Jak wyłączyć Czy nadal oglądasz na Roku

Telewizja kablowa i naziemna jest dla frajerów. Nie zrozum nas źle, produkują dużo świetnych treści, a nieprzerwana obsługa bez przypominania, że ​​nadal oglądasz, jest fajna. Ale jeśli o to chodzi, płacenie za usługę przesyłania strumieniowego znacznie ułatwia życie.

Jak wyłączyć Czy nadal oglądasz na Roku

Roku był jednym z pionierów dekoderów, które umożliwiały przesyłanie strumieniowe telewizji i filmów przez Internet bezpośrednio do telewizora. Po raz pierwszy wydana w 2008 roku, ich oferta pudełek pozwala teraz oglądać setki bezpłatnych kanałów, bez konieczności płacenia za cokolwiek innego przy pierwszym zakupie pudełka.

Tak, wciąż żyję. Nie słyszałeś o bingingu?

Jedną z potencjalnie irytujących funkcji Roku jest to, że w końcu zapyta Cię, czy nadal go oglądasz. Może to być przydatne do oszczędzania na abonamencie lub jeśli zaśniesz przed telewizorem. Ale kiedy jesteś w połowie piątego sezonu Archer lub robisz maraton filmowy Marvela, jest to po prostu nachalne i denerwujące.

Roku

Niestety, w przypadku większości usług, takich jak Netflix, jest to wbudowana funkcja, którą można obejść tylko wtedy, gdy przesyłasz strumieniowo przez przeglądarkę internetową. W przeciwnym razie, w większości, musisz po prostu zaakceptować fakt, że Netflix po cichu osądza cię, twoją twarz umazaną Cheeto i popcorn, którego jeszcze nie zauważyłeś, jest we włosach.

Wyłączanie funkcji oszczędzania przepustowości Roku

Roku niedawno dodał funkcję do swoich dekoderów, którą nazwali Oszczędzaniem pasma. Ta nazwa nie jest szczególnie dokładna, ponieważ tak naprawdę jest to twój plan danych, który oszczędza, a nie przepustowość, chyba że dzielisz swoją sieć z wieloma innymi osobami. Po czterech godzinach ciągłego oglądania na ekranie pojawi się pytanie, czy nadal tam jesteś i oglądasz. Jeśli nie odpowiesz, automatycznie wyłączy pudełko Roku.

Najprostszym sposobem na uniknięcie tego jest po prostu użycie pilota w pewnym momencie w ciągu tych czterech godzin. Istnieje jednak wiele sytuacji, w których niekoniecznie jest to wykonalne. Jeśli pudełko Roku jest używane przez osobę niepełnosprawną fizycznie lub jeśli ma zapewniać rozrywkę osobie cierpiącej na demencję przez dłuższy czas, może nie być w stanie nacisnąć przycisku na czas, aby zapobiec automatycznemu wyłączeniu.

Od czasu aktualizacji, która włączyła tę funkcję, wydaje się, że ta funkcja jest domyślnie aktywowana dla większości użytkowników. Na szczęście zatrzymanie wyskakującego okienka „Czy nadal oglądasz” jest w rzeczywistości dość proste. Oto, co musisz zrobić, aby wyłączyć tę funkcję:

  1. Naciśnij przycisk Home na pilocie Roku (w kształcie domu).
  2. Przewiń do Ustawienia.
  3. Naciśnij przycisk OK.
  4. Przewiń do Sieć.
  5. Naciśnij przycisk OK.
  6. Przewiń do Oszczędzanie przepustowości.
  7. Naciśnij przycisk OK, aby odznaczyć to pole.

    Pilot Roku

Teraz możesz dalej bingować w pokoju

Bez osądów, wszyscy uwielbiamy od czasu do czasu oglądać dobry serial lub zestaw filmów. Pozbycie się tego natrętnego wyskakującego okienka oznacza, że ​​możesz teraz przesyłać dalej, szalony diament. Pamiętaj tylko, że to niestety nie wyłączy żadnej z podobnych funkcji, które są wbudowane w żadną z usług przesyłania strumieniowego, które subskrybujesz.

Jeśli udało Ci się znaleźć sposób na obejście takich rzeczy, jak wersja tej funkcji Netflix, chcielibyśmy usłyszeć o tym, jak sobie z tym poradziłeś w sekcji komentarzy poniżej. W końcu oglądanie rozszerzonego fragmentu Władcy Pierścieni od początku do końca zajmuje DUŻO dłużej niż cztery godziny.