Jak zdobyć kamień w rdzy?

W świecie Rust, im więcej grasz, znajdziesz lepsze przedmioty. Jeśli jesteś nowym graczem, oznacza to zbieranie kamienia.

Jak zdobyć kamień w rdzy?

Jeśli nie wiesz, jak zdobyć kamień w Rust, to dobrze trafiłeś. W tym artykule pokażemy, jak zaopatrzyć się w ten cenny zasób. Ponadto odpowiemy również na kilka istotnych pytań, które mogą okazać się przydatne podczas rozgrywki.

Jak zdobyć kamień w rdzy?

Istnieje wiele sposobów na zdobycie kamienia w Rdzy, od ręcznego zbierania po handel. Niektóre metody są bardziej wydajne niż inne.

Najpierw przyjrzyjmy się najbardziej podstawowemu podejściu. Dla tych, którzy rozpoczynają nową grę, zbieranie kamieni jest najlepszym sposobem.

 1. Spaceruj po świecie.

 2. Szukaj małych kamieni.

 3. Podnieś kamienie.

Użyj tych małych kamieni do tworzenia narzędzi, zwłaszcza kamiennych kilofów. Pomogą ci one wydobywać kamienne węzły.

 1. Stwórz kamienny kilof, łącząc 200 drewna i 100 kamienia.

 2. Zlokalizuj kamienny węzeł.

 3. Uderzaj w węzły swoim kamiennym kilofem lub innym narzędziem, jeśli je masz.

Wydobywanie jest bardzo wydajne i zapewnia wystarczającą ilość kamienia do zbudowania sobie bazy. Im lepsze narzędzia, tym więcej kamienia dostaniesz. Na przykład użycie młota pneumatycznego przyniesie 1000 Kamieni w ciągu trzech sekund.

Jak zdobyć kamień bez kamienia w rdzy?

Po całym świecie rozsiane są recyklery – maszyny, których nie można wytworzyć, znalezione w pomnikach. Po prostu znajdź jeden i wrzuć wszystkie nieużywane kamienne narzędzia i broń, a recykler rozbije je na kamień.

Im bardziej zaawansowany przedmiot, tym więcej kamienia otrzymasz. Korzystanie z recyklera jest korzystne, ponieważ nie musisz spędzać czasu na wydobywaniu i czyszczeniu kamiennych węzłów. Twoje stare narzędzia również nie zostaną zmarnowane.

Jak szybko zdobyć kamień w rdzy?

Jeśli natkniesz się na Posterunek, znajdziesz automat. Automat vendingowy to najszybszy sposób na zdobycie dużej ilości kamienia. Na przykład 50 Złomu odpowiada 1000 Kamienia z maszyny.

Wymień nadmiar zasobów na kamień za pomocą automatu. Bez wydobycia, ani łamania jakichkolwiek narzędzi!

Jak zdobyć kamień z gigantyczną koparką w rdzy?

Spośród wszystkich metod, kopanie daje najwięcej kamienia na raz, ale wiąże się z wydawaniem oleju napędowego na zasilanie gigantycznej koparki. Z około 150 000 kamieni to więcej niż potrzeba do zbudowania twierdzy!

Minusem tego jest to, że wszyscy będą wiedzieć, że coś knujesz. Spodziewaj się, że przybiegną z płonącą bronią. Będziesz musiał bronić dwóch stron z ładunkami przed innymi graczami.

Jak zdobyć kamień z kamieniołomu w rdzy?

Drzewo technologiczne zawiera coś, co nazywa się Kamieniołom górniczy. Można go odblokować dopiero po wystarczająco długim czasie gry. To świetny sposób na wydobywanie kamienia, jednocześnie pozostawiając swobodę wykonywania innych zadań.

 1. Umieść kamieniołom wydobywczy na wybranym obszarze.

 2. Umieść w beczkach z boku.

 3. Wspinaj się na szczyt.

 4. Podejdź do panelu sterowania.

 5. Uruchom silnik przyciskiem „Użyj”.

Po zbudowaniu kamieniołomu wydobywczego wystarczy go zatankować, aby automatycznie kontynuować wydobycie. Śmiało i zbierz inne zasoby!

Jak zdobyć kamienne ściany w rdzy?

Kamienne mury świetnie nadają się do dużych baz, ponieważ są odporne na ataki ogniowe. Podczas gdy słabą stronę można oskarżyć, możesz użyć jej jako zewnętrznej ściany. Świetnie nadaje się również na szybką bazę.

 1. Otwórz menu koła kompilacji.

 2. Wybierz opcję ściany.

 3. Ustaw ścianę tam, gdzie chcesz.

 4. Przejdź na kamienną ścianę, klikając ją prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Kamienna ściana”.

Kamienne ściany nie są najsilniejsze, ale na wcześniejszych etapach to wszystko, co masz. Nawet po przejściu dalszych postępów nadal możesz je budować. Zachowaj mocniejszy materiał na ważne obszary.

Jak przedostać się przez kamienne ściany w rdzy?

