Jak wyłączyć usługę Xbox Live

Xbox Live to internetowa gra i platforma Xbox dla konsoli Xbox od czasu jej premiery w 2002 roku. Przez lata doczekała się wielu iteracji i udoskonaleń. W przeciwieństwie do swojego głównego konkurenta, PlayStation Now, Xbox Live wymaga miesięcznej subskrypcji, aby grać online i korzystać z większości oferowanych usług.

Jak wyłączyć usługę Xbox Live

Microsoft na przestrzeni lat wielokrotnie podejmował próby włączenia komputerów PC do ekosystemu Xbox Live. Wcześniejsze wysiłki, takie jak nieistniejąca już platforma Gamers for Windows – LIVE, zostały ogólnie słabo przyjęte. Ten konkretny projekt nie powiódł się głównie ze względu na początkowo wysoką opłatę abonamentową, a także wymuszoną integrację z grami pobieranymi od innych dostawców treści, takich jak Steam.

Jak wyłączyć usługę Xbox Live na konsoli Xbox One

Jeśli chcesz wyłączyć Xbox Live na swojej konsoli, tak naprawdę masz tylko jedną opcję, którą jest przełączenie konsoli Xbox w tryb offline. Jeśli to zrobisz, nadal będziesz mógł grać we wszystkie gry, które nie wymagają połączenia z Internetem, pod warunkiem, że Twoja konsola Xbox jest ustawiona jako konsola domowa lub masz dysk z grą. Nadal będziesz też mógł zdobywać osiągnięcia i zmieniać większość ustawień, z wyjątkiem ustawień Rodziny i Profilu.

Aby ustawić konsolę Xbox One w trybie offline, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze.
 2. Wybierz System.
 3. Wybierz Ustawienia.
 4. Wybierz sieć.
 5. Wybierz Ustawienia sieciowe.
 6. Wybierz Przejdź do trybu offline.

Aby wrócić do trybu online, po prostu powtórz powyższy proces i wybierz Przejdź online po przejściu do kroku 6.

Przełączenie konsoli Xbox One w tryb offline oznacza, że ​​nie będziesz już mieć dostępu do gier wymagających połączenia z Internetem, więc nie będziesz mógł grać w gry wieloosobowe ze znajomymi. Wszystkie aspekty społecznościowe Xbox Live zostaną również wyłączone, więc nie będziesz mógł wysyłać wiadomości ani rozmawiać ze znajomymi. Ponadto nie będziesz otrzymywać aktualizacji gier.

brak xbox na żywo

Jak wyłączyć usługę Xbox Live na konsoli Xbox 360

Ponieważ pochodzą z poprzedniej generacji gier, w których granie w gry online było mniej widoczne niż obecnie, większość gier 360 będzie działać dobrze w trybie offline. Oczywiście opcje gry wieloosobowej i czatowanie ze znajomymi nie będą możliwe.

Aby ustawić konsolę Xbox 360 w trybie offline i wyłączyć w tym procesie połączenie z usługą Xbox Live, musisz najpierw ustawić ją jako konsolę domową, a następnie wyłączyć połączenie sieciowe. Aby to zrobić, musisz zrobić to:

 1. Naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze.
 2. Wybierz przycisk Ustawienia w prawym górnym rogu (wygląda jak koło zębate).
 3. Wybierz Osobiste
 4. Wybierz Mój domowy Xbox.
 5. Naciśnij B, aby powrócić do menu Ustawienia.
 6. Wybierz sieć.
 7. Wybierz Ustawienia sieciowe.
 8. Wybierz Przejdź do trybu offline.

Aby przywrócić łączność z Internetem, po prostu wybierz Przejdź do trybu online, gdy dojdziesz do kroku 8.

Wyłącz automatyczne logowanie do usługi Xbox Live na konsoli Xbox 360

Jeśli chcesz, aby urządzenie 360 ​​było połączone z Internetem, ale chcesz, aby usługa Xbox Live nie logowała Cię automatycznie po włączeniu konsoli, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Zaloguj się do usługi Xbox Live.
 2. Naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze.
 3. Wybierz koło zębate Ustawienia.
 4. Wybierz Ustawienia.
 5. Wybierz profil.
 6. Wybierz Preferencje logowania.
 7. Wybierz opcję Automatyczne logowanie.
 8. Wyłącz to.

Wyłącz pasek gier Xbox w systemie Windows 10

Najnowsza wersja systemu Windows ma zintegrowany pasek gier, który umożliwia nagrywanie gier i łączenie się z aplikacją Xbox. W przeszłości pasek gier powodował zacinanie się w różnych grach. Ponadto może zająć cenną pamięć RAM w systemach niższej klasy. Aby go wyłączyć, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Windows w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Kliknij Ustawienia.
 3. Kliknij Gry.
 4. Kliknij Pasek gier.
 5. W obszarze Rejestruj klipy z gry, zrzuty ekranu i transmisję za pomocą paska gry kliknij przełącznik, aby wyłączyć tę opcję.

  pasek gierbrak xbox na żywo

Xbox Dead

Chociaż nigdy nie będziesz w stanie w pełni wyodrębnić się z ekosystemu Xbox Live, jeśli masz konsolę Xbox lub komputer z systemem Windows, możesz wykonać czynności opisane w tym artykule, aby odłączyć się od ich usług. jeśli znalazłeś inne sposoby na pozbycie się Xbox Live, daj nam znać w sekcji komentarzy.