Najlepszy zestaw słuchawkowy do gier 2017: Najlepsze zestawy słuchawkowe do gier na PS4, Xbox One i PC, które możesz kupić

Wybór najlepszego zestawu słuchawkowego do gier może być trudny. Chcesz bezprzewodowy czy przewodowy? Co powiesz na mikrofony z redukcją szumów lub opcje dodatków, gdy zaczniesz poważniej traktować grę? Może się wydawać, że możliwości są nieskończone.

Najlepszy zestaw słuchawkowy do gier 2017: Najlepsze zestawy słuchawkowe do gier na PS4, Xbox One i PC, które możesz kupić

Cóż, nie martw się już: na rynku jest teraz mnóstwo wysokiej klasy zestawów słuchawkowych do gier, a my przetestowaliśmy kilka, aby zobaczyć, które są warte twoich pieniędzy. Nie wszystkie zestawy słuchawkowe do gier powinny rozbić bank, ale nie oczekuj, że zdobędziesz profesjonalną parę puszek za prawie nic; na niektóre rzeczy warto wydać pieniądze.

Jak kupić dla siebie najlepszy zestaw słuchawkowy do gier:

Czy przy zakupie zestawu słuchawkowego powinienem korzystać z połączenia przewodowego czy bezprzewodowego?

W większości sytuacji ta decyzja zależy od osobistych preferencji. Posiadanie bezprzewodowego zestawu słuchawkowego jest znacznie wygodniejsze dla tych, którzy planują usiąść na kanapie przed telewizorem i nie chcą mieć do czynienia z ciągnącymi się przewodami lub koniecznością siedzenia zbyt blisko konsoli/telewizora/komputera. Minusem jest to, że będą wymagały doładowania lub będą musiały być wyposażone w łatwą do wymiany baterię.

Przewodowe zestawy słuchawkowe są lepsze dla tych, którzy siedzą bliżej telewizora lub przy komputerze na biurku. Generalnie mogą one dawać czystszy, mniej opóźniony dźwięk – chociaż różnica jest w zasadzie niezauważalna. Przewodowe zestawy słuchawkowe są zwykle tańsze niż urządzenia bezprzewodowe, ale są nieco bardziej niewygodne.

Stereo, 5.1 czy 7.1?

Zastanawiasz się, co jest dla Ciebie najlepsze? Przez większość czasu będziesz chciał wybrać zestaw słuchawkowy, który oferuje więcej głębi niż tylko stereo – zwłaszcza jeśli płacisz za nie wysoką cenę. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie zestawy słuchawkowe są stereofoniczne, a „dźwięk przestrzenny” 5.1 i 7.1 to całkowicie cyfrowy dym i lustra. Ale robi to dużą różnicę podczas gry, a jeśli chcesz używać zestawu słuchawkowego do gry konkurencyjnej – nawet na poziomie amatorskim, po pracy na kanapie – wybór zestawu słuchawkowego z dźwiękiem przestrzennym może mieć ogromne znaczenie.

Dlaczego ceny zestawów słuchawkowych do gier są tak bardzo różne?

Być może zauważyłeś, że ceny zestawów słuchawkowych do gier są dość zróżnicowane. Ogólnie rzecz biorąc, każdy przyzwoity zestaw słuchawkowy jest z wyższej półki cenowej, a urządzenia z niższej półki są tańsze. Cena niekoniecznie jest wskaźnikiem jakości dźwięku – zdecydowanie wchodzi w to branding – ale może pomóc ci zrozumieć jakość wykonania urządzenia i jak długo może ci wystarczyć zestaw puszek. Ogólna zasada: zapłać za zestaw słuchawkowy, który znajduje się w górnej części przedziału cenowego, a raczej nie będziesz rozczarowany.

O czym są rozmiary sterowników?

Zastanawiasz się, co oznaczają przetworniki 30 mm, 40 mm i 50 mm w specyfikacjach lub pudełkach zestawu słuchawkowego? Cóż, wszystko zależy od rozmiaru głośnika, który znajduje się przy twoim uchu. Mówiąc prościej, im większa średnica, tym lepsza jakość dźwięku. Warto też zwrócić uwagę na metal, z którego wykonane są magnesy sterownika. Większość jest wykonana z ferrytu lub kobaltu, ale bardziej egzotyczne materiały — takie jak ulubiony neodym w zestawach słuchawkowych do gier — mogą zapewnić lepszy dźwięk.

Czy potrzebuję mikrofonu z redukcją szumów?

Mikrofony z redukcją szumów nie są niezbędnym dodatkiem do zestawu słuchawkowego, ale jeśli masz tendencję do grania w hałaśliwym otoczeniu, mogą być darem niebios dla innych graczy. Nie tylko zapewniają lepszą klarowność głosu podczas gry online, ale także funkcję sprzężenia głosowego, dzięki czemu nie będziesz krzyczeć w dowolnym pomieszczeniu, w którym siedzisz.

