Jak wyłączyć recenzje na stronie na Facebooku?

Każda firma w 2021 r. podlega opiniom online, które mogą albo zaowocować, albo zepsuć jej działalność. Masz kłopoty z trollami lub kampanią, która ma na celu zdyskredytowanie Twojej firmy w Internecie? Ten samouczek pokaże Ci, jak wyłączyć recenzje na Facebooku i jak radzić sobie z negatywnymi opiniami, abyś nadal był na szczycie, niezależnie od tego, co zostało powiedziane.

Jak wyłączyć recenzje na stronie na Facebooku?

Recenzje lub dowody społeczne, jak są one znane, są niezwykle potężne. Niewiele osób kupuje coś online bez uprzedniego sprawdzenia recenzji i zobaczenia negatywnych recenzji, nawet jedna zła recenzja z 99 pozytywnymi wystarczy, aby zniechęcić niektórych kupujących.

Jeśli prowadzisz firmę, Facebook jest istotną częścią Twojego marketingu. Z miliardami użytkowników, wieloma sposobami interakcji z klientami, dwukierunkową konwersacją z fanami i wieloma metodami, których możesz użyć do zaangażowania, dlaczego nie miałbyś tego użyć?

Są jednak oczywiste wady. Te same trolle i palanty, które utrudniają korzystanie z Facebooka jako prywatnemu obywatelowi, mogą być takie same w przypadku firm. Facebook jest również używany do celowego dyskredytowania niektórych firm poprzez bombardowanie przeglądowe i skoordynowane kampanie marketingu w mediach społecznościowych.

Wyszukaj „kupuj negatywne recenzje na Facebooku” online i zobacz dziesiątki firm oferujących sprzedaż negatywnych recenzji. Za niewielkie pieniądze możesz kupić negatywne recenzje, aby rzekomo przeciwstawić się wielu pozytywnym recenzjom, aby Twój profil był bardziej realistyczny. W rzeczywistości usługi te służą dyskredytacji konkurentów. Nikt nie myśli ani przez chwilę, że jakakolwiek firma kiedykolwiek celowo dodałaby negatywne opinie do własnego konta.

Jak wyłączyć recenzje na Facebooku

Istnieje możliwość wyłączenia recenzji lub zgłoszenia i usunięcia fałszywych recenzji. Większość sugeruje usunięcie fałszywych i pozostawienie włączonych recenzji. Jeśli ciągle jesteś celem podróbek, całkowite ich wyłączenie może być jedynym sposobem.

Aby wyłączyć informacje zwrotne:

  1. Otwórz Facebooka i przejdź do swojej strony na Facebooku. Możesz to znaleźć po prawej stronie strony Facebooka lub korzystając z paska wyszukiwania u góry. Dopóki jesteś zalogowany, możesz zarządzać i edytować swoją stronę na Facebooku.
  2. Przewiń w dół menu po prawej stronie i kliknij „Ustawienia”.
  3. Ponownie przewiń menu po prawej stronie i kliknij „Szablony i karty”.
  4. Wyłącz opcję „Opinie”.

Po wykonaniu tych czynności widzowie Twojej strony na Facebooku nie będą już widzieć żadnych recenzji.

Jest to opcja nuklearna, ponieważ recenzje są ważne dla decyzji zakupowych, ale jeśli nie masz wyboru, w ten sposób je wyłączasz.

Zgłoś fałszywą recenzję na Facebooku

Jeśli masz tylko kilka fałszywych recenzji, znacznie lepiej byłoby się nimi zająć, zamiast wyłączać informacje zwrotne. Oto jak:

  1. Otwórz Facebooka i przejdź do swojej strony na Facebooku.
  2. Kliknij kartę „Opinie” u góry strony.

  3. Przejdź do recenzji i kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Znajdź wsparcie lub zgłoś rekomendację”.

  4. Wybierz jedną z opcji z wyświetlonego menu. Następnie kliknij „Dalej”.
  5. Postępuj zgodnie z poprzednimi monitami, aby ukończyć raport.