Odporne na ogień kamienne mury mogą wytrzymać ataki miotacza ognia. Główną słabością jest to, że kilofy mogą je rozbić. Jeśli chcesz przejść przez kamienną ścianę bez użycia cennych materiałów wybuchowych, po prostu stwórz kilka kilofów.

Kilofy są bardzo tanie w produkcji. Jeśli zaszedłeś wystarczająco daleko w grze, złamanie kilku nie stanowi problemu. Możesz zrobić ich więcej bez rozbijania banku.

Jak pokonać kamienne ściany w rdzy?

Pokonanie kamiennych murów jest dość proste. Wszystko czego potrzebujesz to drabina, po której możesz się wspiąć! Kiedy skończysz, możesz użyć młotka, aby rozbić drabinę i zabrać ją ze sobą, aby wspiąć się na inne ściany.

Drewniana drabina kosztuje 300 drewna i trzy liny, więc możesz zrobić jedną w polu. Nawet jeśli jesteś pod ostrzałem, chowaj się za osłoną i stwórz taki, aby wspiąć się na Kamienne Ściany. Te drabiny można rozstawić nawet na terytorium wroga – idealne do ukradkowego wejścia.

Jak uzyskać wysokie zewnętrzne kamienne ściany w rdzy?

Wysokie zewnętrzne kamienne ściany są wyższe od przeciętnego kamiennego muru. Nadal możesz się na nie wspinać za pomocą drewnianej drabiny, ale drut kolczasty cię zrani. Materiały wybuchowe to najlepszy sposób na ich rozbicie.

 1. Znajdź opcję „Wysoka zewnętrzna ściana z kamienia” w menu stołu warsztatowego poziomu 2.

 2. Wybierz go i zacznij tworzyć.
 3. Po około 30 sekundach przenieś go do ekwipunku.

Te ściany są nie tylko mocne, ale możesz je nosić w stosach po dziesięć, aby rozmieścić je w środku strzelaniny. Pamiętaj, że twój stół warsztatowy musi mieć co najmniej poziom 2. Musisz także mieć plan, aby go wytworzyć.

Jak uzyskać wysokie zewnętrzne kamienne bramy w rdzy?

Wysokie zewnętrzne kamienne bramy to mocne punkty wejścia do twojej bazy. Dobrze współpracują z wysokimi zewnętrznymi kamiennymi ścianami, aby chronić Twoją bazę przed intruzami.

 1. Znajdź opcję „Wysoka zewnętrzna kamienna brama” w menu stołu warsztatowego poziomu 2.

 2. Wybierz go i zacznij tworzyć.
 3. Po około 30 sekundach przenieś go do ekwipunku.

Te bramy są wytrzymałe i mogą wytrzymać miotacze ognia. Jednak nadal są podatne na materiały wybuchowe.

Jak pozbyć się kamiennych ścian w rdzy?

Jeśli właśnie taki zbudowałeś, masz kilka minut, aby zniszczyć go młotkiem. Potem będziesz musiał przejść przez wiele kilofów, aby zburzyć Kamienną Ścianę. Spodziewaj się, że będziesz tam przez chwilę, zanim zburzysz wszystkie swoje ściany.

Szybszym sposobem jest użycie materiałów wybuchowych, ale trudniej je zdobyć. Wielu graczy nie marnowałoby swoich ciężko zarobionych materiałów wybuchowych na rozbijanie własnych murów, więc najlepiej atakować ich miękką stronę kilofami.

Możesz ulepszyć ścianę za pomocą młotka. Wykorzystuje to okres, w którym możesz łamać ściany. Niestety, będziesz musiał wydać dodatkowe zasoby w tym procesie.

Dodatkowe często zadawane pytania

Odpowiemy na niektóre z palących pytań dotyczących kamienia w Rust.

Gdzie kamień pojawia się w rdzy?

Kamień znajduje się w obfitości w pobliżu obszarów skalistych i górzystych. Małe kamienie można znaleźć wszędzie, ale obszary skaliste zwiększają prawdopodobieństwo znalezienia dużych złóż.

Jak zbierać rzeczy w rdzy?

Jeśli grasz na komputerze, domyślnym klawiszem do podnoszenia przedmiotów jest „E”. Możesz go zmienić na dowolny nieprzypisany klawisz, z którym czujesz się komfortowo.

Jak korzystać z kamieniołomu w rdzy?

Jeśli masz kamieniołom, możesz go użyć do zdobycia Kamienia. Sprawdź poziom paliwa iw razie potrzeby uzupełnij paliwo. Następnie wejdź na górę i wejdź w interakcję z panelem sterowania. Teraz musisz tylko poczekać na dużo kamienia!

Wyrusz na skalisty początek?

Kamień jest bardzo przydatny na każdym etapie gry. Zbieranie kamienia jest również dość łatwe i istnieje wiele sposobów, aby to zrobić szybko. Nawet mając dostęp do lepszych surowców, zawsze możesz liczyć na kamienne mury i bramy.

Ile kamienia masz w ekwipunku? Czy nasz przewodnik okazał się przydatny? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!