Czy mój zestaw słuchawkowy musi mieć oficjalną licencję, aby działał poprawnie z Xbox One i PS4?

Licencjonowane zestawy słuchawkowe mogą zawierać nieco więcej funkcji niż jednostki nielicencjonowane – ale ostatecznie różnica jest niewielka. Większość dodatkowych funkcji sprowadza się do drobiazgów, takich jak brak konieczności podłączania się do kontrolera, aby czat w grze działał, lub optymalizacja dźwięku oparta na grach. Nie zalecamy, aby zakup licencjonowanego zestawu słuchawkowego był priorytetem, jeśli nie jest to coś, co już chcesz kupić.

Najlepsze zestawy słuchawkowe do gier 2017: 6 najlepszych zestawów słuchawkowych dostępnych teraz

SteelSeries Siberia 800: najlepszy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier

Cena: £225| Platformy: PC, Mac, PS4, Xbox One, urządzenia mobilne

best_gaming_headset_2017_-_steelseries_siberia_800

SteelSeries Siberia 800 to tatuś bezprzewodowych zestawów słuchawkowych do gier, a nawet pod starą nazwą H Wireless od jakiegoś czasu siedzi na szczycie stosu. Możesz pokusić się o zakup nowszej Syberii 840 w porównaniu z 800 i nie byłaby to straszna decyzja, ale ponieważ jedyną poważną różnicą jest mile widziane dodanie obsługi Bluetooth, musisz rozważyć, czy uważasz, że ta funkcja jest warta dodatkowe 55 funtów.

Poza tym, zarówno Siberia 800, jak i 840 obsługują wszystkie platformy bezprzewodowo za pośrednictwem cyfrowego odbiornika, który pełni również funkcję wymiennej ładowarki akumulatora, korektora dźwięku i miksera kanału czatu. SteelSeries sprytnie zintegrował również wszystkie elementy sterujące dźwiękiem – w tym nawigację po menu – ściśle z samym zestawem słuchawkowym; nawet mikrofon można schować do muszli, gdy nie jest używany.

Pod względem jakości dźwięku i dźwięku z mikrofonu jest tam z najlepszymi zestawami słuchawkowymi na rynku. Bas jest mocny i satysfakcjonujący, a nawet najbardziej ogólne gry akcji będą brzmiały lepiej, gdy twoja głowa jest owinięta w te puszki. Może to być jedna z droższych opcji na tej liście, ale nie ma sobie równych pod względem tego, co może zrobić.

SteelSeries Arctis 3: Najlepszy wszechstronny zestaw słuchawkowy do gier

Cena: £90 | Platformy: PC, Mac, PS4, Xbox One, Switch, smartfon

best_gaming_headset_2017_-_steelseries_siberia_arctis_3

Drugi zestaw słuchawkowy SteelSeries na naszej liście to kolejny silny rywal. Kompatybilny ze wszystkimi formatami, w tym Nintendo Switch, przystępna cena Arctis 3 sprawia, że ​​jest to kuszący wybór, jeśli chcesz czegoś, co jest lekkie w funkcjach, ale zapewnia wysoki komfort.

Jest w stanie zapewnić cyfrowy dźwięk przestrzenny 7.1 na komputerze PC i ustawienia korektora za pośrednictwem oprogramowania SteelSeries Engine 3; na każdej innej platformie jest to doskonała para stereofonicznych puszek z wyraźnym dźwiękiem rozmowy. Wszystkie trzy zestawy słuchawkowe z gamy Arctis (3, 5 i 7) wykorzystują te same wysokiej klasy przetworniki, co Siberia 800, dzięki czemu brzmią świetnie, ale kosztują mniej, ponieważ funkcje nie są tak wszechstronne.

Arctis 3 jest jednak idealny dla tych, którzy chcą podstawowego zestawu słuchawkowego o przyzwoitej jakości, który może być również używany z konsolami Switch, smartfonami i konsolami domowymi.

Thrustmaster Y-350X 7.1: Najlepszy zestaw słuchawkowy do gier dla oszczędnych graczy

Cena: £80 | Platformy: PC, Xbox One

best_gaming_headset_2017_-_thrustmaster_y-350x

Możesz pomyśleć, że Thrustmaster to dziwny wpis w zestawieniu zestawów słuchawkowych do gier, ale francuska firma zajmująca się urządzeniami peryferyjnymi to nie tylko gamepady i joysticki innych firm. Tworzy również fantastycznie przystępny cenowo sprzęt audio do gier.

Najważniejszym z nich jest Thrustmaster Y-350X, cyfrowy zestaw słuchawkowy do gier z dźwiękiem przestrzennym 7.1 dla komputerów PC i Xbox One. Wydaje się, że Thrustmaster nie produkuje pozbawionej motywów wersji Y-350X – obecny model to a Edycja Ghost Recon Wildlands – ale jeśli ci to nie przeszkadza, warto się nad tym zastanowić. Zestaw słuchawkowy Thrustmaster zapewnia znakomitą jakość dźwięku, miażdżące basy, wyraźny dźwięk rozmów i doskonały komfort podczas długich sesji grania. Nieźle jak na 80 funtów.

