonawcą, gdy pracujesz dla DoorDash, otrzymujesz formularz 1099-MISC. Za pomocą tego formularza zgłaszasz wszystkie swoje roczne dochody do IRS, a następnie płacisz podatek dochodowy od zarobków.

Pamiętaj, że musisz zgłosić zarobki, nawet jeśli nie otrzymasz formularza. W takim przypadku nie stanowi to problemu, jeśli nadal zgłaszasz swoje dochody i odpowiednio płacisz podatki. Możesz to zrobić bez formularza 1099, więc nie musisz dzwonić do pracodawcy i przypominać o jego przesłaniu. Nie będziesz mieć żadnych problemów z IRS, o ile złożysz podatki na czas. Jedyne, czego powinieneś unikać, to czekanie na formularz i niedotrzymanie terminu.

Aby uzyskać dostęp do formularza 1099-MISC, musisz zaakceptować zaproszenie wysłane do Ciebie przez DoorDash. Kiedy to zrobisz, automatycznie otrzymasz konto płatne, więc nie musisz tworzyć go samodzielnie. Jeśli masz konto sprzed, możesz zobaczyć formularz 1099 dla bieżącego roku pod nazwą DoorDash (rok).

Jak zdobyć 1099

Czy mogą dostarczyć tę formę w inny sposób?

Formularz 1009 jest dostarczany w wybrany przez Ciebie sposób. Preferencje dostawy możesz zmienić w dowolnym momencie, o ile jest to tydzień przed terminem. W ten sposób możesz to zrobić za pośrednictwem swojego konta płatnego:

  1. Uruchom aplikację Płatne i zaloguj się na swoje konto.
  2. Po lewej stronie znajduje się menu – wyciągnij je i dotknij Moje konto na dole. Możesz również uzyskać dostęp do swojego konta, dotykając swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu.
  3. Przewiń w dół, aby znaleźć sekcję Weryfikacja i informacje podatkowe.
  4. Stuknij w Dostarczenie formularza podatkowego, aby wybrać żądaną formę dostawy formularza 1099.

Preferencje dostawy należy wybrać co najmniej siedem dni przed koniecznością wysłania formularza 1099. Jeśli tego nie zrobisz, zostanie automatycznie wysłany na Twój adres domowy, zgodnie z Twoim kontem.

DrzwiDash

Skąd mam wiedzieć, czy DoorDash złożył 1099?

Aby sprawdzić, czy Twój pracodawca złożył ten formularz, zaloguj się na swoje konto płatne i wykonaj następujące czynności:

  1. Wyciągnij menu po lewej stronie ekranu i dotknij opcji Podatki. Pamiętaj, że jeśli uzyskujesz dostęp do witryny z przeglądarki internetowej, musisz kliknąć Podatki na pasku u góry.
  2. Na następnym ekranie wybierz żądany rok podatkowy.
  3. Wybierz rozszerzony widok roku podatkowego i przewiń do formularza Pobierz i wydrukuj, tuż nad przyciskiem Zamknij.
  4. Dotknij lub kliknij, aby pobrać formularz 1099.

Łatwe opodatkowanie

Robienie podatków jest stosunkowo proste, gdy pracujesz dla DoorDash. Musisz śledzić swoje zarobki i być odpowiedzialnym za wprowadzenie prawidłowych informacji i zrobienie tego na czas. Jednak formularz, którego potrzebujesz, otrzymasz automatycznie, gdy Twój pracodawca go złoży.

Czy śledzenie zarobków i podatków jako Dasher było dla Ciebie skomplikowane? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.