Jak zdobyć Xiao w Genshin Impact

Czy jesteś gotowy, aby zbliżyć się do zaprzysiężonego protektora Liyue w Genshin? Xiao szturmem podbił społeczność Genshin Impact, kiedy został przedstawiony jako grywalna postać w aktualizacji 1.3, ale niewiele o nim wiadomo.

Jak zdobyć Xiao w Genshin Impact

Ta zdystansowana postać może preferować samotność, ale będzie towarzyszyć Podróżnikowi, jeśli warunki będą sprzyjające. Niestety, od aktualizacji 1.6 nie jest on dostępny jako grywalna postać. Może się to jednak zmienić w przyszłości, jeśli MiHoYo uzna, że ​​zapotrzebowanie na jego powrót jest wystarczająco wysokie.

Tylko dlatego, że Xiao nie jest teraz dostępny, nie oznacza, że ​​nie możesz przygotować się na jego ewentualny powrót. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kim jest, jak dodać go do drużyny i co ma do zaoferowania na polu bitwy.

Wpływ Genshin Jak zdobyć Xiao?

Xiao to nowa, pięciogwiazdkowa grywalna postać wprowadzona w aktualizacji 1.3 z lutego 2021 r. wraz z wydarzeniem „Invitation to Mundane Life”.

Jak odblokować?

Technicznie rzecz biorąc, nie musisz „odblokowywać” Xiao, aby użyć go jako grywalnej postaci w grze. Nie jest postacią grywalną za darmo, taką jak Amber, Kaeya czy Lisa. Nie musisz przechodzić do określonej części głównej historii, aby zdobyć Xiao dla swojej drużyny.

Jednak on jest specjalna pięciogwiazdkowa postać, która jest dostępna tylko za pośrednictwem specjalnego sztandaru wydarzenia.

Ostatnim wydarzeniem, w którym pojawił się Xiao, był jego grywalny debiut w wydarzeniu „Invitation to Mundane Life” w lutym 2021 roku. Wydarzenie zakończyło się jednak 17 lutego 2021 r., więc jeśli nie zdobędziesz go wtedy, będziesz musiał poczekać, aż deweloperzy ponownie wydadzą jego sztandar postaci.

Kroki

Podczas wydarzenia życzeń „Zaproszenie do przyziemnego życia” można było zdobyć Xiao za pośrednictwem systemu życzeń Genshin Impact w stylu gacha. Sprawdź poniższe kroki, jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym tematem:

 1. Uruchom grę.

 2. Przejdź do menu głównego.

 3. Wybierz ikonę życzeń (jest to pierwsza ikona w czwartym rzędzie).

 4. Przejdź do zakładki banera wydarzenia postaci.|

 5. Wybierz „Wish x 1” lub „Wish x 10” znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu.

 6. Potwierdź swój wybór i trzymaj kciuki.

Potrzebujesz życzeń, aby wyciągnąć z systemu gacha Genshin Impact. W grze dostępne są dwa rodzaje życzeń: poznaj los i spleciony los. Losy możesz otrzymać jako nagrodę za awansowanie w rankingu Adventure Rank, wykonywanie zadań lub wymianę ich z Primogemami.

Losy można kupić w Paimon's Bargains, sklepie w grze znajdującym się w głównym menu. Jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą, będziesz potrzebować Splecionych losów, aby wyciągnąć z banera Życzenia postaci.

Banery życzeń postaci mogą się zmieniać z każdą aktualizacją, więc jeśli masz serce nastawione na zdobycie Xiao, sprawdzaj aktualizacje, aby mieć szansę na „wygranie” go.

Pamiętaj, że korzystanie z systemu życzeń nie gwarantuje, że z każdym „pociągnięciem” otrzymasz pożądaną postać lub broń. Twórcy Genshin Impact wykorzystują algorytm imitujący popularne w Japonii automaty gacha.

Nigdy nie wiesz, jakie nagrody otrzymasz za swoje ciężko zarobione życzenia lub losy, ale masz 50% szans na wygranie pięciogwiazdkowych postaci, które pojawiają się na banerze podczas wydarzenia. Jeśli weźmiesz pod uwagę mniej niż 1% szans na wygranie pięciogwiazdkowych postaci za pomocą sztandaru postaci standardowej, twoje szanse wyglądają dobrze. Wiele pociągnięć życzeń, takich jak opcja „10 życzeń”, może również zwiększyć twoje szanse na wygranie pożądanej postaci.