Astro A40TR: najlepszy zestaw słuchawkowy do gier dla początkujących profesjonalistów

Cena: £200 | Platformy: PC, Mac, PS4

best_gaming_headset_2017_-_astro_a40tr

Astro konsekwentnie produkuje jedne z najlepszych zestawów słuchawkowych do gier i nie zmienia się to w przypadku Astro A40 Tournament Ready. A40TR to otwarte puszki z poduszkami z tkaniny i odłączanym mikrofonem – świetne funkcje dla profesjonalnego zestawu słuchawkowego ogólnego przeznaczenia.

Astro oferuje również pakiety „modów”, aby przekształcić A40TR w konkurencyjne słuchawki z zamkniętymi nausznikami, wygodnymi skórzanymi poduszkami i mikrofonem z redukcją szumów.

W rzeczywistości jedynym powodem, dla którego tego nie ma, jako de facto profesjonalnego zestawu słuchawkowego, jest to, że dołączony mikser typu breakout – MixAmp Pro TR – nie jest tak wszechstronny jak Turtle Beach Elite Pro. Jasne, jest dołączony do pudełka i ma cztery ustawienia korektora, ale nie można go całkowicie dostosować do indywidualnych preferencji gry.

Turtle Beach Elite Pro: zestaw słuchawkowy do gier wybierany przez profesjonalnych graczy

Cena: 170 £; 140 funtów za TAC; 27 £ za mikrofon z redukcją szumów | Platformy: PC, PS4, Xbox One

best_gaming_headset_2017_-_turtle_beach_elite_pro

Turtle Beach Elite Pro to mistrz wśród zestawów słuchawkowych do gier. Byłby to najlepszy przewodowy zestaw słuchawkowy do gier, gdyby nie jego dość absurdalna cena. Zbudowany specjalnie dla profesjonalnych graczy, Turtle Beach stworzył Elite Pro, aby idealnie nadawał się do długich sesji grania i można go nieskończenie dostosowywać do gry w stylu turniejowym.

Elite Pro to nie tylko wygoda i funkcje – wykorzystuje również mocne włócznie 50 mm, aby zapewnić doskonały, super-ostry dźwięk. Korzystanie z Elite Pro bez opcjonalnego Taktycznego Kontrolera Audio (TAC) nadal zapewnia przyjemnie ostre wzloty i dudniące tony. Jednak dzięki zdolności TAC do odblokowania możliwości dźwięku przestrzennego DTS 7.1 Elite Pro, zestaw słuchawkowy staje się samowystarczalny.

Breakout Box TAC może kosztować więcej, ale dodaje wiele funkcji dla tych, którzy naprawdę chcą udoskonalić dźwięk do perfekcji, w tym redukcję szumów tła i możliwości monitorowania przez mikrofon. Możesz także podnieść mikrofon z funkcją redukcji szumów, aby czat zespołowy był czysty i wyraźny, gdy jesteś w sali turniejowej. Jeśli szukasz profesjonalnej opcji, Turtle Beach Elite Pro jest dla Ciebie.

PlayStation Platinum: najlepszy zestaw słuchawkowy do gier PS4 na rynku

Cena: £130 | Platformy: PS4

best_gaming_headset_2017_-_sony_platinum_headset

Zobacz powiązane Xbox One X vs PS4 Pro: Która konsola 4K powinna zajmować miejsce w Twoim salonie? Najlepsze zestawy słuchawkowe PS4 w 2017 r.: 5 najlepszych słuchawek do rozmów na PlayStation 4 Najlepsze słuchawki w 2018 r.: 14 najlepszych słuchawek dousznych i dousznych, które możesz teraz kupić

Imponujące jest to, że Sony wciska tak wiele funkcji w urządzenie o wartości 130 funtów, podczas gdy wielu jego najbliższych konkurentów kosztuje prawie dwa razy więcej.

Dzięki dwóm potężnym 50-milimetrowym przetwornikom bas ma mnóstwo mocy, wysokie tony są ostre i ostre, a średnie nie są płaskie – dokładnie to, czego oczekujesz od zestawu słuchawkowego do gier. Jeśli to nie był wystarczający powód, aby rozważyć zestaw słuchawkowy PlayStation Platinum, korzystanie z opracowanych przez programistów profili korekcji, technologii dźwięku 3D i całkowitej bezprzewodowej gry (co oznacza brak kabla między zestawem słuchawkowym a kontrolerem, jak w przypadku wielu innych zestawów słuchawkowych) warte ceny wywoławczej.

Możesz przeczytać pełną recenzję na naszej siostrzanej stronie Opinie ekspertów