Jak zdobyć terakotę w Minecraft?

Twój dom to Twój zamek, nawet w wirtualnych krajobrazach Minecrafta. To Twoje miejsce schronienia i bezpieczeństwa, w którym możesz odpocząć od przygód i eksperymentować z przepisami rzemieślniczymi.

Jak zdobyć terakotę w Minecraft?

Dlaczego więc zadowalać się nudnymi kamiennymi ścianami?

Odśwież swój dom z dala od domu za pomocą bloków z terakoty. Zbuduj dom godny ducha twojego poszukiwacza przygód i bądź przedmiotem zazdrości wiosek z całego świata.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie znaleźć terakotę, jak je wykonać i jak zamienić je w kolorowe klocki, aby ozdobić swój dom.

Gdzie znaleźć terakotę w trybie kreatywnym

Kamienne bloki mogą mieć sens z punktu widzenia bezpieczeństwa, ale są nudne. Zamiast tego wybierz bloki z terakoty, gdy następnym razem zbudujesz dom w Minecrafcie. Zapewniają taką samą ochronę przed wybuchem jak bloki kamienne, a także są bardziej estetyczne.

Sprawdź, jak znaleźć terakotę w grze Minecraft na różnych platformach:

Windows 10

Możesz znaleźć terakotę w menu Creative Inventory w Building Blocks (wersje 0.14.1 – 1.1.3) lub Construction (wersje 1.2 – 1.16.20) w wersji gry na Windows 10.

Alternatywnie możesz również znaleźć różne kolorowe bloki terakoty podczas eksploracji świata. Biomy do sprawdzenia pod kątem kolorowych bloków z terakoty obejmują:

 • Badlands: bezbarwne, białe, jasnoszare, żółte, pomarańczowe, czerwone, żółte
 • Piramidy pustynne: pomarańczowe, niebieskie
 • Ruiny podwodne (ciepły klimat): jasnoniebieski

Jeśli masz w domu piec, możesz również wykonać klocki z terakoty z gliny. Aby rozpocząć, postępuj zgodnie z poniższym przepisem:

 1. Uruchom menu pieca.

 2. Dodaj źródło paliwa do dolnego pudełka.

 3. Umieść gliniany blok w pudełku nad skrzynką z paliwem.

 4. Obejrzyj animację płomienia, gdy twój piec zamienia glinę w terakotę. Może to potrwać kilka minut.

 5. Gdy zobaczysz, że w polu wyjściowym pojawia się blok terakoty, przenieś go do ekwipunku.

 6. Powtórz ten proces, aby stworzyć więcej bloków.

Nintendo

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie bloków terakoty w trybie kreatywnym jest skorzystanie z menu Creative Inventory. Na Nintendo Switch terakotę znajdziesz pod Building Blocks (1.04 – 1.11) lub Construction (1.5.0 – 1.16.20).

Jeśli masz ochotę na przygodę, możesz wyjść i naturalnie znaleźć terakotę. Udaj się do najbliższych biomów Badlands, aby znaleźć kolory terakoty, takie jak jasnoszary, czerwony, pomarańczowy i żółty. Możesz także znaleźć w tych biomach mnóstwo niekolorowych bloków z terakoty, jeśli tak wolisz.

Kiedy masz ochotę popływać, udaj się do ciepłych podwodnych ruin, aby znaleźć unikalne jasnoniebieskie bloki z terakoty lub do pustynnych piramid, aby uzyskać żywe pomarańcze i błękity.

Jeśli masz dużo glinianych bloków i nie chcesz samodzielnie wydobywać bloków z terakoty, zawsze możesz to zrobić zrób to sam. Spójrz na poniższe kroki, aby stworzyć własne klocki:

 1. Otwórz menu pieca.
 2. Umieść źródło paliwa, takie jak węgiel, w dolnym pudełku.
 3. Dodaj blok gliny do pudełka nad źródłem paliwa.
 4. Poczekaj, aż animacja płomieni zakończy przekształcanie bloku w terakotę.
 5. Wyjmij blok z terakoty z pudełka wyjściowego i przenieś go do ekwipunku.

