Genshin Impact: jak odtwarzać utwory na Lyre

Świat Genshin Impact jest pełen ukrytych cudów, a muzyka sprzyja odkrywaniu tych cudów. W kwietniu 2021 roku twórcy gry wprowadzili możliwość uczestniczenia graczy w muzyce tego cudownego świata podczas festiwalu Windblume. Podczas tego wydarzenia gracze mogli zdobyć Windsong Lyre, aby tworzyć własną muzykę.

Genshin Impact: jak odtwarzać utwory na Lyre

Po co jednak lira, jeśli nie wiesz, jak na niej grać?

Wydarzenie już dawno się skończyło, więc nie możesz go teraz zdobyć. Jeśli jednak udało Ci się zdobyć lirę podczas Wydarzenia, nadal możesz w nią zagrać – a my pokażemy Ci, jak to zrobić. Jest na nim mnóstwo utworów, od klasyków po żywe melodie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak tworzyć własną muzykę w Genshin Impact.

Jak zdobyć lirę Windsong?

Festiwal Windblume w kwietniu 2021 r. pozwolił graczom zdobyć bilety na wycieczkę w zamian za Windsong Lyre. Gracze zdobywali Bilety, grając w minigry, takie jak Ballads of Breeze i Floral Freefall. Po zdobyciu 280 Biletów Turystycznych gracze mogli wymienić je na własną Windsong Lyre.

Ponieważ Festiwal Windblume zakończył się jakiś czas temu, nikt nie może zdobyć nowych lir Windsong. To powiedziawszy, gracze, którzy je kupili, mogą w nie grać, kiedy tylko chcą, ponieważ pozostają na stałe w ekwipunkach.

Gra na lirze Windsong

Możesz grać w Windsong Lyre na PC, używając różnych klawiszy. Na przykład najwyższe dźwięki to od Q do U, środkowe dźwięki to A do J, a najniższe dźwięki to Z do M na klawiaturze.

Na konsoli notatki są przypisane do pada kierunkowego i czterech przycisków po prawej stronie. Aby przełączyć się z wyższych nut na niższe, możesz nacisnąć odpowiednio L1 i R1.

Jeśli grasz na urządzeniu mobilnym, wszystkie notatki są wyświetlane na ekranie. Są podzielone na trzy rzędy na trzy oktawy.

Lira nie ma jednak dostępu do półtonów ani półnut. Z powodu tego ograniczenia Lyre nie może odtwarzać wszystkich utworów na świecie i być może będziesz musiał je odpowiednio dostosować.

Jak używać bota Lyre w Genshin Impact

Istnieje program o nazwie LyreBot stworzony przez osobę, która używa „ianaspana” na GitHub i u/Heracles421 na Reddit. LyreBot działa, odtwarzając pliki MIDI jako naciśnięcia klawiszy w Genshin Impact. Jest to w rzeczywistości program makr, który współpracuje z Windsong Lyre w grze.

LyreBot działa tylko na PC, ponieważ reaguje na uderzenia klawiatury, a twórca przeznaczył go tylko do użytku na PC.

Aby użyć LyreBot dla Genshin Impact, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Pobierz LyreBot ze strony GitHub.

 2. Uruchom Genshin Impact i zaloguj się do gry.
 3. Wyposaż lirę Windsong.
 4. Uruchom LyreBot.exe.

 5. LyreBot nie wymaga instalacji, więc musisz go uruchomić tylko wtedy, gdy chcesz z niego korzystać.
 6. Wybierz ikonę pliku w lewym górnym rogu.
 7. Wyszukaj plik MIDI.
 8. Kliknij duży przycisk „Odtwórz” pośrodku.

 9. Wróć do okna Genshin Impact, naciskając Alt + Tab lub klikając je.
 10. Gdy wrócisz do Genshin Impact, LyreBot odtworzy załadowany utwór.

LyreBot współpracuje również z zewnętrznymi urządzeniami MIDI, takimi jak klawiatury i elektroniczne instrumenty dęte. Aby użyć urządzenia MIDI, wykonaj następujące kroki, aby rozpocząć:

 1. Uruchom Genshin Impact i LyreBot.
 2. W Genshin Impact wyposaż swoją Windsong Lyre.
 3. Wróć do LyreBot i wybierz menu rozwijane oznaczone „Urządzenie wejściowe MIDI”.
 4. Wybierz swój instrument.
 5. Jeśli się nie pojawi, możesz nacisnąć przycisk odświeżania obok menu.
 6. Gdy pojawi się urządzenie MIDI, możesz go użyć do odtwarzania muzyki w Genshin Impact.

