Czy Snapchat usuwa nieprzeczytane snapy?

Snapchat jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych platform do przesyłania wiadomości i czatów. Sieć może pochwalić się ponad 150 milionami użytkowników dziennie z całego świata. Aplikacja jest najbardziej popularna w krajach anglojęzycznych, Skandynawii, Indiach i Japonii. Jest również popularny we Francji, Portugalii i kilku innych krajach UE.

Czy Snapchat usuwa nieprzeczytane snapy?

Automatyczne usuwanie wiadomości po ich przeczytaniu lub obejrzeniu jest główną funkcją Snapchata i tak było od czasu uruchomienia platformy w 2011 roku. Powszechnie wiadomo, że Snapchat usuwa wiadomości, filmy i historie, ale czy Snapchat usuwa również nieprzeczytane snapy?

Wiadomości Snapchata

Jednym z kluczowych punktów marketingowych Snapchata jest to, że nic nie trwa wiecznie. Komunikacja między Tobą a innymi osobami zostanie automatycznie usunięta. Teksty, zdjęcia i filmy znikną po pewnym czasie lub po tym, jak ktoś przejrzy informacje. Po usunięciu Twoje treści znikają na zawsze.

Twoje historie na Snapchacie są widoczne przez 24 godziny po opublikowaniu. Ale co z twoimi wiadomościami i snapem? Treści, które wysyłasz znajomym? Nawet jeśli wysłałeś prywatną wiadomość do innych użytkowników Snapchata, a oni nigdy jej nie przeczytali ani nie odpowiedzieli, czy Snapchat też ją usunie?

Odpowiedź brzmi tak. Snapchat usunie zawartość „Nieprzeczytane”.

Oto, jak to działa: Czas potrzebny na zniknięcie nieprzeczytanej treści różni się w zależności od formy komunikacji. Twoje nieprzeczytane wiadomości nie są już dostępne po 30 dniach. Niektóre z tych nieprzeczytanych wiadomości mogą zniknąć po 24 godzinach.

Podstawowe zasady są następujące:

 • Jeśli wysłałeś wiadomość jeden na jednego – zostanie ona automatycznie usunięta po 30 dniach
 • Wiadomości w grupach — są automatycznie usuwane po 24 godzinach.

Należy wspomnieć, że istnieje różnica między snapami a wiadomościami. Wysłane przez Ciebie snapy są w formie wideo. Wiadomości to tekst, który wysłałeś. Dostęp do obu tych opcji można uzyskać, wybierając ikonę „Wiadomość” w lewym dolnym rogu aplikacji.

A co z nieprzeczytanymi snapami?

Nieprzeczytane przyciągania, podobnie jak wszystkie inne nieprzeczytane treści, są usuwane po wygaśnięciu. W zależności od kontekstu nieprzeczytane snapy mogą zostać usunięte po 24 godzinach lub 30 dniach. Oto jak Snapchat poradzi sobie z Twoimi nieprzeczytanymi snapami:

 • Jeśli wysłałeś przystawkę w czacie jeden na jednego, serwery Snapchata są ustawione tak, aby usuwały nieotwartą przystawkę po 30 dniach. Jeśli odbiorca otworzy przystawkę w ciągu 30 dni, zostanie on usunięty, gdy tylko zostanie wyświetlony.
 • Jeśli wysłałeś przystawkę do czatu grupowego, serwery Snapchata poczekają 24 godziny, zanim je usuną. Jeśli jednak wszyscy uczestnicy zobaczą snap w wyznaczonym czasie, snap zostanie usunięty przed upływem tego czasu.

Zmień ustawienia

Snapchat nie daje wiele możliwości kontrolowania nieprzeczytanych wiadomości, ale pozwala zmienić ramy czasowe, w których „przeczytane” wiadomości są usuwane.

Możesz to zrobić poprzez:

 1. Otwórz nowy czat z danym kontaktem

 2. Stuknij ikonę profilu użytkownika w lewym górnym rogu

 3. Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu

 4. Uzyskiwać „Usuń czaty…”

 5. Ustawić „Po obejrzeniu” lub „24 godziny po obejrzeniu”

Jeśli martwisz się przedłużającą się nieprzeczytaną wiadomością, możesz dotknąć „Jasna rozmowa” opcja. Jeśli Ty lub inny użytkownik zapisaliście rozmowę, ta funkcja nie będzie działać. Nadal będzie istnieć w zapisanych rozmowach.

Zapisywanie rozmów

Jeśli chcesz zapisać rozmowę, możesz. Po wysłaniu wiadomości naciśnij i przytrzymaj tekst. Wybierz opcję „Zapisz na czacie”.

Stąd możesz dotknąć ikony użytkownika w lewym górnym rogu, tak jak poprzednio. Przewiń w dół, a zobaczysz pole „Wiadomości zapisane na czacie”. Możesz również wybrać opcję „Usuń”, aby usunąć wysłaną wiadomość.