PlayStation

Gdy jesteś w trybie kreatywnym w grze Minecraft, jednym z najłatwiejszych sposobów na znalezienie terakoty jest menu Creative Inventory. Po prostu otwórz menu i weź potrzebne klocki:

 • Zakładka Building Blocks: PS3 (wersje 1.26 – 1.76), PS4 (wersje 1.26 – 1.91)
 • Konstrukcja: PS4 (wersje 1.14.0 – 1.16.20)

Masz piec i duży zapas bloków glinianych i źródeł paliwa? Jeśli tak, możesz również stworzyć terakotę. Sprawdź poniższy proces:

 1. Otwórz menu pieca.

 2. Umieść blok gliny w górnym pudełku nad konturami płomieni.

 3. Umieść źródło paliwa w pudełku pod glinianym blokiem.

 4. Poczekaj na zakończenie animacji płomienia. Może to chwilę potrwać, więc nie zamykaj menu.

 5. Przenieś ukończony blok z terakoty do swojego ekwipunku, aby go użyć.

 6. W razie potrzeby zakończ proces ponownie.

Możesz także znaleźć terakotę podczas przygód w różnych biomach. Są szczególnie obfite w Badlands, ale można je znaleźć prawie wszędzie. Zwróć też uwagę na unikatowe kolorowe bloki terakoty. Podczas podróży po mapie możesz zobaczyć różne kolory, od uspokajających błękitów po ogniste czerwienie i pomarańcze. Utrzymuj ten kilof w dobrym stanie, a będziesz mieć mnóstwo materiałów do budowy lub modernizacji domu.

Xbox

Kto ma czas na szukanie zasobów, gdy masz do zrealizowania artystyczną wizję? Sprawdź menu kreatywnego ekwipunku, aby znaleźć wszystkie zasoby potrzebne do zbudowania domu lub lochu swoich marzeń. Są też klocki z terakoty. Sprawdź zakładkę Building Blocks dla wersji CU23 – CU43 na Xbox One lub sekcję Construction dla wersji 1.2.5 – 1.16.20.

Jeśli chcesz mieć praktyczne podejście, zawsze możesz wykonać bloki z terakoty w swoim piecu. Użyj jednego bloku gliny i źródła ogrzewania, aby uzyskać jeden blok terakoty. Pamiętaj tylko, że trzeba poczekać, aż piec skończy „gotować” blok z terakoty i może to chwilę potrwać.

Naturalnie występujące bloki terakoty są również dostępne w różnych biomach, ale są one najbardziej rozpowszechnione w biomach Badlands.

PE

Tryb kreatywny Minecraft Pocket Edition (PE) to świetne miejsce do wypróbowania nowych projektów, zwłaszcza że wszystkie zasoby masz na wyciągnięcie ręki. Bloki terakoty to jeden z zasobów wymienionych w menu Creative Inventory. Sprawdź w sekcji Budowa dla wersji PE 1.2 – 1.16.20. Jeśli masz starszą wersję (0.14.1 – 1.1.3) Minecraft PE, możesz sprawdzić w sekcji Building Blocks.

Alternatywnie możesz użyć pieca do wytworzenia bloków z terakoty. Potrzebujesz tylko glinianego bloku, źródła paliwa i oczywiście pieca. Może to być jednak trochę czasochłonne, ponieważ każdy blok zajmuje kilka minut, aby się „upieczyć”.

Jeśli wolisz wyjść do świata Minecraft i znaleźć naturalnie występującą terakotę, możesz je znaleźć w różnych biomach.

Jawa

Znajdowanie bloków z terakoty w trybie kreatywnym Minecrafta jest tak proste w Javie, jak na innych platformach. Możesz go znaleźć w menu ekwipunku kreatywnego w sekcji „Bloki konstrukcyjne”. Lokalizacja terakoty jest taka sama dla wersji Java od 1.8 do 1.17 na komputerach PC i Mac.