LyreBot to świetny pomysł, ale zgodnie z Warunkami świadczenia usług oprogramowanie stron trzecich jest zabronione. Jeśli zamierzasz grać w Genshin Impact z LyreBot, robisz to na własne ryzyko. Możliwe wyniki, jeśli zostaniesz złapany, to:

 • Usuwanie nieuczciwie zdobytych nagród z gry (nie dotyczy LyreBota)
 • Tymczasowe zawieszenie kont
 • Trwałe blokowanie Twoich kont

Chociaż LyreBot jest oprogramowaniem innej firmy, w żaden sposób nie manipuluje kodem gry. Niektórzy twierdzą, że bot nie narusza Warunków korzystania z usługi, ale „…wykorzystanie gry” jest bardzo niejasne. Dlatego możesz chcieć zachować ostrożność podczas korzystania z LyreBot lub innego oprogramowania innej firmy w grze.

Dodatkowe często zadawane pytania

Do czego służy lira Windsong?

Windsong Lyre jest wyłącznie w grze, aby gracze mogli grać w swoje ulubione utwory. Opiera się na prawdziwej lirze. Instrument w grze odzwierciedla wiele cech jego prawdziwego odpowiednika.

W grze jest klasyfikowany jako gadżet i musisz go wyposażyć, aby zacząć odtwarzać muzykę. Nie gra jednak półtonów.

Jakie są najlepsze piosenki Genshin Impact Lyre?

Chociaż „najlepsze” zależy od słuchacza, istnieje kilka piosenek, które ludzie uwielbiają grać na swoich lirach Windsong. Obejmują one zarówno klasykę w radiu, jak i piosenki związane z internetową kulturą memów. Ponieważ Windsong Lyre jest dość ograniczona, możesz nie odtwarzać całych utworów, a jedynie ich fragmenty.

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych piosenek, które możesz zagrać.

· "Nigdy się nie poddawaj"

Klasyczna piosenka Ricka Astleya dobrze gra na Windsong Lyre. Rick Roll, jak nazywa go internet, zawsze był podstawą gier wideo. Zawsze możesz nakłonić znajomych do słuchania, a następnie „Rick Rolling” ich.

· "Zabierz mnie do domu bocznymi uliczkami"

Wielu graczy słyszało o Take Me Home, Country Roads Johna Denvera. Ze względu na konkretny film, który ukazał się kilka lat temu, piosenka przeżyła boom na popularność. Dziś bez problemu można zagrać piosenkę w Genshin Impact.

· Hymn Związku Radzieckiego

Kolejny mem z internetu, hymn ZSRR, jest podstawą kultury online. Od lat jest używany w wielu filmach z memami. Podobnie jak „Rick Roll”, granie hymnu ZSRR jest całkowicie możliwe z Windsong Harp.

· „Leć mnie na księżyc”

Arcydzieło Franka Sinatry, Fly Me to the Moon, przetrwało próbę czasu i do dziś pozostaje popularne. Ten standard jazzowy jest obowiązkowy dla każdego muzyka jazzowego.

· „Astronomia”

Możesz znać tę piosenkę jako piosenkę Coffin Dance. Granie jest łatwe, a Windsong Lyre świetnie sobie z tym radzi.

· „Megalowania”

Każdy gracz, który grasuje w Internecie i YouTube, natychmiast rozpozna kilka pierwszych nut „Megalovanii” z „Undertale”. Nie musisz grać całej piosenki, ale nawet kilka nut może cię rozbawić.

· „Motyw Ganyu”

Windsong Lyre może zagrać motyw Ganyu. Jego prosta melodia przypomina graczom wszechobecne motywy muzyczne w grze. Kto może odmówić pięknej partyturze Genshin Impact?

· „Moje serce będzie trwać”

Kolejny internetowy klasyk i popularny poza nim, uduchowiony wokal Celine Dion dobrze przekłada się na smyczki Windsong Lyre. Może nie być w stanie utrzymać nut przez tak długi czas, ale wynik nadal brzmi dobrze.

Muzyka pasująca do archonta

Windsong Lyre może zapewnić mnóstwo rozrywki każdemu graczowi Genshin Impact. Chociaż nie można go dziś uzyskać, zawsze istnieje możliwość, że programiści go przywrócą. Działa również z botami, choć może to być ryzykowna decyzja.

Jaka jest twoja ulubiona piosenka do grania na Windsong Lyre? Jak myślisz, kiedy Lira znów będzie dostępna? Daj nam znać swoje odpowiedzi w sekcji komentarzy poniżej.