Snapy, których nie można usunąć

Jeśli zastanawiałeś się, czy możesz usunąć snapy, które wysyłasz znajomym, zanim wygasną, przygotuj się na złe wieści. Niewiele, jeśli w ogóle, użytkownicy mogą zrobić, aby usunąć wysyłane przez siebie snapy. Oficjalnie nie ma opcji „Usuń” dla snapów, tak jak w przypadku wiadomości.

Żadna z wymienionych powyżej metod nie działa błyskawicznie, tylko wiadomości. Snapy jeden na jednego będą dostępne przez 30 dni, podczas gdy snapy grupowe są dostępne tylko przez 24 godziny, nawet jeśli są nieprzeczytane.

Jeśli poważnie myślisz o pozbyciu się Snapa, który został wysłany przez pomyłkę, możesz spróbować kilku rzeczy. Niektóre z metod, które wypróbowali użytkownicy, obejmują:

Usuwanie konta

Niektórzy użytkownicy próbowali tej metody, mając nadzieję, że cała ich komunikacja zostanie usunięta wraz z kontem. Jednakże, Snapchat czeka 30 dni przed usunięciem konta na stałe i wraz z nim przechowuje wszystkie wiadomości i snapy wysyłane do i przez usunięte konto.

Jeśli wybierzesz tę trasę, Twój snap pozostanie widoczny dla odbiorcy, a Snapchat usunie go po otwarciu.

Blokowanie odbiorcy

Pamiętaj, że blokując odbiorcę, usuwasz go również z listy znajomych (jesteś też usuwany z ich listy). Jeśli zablokujesz ich, zanim otworzą snap, którego nie chcesz, aby zobaczyli, Twoja rozmowa zniknie z ich profilu, wraz z problematycznym snapem.

Jednak przystawka i rozmowa nadal będą pojawiać się na Twoim koncie.

Snapy, które można usunąć

Snapchat nie pozwoli ci usunąć snapa wysłanego do znajomego. Możesz jednak usunąć snapy, które przesłałeś do Naszej historii. Snapy, które wniosłeś do „Naszej historii”, są widoczne na platformie przez różne okresy czasu. Niektóre będą dostępne przez 24 godziny, podczas gdy inne mogą być dostępne znacznie dłużej. Oto jak je usunąć:

 • Jeśli jest to przystawka, którą opublikowałeś mniej niż 24 godziny temu, przejdź do ekranu Stories i dotknij przycisku obok „Nasza historia”. Następnie znajdź przystawkę, którą chcesz usunąć, otwórz ją i dotknij ikony kosza u dołu ekranu. Spowoduje to usunięcie go z wyszukiwania, kart kontekstowych i mapy.
 • Jeśli minęło więcej niż 24 godziny, w Ustawieniach przejdź do „Naszych zdjęć z historii”, aby zobaczyć te, które są nadal aktywne. Znajdź ten, który chcesz usunąć, i dotknij ikony kosza na śmieci, aby go usunąć.

Snapchat pozwala również w dowolnym momencie usuwać snapy z niestandardowej historii. Jeśli ich nie usuniesz, serwery Snapchat zrobią to 24 godziny po opublikowaniu.

Często Zadawane Pytania

Jeśli zablokuję kogoś na Snapchacie, czy moje snapy i wiadomości znikną?

Gdy zablokujesz innego użytkownika na Snapchacie, wszelkie pozostałe komunikaty, które jeszcze nie wygasły, będą nadal wyświetlane odbiorcy. Te wiadomości i Snapy nie będą już dostępne do przeglądania.

Gdy inna osoba zostanie zablokowana, nie będzie już widzieć Twojej nazwy użytkownika ani profilu, ale nadal będzie mogła wyświetlać wiadomości, dopóki nie wygasną.

Czy mogę ręcznie usunąć nieprzeczytane wiadomości?

Możesz ręcznie usunąć lub wycofać nieprzeczytane wiadomości, które wysłałeś (nie działa to jednak w przypadku Snapów). Naciśnij i przytrzymaj wysłaną wiadomość i kliknij opcję, aby ją usunąć. Inni użytkownicy zostaną powiadomieni o usunięciu wiadomości, więc przygotuj się na wyjaśnienie.

Czy wiadomości zostaną natychmiast usunięte, jeśli usunę swoje konto?

W przeciwieństwie do blokowania kogoś, jeśli usuniesz swoje konto, wszystkie zapisane czaty, aktywne czaty i snapy znikną. Jeśli wysłałeś Snap, który absolutnie chcesz usunąć, możesz zamknąć swoje konto Snapchat (nie jest to praktyczne, ale opcja istnieje).

Moje nieprzeczytane wiadomości są nadal wyświetlane. Co się dzieje?

Jeśli otworzysz wiadomości Snapchata, a niektóre nadal są wyświetlane sprzed miesięcy, prawdopodobnie są one zapisane na czacie. Jeśli chcesz je usunąć, możesz długo nacisnąć wiadomość i dotknąć „Nie zapisz na czacie”. Wiadomości automatycznie znikną. Możesz także dotknąć opcji usunięcia wiadomości, aby przyspieszyć proces.