Jak trwale usunąć konto Netflix?

Rynek usług przesyłania strumieniowego nigdy nie był bardziej zatłoczony ani bardziej konkurencyjny. Dawno minęły czasy, kiedy Netflix był jedynym prawdziwym wyborem, jeśli chciałeś oglądać wideo na żądanie, ponieważ ich monopol został zniszczony przez takie firmy jak Amazon Prime, Hulu, Disney+, CBS All Access i inne.

Tak więc, jeśli naprawdę masz już dość tego, co Netflix ma do zaoferowania i chcesz przejść na bardziej ekologiczne pastwiska medialne, to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ przygotowaliśmy ten przewodnik, który pomoże Ci trwale usunąć Twoje konto Netflix.

Jak usunąć swoje konto Netflix

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest anulowanie obecnej subskrypcji. Gdy to zrobisz, Netflix będzie przechowywać Twoje informacje w swoich plikach przez następne 10 miesięcy. Następnie Twoje konto zostanie automatycznie usunięte. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że zniknie wcześniej, jest to całkowicie możliwe.

Netflix

Zakończ subskrypcję Netflix

Oto kroki, które musisz podjąć, aby zakończyć członkostwo:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową komputera i wpisz netflix.com na pasku przeglądarki i naciśnij Enter lub kliknij link. Następnie zaloguj się na swoje konto Netflix. Strona logowania do serwisu Netflix
 2. Wybierz swój profil, zakładając, że masz więcej niż jeden. Strona wyboru profilu Netflix
 3. Najedź kursorem na strzałkę skierowaną w dół obok swojego zdjęcia profilowego i kliknij Rachunek w rozwijanym menu. Link do konta Netflix
 4. W sekcji Członkostwo i rozliczenia kliknij przycisk Anuluj członkostwo. Przycisk anulowania członkostwa w serwisie Netflix
 5. Kliknij niebieski przycisk Zakończ anulowanie, aby sfinalizować anulowanie członkostwa w serwisie Netflix. Strona anulowania Netflix — 2

Jeśli zarejestrowałeś się przez Google Play lub iTunes, musisz przejrzeć ich usługi, aby anulować subskrypcję. W tym scenariuszu Netflix nie będzie mógł usunąć Twojego konta do końca bieżącego okresu rozliczeniowego.

Usuń swoje konto Netflix

Jeśli chcesz, aby Twoje konto zostało trwale usunięte przed upływem 10-miesięcznego okresu, musisz otworzyć preferowaną witrynę lub aplikację poczty e-mail i wysłać wiadomość do [email protected] z prośbą o usunięcie Twojego konta.

Jeśli zlikwidowałeś konto przed końcem bieżącego okresu rozliczeniowego, przed usunięciem konta poczekają do końca tego okresu. Jeśli chcesz, aby został natychmiast usunięty, musisz wyraźnie poprosić o to w swoim e-mailu.

Jakie informacje przechowują?

Po usunięciu konta Netflix nadal zachowa pewne ograniczone informacje. Lista zawiera urządzenia, na których korzystałeś z usługi, adresy e-mail, z którymi konto było połączone, oraz używane metody płatności.

Informacje te są przechowywane w ramach procesu zapobiegania oszustwom, a także ze względów księgowych i nie mogą być wykorzystywane do kontaktowania się z Tobą ani do obciążania Twojej metody płatności. Wykorzystują również te informacje, aby dopasować adres e-mail i metodę płatności do Ciebie, na wypadek, gdybyś kiedykolwiek zdecydował się wrócić do subskrypcji ich usług.

Jak usunąć profil konta

Jeśli w rzeczywistości nie chcesz usuwać całego konta Netflix, ale wolisz pozbyć się jednego z profili na koncie wraz z powiązaną z nim historią oglądania, oto, co robisz:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową komputera i wpisz netflix.com na pasku przeglądarki i naciśnij Enter lub kliknij link. Następnie zaloguj się na swoje konto Netflix. Strona logowania do serwisu Netflix
 2. Najedź kursorem na strzałkę skierowaną w dół obok swojego zdjęcia profilowego i kliknij Zarządzaj profilami. Link do zarządzania profilami Netflix
 3. Kliknij profil, który chcesz usunąć. Strona profilu zarządzania Netflix
 4. Kliknij przycisk Usuń profil. Strona edycji profilu Netflix
 5. Kliknij ponownie przycisk Usuń profil, aby potwierdzić. Strona potwierdzenia usunięcia profilu Netflix
 6. Po zakończeniu kliknij Gotowe. Strona profilu zarządzania Netflix — 2

Udało Ci się przerzucić swoją ostatnią sieć… lub coś w tym stylu

Teraz, po usunięciu konta Netflix, możesz swobodnie przeglądać inne dostępne tam usługi przesyłania strumieniowego, nie martwiąc się o płacenie za więcej niż jeden na raz. Dlaczego nie dać nam znać, która jest obecnie Twoją ulubioną usługą przesyłania strumieniowego w sekcji komentarzy poniżej?