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z Facebookiem, nie będziesz miał wielkiej nadziei, że coś się wydarzy. Musisz jednak śledzić proces i pozwolić firmie zrobić wszystko lub nic, zanim przejdziesz dalej.

Postępowanie z negatywnymi lub fałszywymi recenzjami

Miarą firmy nie jest to, jak radzi sobie z codziennymi operacjami, ale jak sobie radzi, gdy coś pójdzie nie tak. Twoim pierwszym odruchem może być złość, rozpacz i chęć zemsty, ale żadna z tych rzeczy nie zadziała na Facebooku.

Obsługa prawdziwych negatywnych recenzji na Facebooku

Kluczem do poradzenia sobie z negatywnymi opiniami jest zrobienie tego spokojnie i profesjonalnie. Odpowiadanie tyradą nie przyniesie ci nowych klientów ani zwiększonej lojalności. Jeśli jednak rozwiążesz dany problem, zaproponujesz współpracę z klientem, aby zapewnić jego satysfakcję oraz będziesz działał profesjonalnie i odpowiednio, negatywna opinia może faktycznie działać dla ciebie, a nie przeciwko tobie.

Klienci powinni widzieć, jak firma radzi sobie z krytyką. Jeśli zrobisz to profesjonalnie i wzniesiesz się ponad witriol rozlany w recenzji, wyjdziesz na szczyt. Zaoferuj współpracę z klientem, aby upewnić się, że jest zadowolony, zapewniasz wszystkich klientów, że nawet jeśli coś pójdzie nie tak, masz ich plecy. To warte wielu pozytywnych recenzji.

Firma podejmuje jednak kroki, aby te fałszywe konta z recenzjami nie wyrządzały żadnych szkód niewinnym firmom. Niedawno firma usunęła ponad 16 000 kont za tego typu zachowania.

Obsługa fałszywych recenzji na Facebooku

Obsługa fałszywych recenzji jest nieco inna, ale można ją również postawić na głowie. Szczery i otwarty kontakt z klientami oraz proszenie ich o pozostawienie pozytywnych recenzji w celu przeciwdziałania podróbkom może zadziałać.

Nie ma jednak gwarancji, że zadziała. Nie wszystkie firmy mają taką lojalność klientów i nie każdy będzie chciał zostawić recenzję. Umieszczanie odpowiedzi na każdą fałszywkę oznaczającą ją jako taką może przejść długą drogę do zarządzania sytuacją.

Fałszywe recenzje są plagą na Facebooku i innych stronach z recenzjami. Ponieważ wiele firm wydaje zasoby na walkę z mową nienawiści, fałszywymi wiadomościami i ważniejszymi problemami, mniej zasobów przeznacza się na inne obszary obsługi klienta.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę usunąć recenzję?

Niestety, w recenzji na Facebooku nie ma przycisku „usuń”. Jedyną opcją jest zgłoszenie recenzji lub udzielenie na nią uprzejmej i profesjonalnej odpowiedzi.

Jeśli wyłączę recenzje, czy istniejące recenzje znikną?

Tak, dopóki nie włączysz ich ponownie. Jeśli ktoś naprawdę ma to dla Twojej firmy, dobrym pomysłem może być wyłączenie recenzji i umożliwienie klientom publikowania swoich prawdziwych zeznań na temat Twojej firmy na Twojej ścianie.

Jak mogę uzyskać więcej recenzji?

Dobre recenzje to świetna reklama. Jeśli masz jednego lub dwóch złych, zdobycie większej liczby dobrych może podnieść Twój wynik. Aby uzyskać więcej recenzji, możesz poprosić swoich klientów o pozostawienie recenzji. Niektóre firmy zaoferują nawet zniżkę za taki zwrot wdzięczności.