Jak usunąć historię wyszukiwania na Facebooku

Dziennik historii wyszukiwania na Facebooku rejestruje wszystkie wyszukiwania, które kiedykolwiek przeprowadziłeś na platformie. Regularne czyszczenie tego i dziennika aktywności to świetny sposób na zapewnienie ochrony prywatności, nawet w przypadku nieautoryzowanych logowań. W tym celu pokażemy Ci, jak możesz usunąć swoją historię wyszukiwania na Facebooku, wśród innych opcji w Dzienniku aktywności Twojego konta.

Usuwanie historii wyszukiwania

Informacje o Twojej historii wyszukiwania na Facebooku są ukryte za kilkoma menu, które nie są tak naprawdę oczywiste. Twoja historia wyszukiwania jest używana przez algorytm Facebooka, aby lepiej dostroić wyniki za każdym razem, gdy szukasz czegokolwiek. Jeśli regularnie wyszukujesz znane terminy, wyniki wyszukiwania będą wyświetlać je jako pierwsze, jeśli będziesz ich często szukać. Jeśli jednak chcesz usunąć swoją historię wyszukiwania, możesz wykonać następujące czynności:

1. Jeśli używasz klasycznego motywu Facebooka

 1. Na pierwszej stronie kliknij ikonę swojego profilu, aby otworzyć stronę Profil.
 2. Kliknij Dziennik aktywności, który znajduje się na górze i wewnątrz zdjęcia na okładkę.
 3. Na stronie Dziennika aktywności skorzystaj z menu po lewej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć historii wyszukiwania, kliknij Więcej, aby wyświetlić ukryte opcje.
 4. Kliknij Historia wyszukiwania, aby wyświetlić wszystkie zarejestrowane wyszukiwania.
 5. Przewijanie w górę i w dół pokaże całą istniejącą historię wyszukiwania według daty. Możesz usunąć je pojedynczo, wybierając wyszukiwanie, klikając przycisk Edytuj w prawej części paska, a następnie wybierając Usuń.
 6. Zostaniesz zapytany, czy chcesz usunąć wyszukiwanie, kliknij Usuń wyszukiwanie, aby wyrazić zgodę.
 7. Jeśli chcesz usunąć całą historię wyszukiwania, kliknij Wyczyść wyszukiwania u góry menu historii.
 8. Zostaniesz zapytany, czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wyszukiwania. Kliknij Wyczyść wyszukiwania, aby potwierdzić.

  historia wyszukiwania na facebooku

2. Jeśli używasz nowego motywu Facebooka

 1. Kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu strony (w pobliżu swojego profilu).
 2. Wybierz Dziennik aktywności.
 3. Poszukaj historii wyszukiwania w menu po lewej stronie. Jeśli nie możesz go znaleźć, kliknij Więcej.

Aby usunąć historię wyszukiwania pojedynczo lub jako całość, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w motywie klasycznym.

usuń historię wyszukiwania na facebookuInne wpisy dziennika aktywności

Dziennik aktywności, jak sugeruje tytuł, zawiera zapisy całej Twojej aktywności na Facebooku. O ile regularnie nie usuwasz swoich rekordów, prawdopodobnie znajdziesz tutaj posty pochodzące z okresu, w którym po raz pierwszy utworzyłeś swoją stronę na Facebooku. Obecnie nie ma możliwości usunięcia całego dziennika aktywności, ale możesz to zrobić indywidualnie, jeśli naprawdę chcesz. Odbywa się to poprzez wybranie konkretnego wpisu w dzienniku, kliknięcie przycisku edycji po prawej stronie i wybranie zezwolenia na to na osi czasu, ukrycie go na osi czasu lub całkowite usunięcie.

Niektóre z ciekawszych list aktywności, które możesz chcieć przeglądać, aby przejrzeć posty do usunięcia lub po prostu zagłębić się w pamięć o rzeczach, które opublikowałeś lata temu, to:

 1. Posty – obejmują wszystkie Twoje wcześniejsze posty, posty innych osób, które znajdują się na Twojej osi czasu, posty, które wspominają o Tobie lub które zostały przez Ciebie oznaczone, oraz te, które zostały ukryte na Twojej osi czasu, ale nadal są zapisane w Twojej historii aktywności. Jeśli jesteś zarejestrowany na Facebooku od dłuższego czasu i jesteś częstym użytkownikiem, to będzie to bardzo długa lista.
 2. Zdjęcia i filmy — są to zdjęcia i klipy, które opublikowałeś, oznaczyłeś lub znajdują się w Twoich albumach. Będzie to miejsce, w którym znajdziesz stare zdjęcia i filmy, które mogłeś stracić z powodu czasu. Jeśli regularnie przesyłasz na Facebooka, częściej niż prawdopodobnie nadal będą tutaj. Dobrym pomysłem jest rzucenie okiem na ten dziennik, choćby po to, aby upewnić się, że nie masz jeszcze zdjęć z czasów studenckich.
 3. Informacje dotyczące bezpieczeństwa i logowania — nie tak wyczerpujące jak inne dzienniki, strona z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i logowania zawiera zapis urządzeń, które zalogowały się na Twoje konto. Może to być sposób na sprawdzenie, czy inni mogli wejść na Twoje konto bez Twojej wiedzy. Rekord nie sięga jednak zbyt daleko, a niektóre z nich zawierają tylko adresy IP urządzeń, które się zalogowały. Jeśli jednak podejrzewasz próbę włamania, szukanie wskazówek jest równie dobrym początkiem, jak każdy inny.

  facebook jak usunąć historię wyszukiwania

Bezpieczeństwo przed potencjalnymi włamaniami

Chociaż historia wyszukiwania pomaga łatwo znaleźć elementy, których zwykle szukasz, pozostawienie tych danych na Facebooku zwykle nie jest dobrym pomysłem. Regularne czyszczenie historii wyszukiwania i ogólnie dziennika aktywności chroni Twoje dane przed potencjalnymi włamaniami. Czy masz inne wskazówki, jak usunąć historię wyszukiwania na Facebooku? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.