Alternatywnie możesz użyć pieca do „pieczenia” bloków terakoty z glinianych. Jest to trochę bardziej czasochłonne, ale jest opcją dla graczy, którzy wolą włożyć trochę pracy w tworzenie swoich zasobów.

Możesz również natknąć się na bloki terakoty w różnych biomach, ale znalezienie ich w naturalny sposób jest trochę trudne. Te klocki są dostępne wszędzie. Jednak znalezienie obfitości w celu wydobycia surowca to inna historia. Spróbuj wyszukać biomy Badlands, jeśli wolisz wydobywać zasoby niż korzystać z pieca lub menu kreatywnego ekwipunku. Są nieco bardziej obfite w te typy biomów.

Jak wykonać terakotę w trybie przetrwania w Minecraft

W trybie przetrwania musisz tworzyć klocki z terakoty za pomocą pieca. Na szczęście potrzebujesz tylko dwóch składników: glinianego bloku i źródła paliwa. Gdy będziesz mieć oba zasoby, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz menu pieca.
 2. Włóż źródło paliwa do dolnego pola poniżej konturów płomienia.
 3. Umieść gliniany blok w pudełku nad źródłem paliwa.
 4. Poczekaj, aż płomienie zgasną, co oznacza, że ​​skończyło się „pieczenie”.
 5. Usuń blok z terakoty z pudełka wyjściowego i umieść go w ekwipunku.

Pamiętaj, że proces „pieczenia” trwa kilka minut. Musisz poczekać, aż się skończy, i przenieść ukończony blok z terakoty do ekwipunku, zanim zamkniesz menu. Piec nie „piecze” w tle.

Jeśli wyjdziesz z menu lub zapomnisz usunąć ukończony blok terakoty, będziesz musiał ukończyć proces od nowa.

Jak znaleźć terakotę naturalnie w Minecrafcie?

Terakotę można znaleźć naturalnie w wielu różnych biomach. Na przykład pomarańczowe i niebieskie bloki można znaleźć w pustynnych piramidach lub jasnoniebieskie w ruinach z ciepłą wodą. Jeśli jednak szukasz biomu z ogromną ilością bloków terakoty, będziesz chciał udać się do biomu Badlands. Nie jest ich tak dużo, ale jeśli znajdziesz, te biomy mają mnóstwo zasobów naturalnych do wydobycia.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zmienić kolor terakoty?

Barwienie bloków terakoty jest stosunkowo łatwe. Na początek potrzebujesz tylko ośmiu bloków terakoty i barwnika. Gdy już zdobędziesz te dwa zasoby, nadszedł czas, aby udać się do stołu rzemieślniczego i wykonać poniższe czynności:

1. Otwórz menu stołu rzemieślniczego.

2. Umieść wszystkie osiem bloków wzdłuż obwodu siatki.

3. Umieść barwnik na środkowym kwadracie.

4. Usuń osiem nowo pokolorowanych bloków i umieść je w ekwipunku.

Pamiętaj tylko, że możesz farbować bloki z terakoty tylko w partiach po osiem. Wybierz też mądrze swój kolor. Po pofarbowaniu bloków na stole rzemieślniczym nie możesz usunąć barwnika ani go zmienić.

Rozjaśnij swój dom terakotą

Po co zadowalać się zwykłymi szarymi ścianami, skoro możesz urozmaicić swoją przestrzeń życiową w Minecraft kolorowymi blokami z terakoty? Znajdź je, stwórz lub wydobądź, aby zbudować dom swoich marzeń. Nie zapomnij też ich pofarbować. Gdy odkryjesz barwione bloki z terakoty, już nigdy nie wrócisz do nudnego kamienia.

Jaka jest twoja ulubiona metoda pozyskiwania bloków z terakoty? Jak wykorzystałeś terakotę w Minecrafcie? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.