Zanim zniechęcisz się do korzystania z systemu życzeń, powinieneś wiedzieć, że gra ma „system miłosierdzia”. Nie możesz otrzymać wybranej postaci lub broni podczas pierwszego lub 55. pociągnięcia. Jeśli jednak spróbujesz 89 razy zdobyć pięciogwiazdkowy element sztandaru, masz gwarancję, że przedmiot zostanie zdobyty przy następnym lub 90. wyciągnięciu. Pamiętaj jednak, że wyróżnione postacie pięciogwiazdkowe mają 50% szans na pojawienie się w twoim przyciąganiu życzeń.

Ponadto, jeśli próbowałeś wziąć udział w poprzednim pięciogwiazdkowym wydarzeniu postaci i nie zdobyłeś tej postaci, twoje postępy z tego wydarzenia zostaną przeniesione do następnego pięciogwiazdkowego sztandaru wydarzenia.

Aby uzyskać więcej informacji o nagrodach w postaci banerów i szansach na ich wygranie, sprawdź przycisk „Szczegóły” na stronie życzeń z banerem. Znajduje się u dołu ekranu.

Przegląd

Xiao jest pięciogwiazdkową postacią Anemo w Genshin Impact. Jest łowcą demonów z Wangshu Inn w Lieu. Jako ostatni członek Pięciu Jakszów, czyli „oświeconych bestii”, wezwanych przez Moraxa do pokonania zła, jego waleczność w posługiwaniu się bronią drzewcową może odwrócić losy każdego pola bitwy.

Jego ataki obejmują:

 • Whirlwind Thrust (normalny atak) – do sześciu uderzeń włócznią pod rząd
 • Lemniscatic Wind Cycling (umiejętność żywiołów) – rzuca się do przodu, zadając obrażenia Anemo
 • Bane of All Evil (Elemental Burst) – nakłada maskę Yaksha, aby wzmocnić umiejętności, takie jak skakanie, atakowanie obszarowe i obrażenia, zamienia wszystkie zwykłe obrażenia od ataku na obrażenia Anemo

Wspinanie się tą postacią daje pasywne profity, takie jak:

 • Zwiększa wszystkie zadawane obrażenia o 5% z maksymalną premią 25%
 • Zwiększa obrażenia Lemniscatic Wind Cycling o 15%
 • Zmniejsza koszt kondycji wspinania dla wszystkich członków drużyny

Przed Wniebowstąpieniem podstawowe statystyki Xiao są stosunkowo silne. Zaczyna z 991 HP i 27 ATK z 62 DEF. Gdy awansujesz go do 20, jego statystyki skaczą do 2572 HP z 71 ATK i 161 DEF.

Dodatkowe często zadawane pytania

Kim jest Xiao?

Xiao to Yaksha Adeptus Anemo wprowadzony w aktualizacji 1.3 z okazji wydarzenia „Zaproszenie do Przyziemnego Życia”. Ta grywalna postać dzierżąca broń drzewcową jest ostatnim żyjącym członkiem elitarnej bandy Jakszów, czyli „oświeconych bestii”, których zadaniem jest walka z demonicznymi duchami w Liyue. Chociaż sam Morax wysłał swoją grupę Yakshas z ochroną Liyue, Xiao nie wydaje się być zainteresowany interakcją z ludzkimi mieszkańcami miasta.

Możesz znaleźć Xiao w Wangshu Inn w Liyue, ale nie dołączy on do twojej drużyny, chyba że wygrasz go za pomocą sztandaru Życzenia postaci.

Zrekrutuj adepta Yakszy

Wydarzenie postaci Xiao może się skończyć, ale nie musi to oznaczać, że odszedł na zawsze. Twórcy Genshin Impact ponownie uruchamiali popularne banery w przeszłości, więc trzymajcie kciuki. Możesz ponownie dostać swoją szansę z Xiao.

Czy wygrałeś Xiao podczas wydarzenia jego postaci? Ile pociągnięć Wisha zajęło mu zdobycie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.