Jak dołączyć do świata przyjaciół w Genshin Impact

Gry są czasami lepsze, gdy grasz ze znajomymi, a Genshin Impact nie jest wyjątkiem. Najpierw trzeba spełnić kilka wymagań, ale potem dołączenie do światów znajomych może być świetnym sposobem na postęp w grze.

W Genshin Impact dołączenie do świata przyjaciół zajmuje trochę czasu. Dowiesz się jednak, jak to zrobić i jak zrobić to szybko. Odpowiemy również na niektóre pytania dotyczące Genshin Impact.

Jak dołączyć do świata przyjaciół w Genshin Impact?

Zanim uzyskasz dostęp, aby zacząć grać z innymi, musisz przejść przez kilka misji i zadań głównych. Odblokowanie zajmuje trochę czasu, więc nie martw się. Wkrótce będziesz mógł grać z innymi.

Jak odblokować tryby gry wieloosobowej i kooperacyjnej?

Aby odblokować tryby wieloosobowy i kooperacji, musisz grać sam, aż osiągniesz 16. rangę przygody. Jest kilka sposobów na osiągnięcie 16. rangi, a mianowicie:

 • Ukończenie głównych zadań archonta w prologu.

Najpierw dotrzesz do miasta Monstadt, a zwiedzanie go zalicza się do głównych zadań. Następnie będziesz oczyszczać trzy świątynie wiatru w całym mieście. Zadania główne nagradzają cię dużą ilością EXP, a im więcej zdobędziesz, tym szybciej będziesz mógł grać z innymi.

 • Odwiedź Gildię Poszukiwaczy Przygód w Monstadt.

Po uzyskaniu dostępu do Podręcznika poszukiwacza przygód możesz zacząć zdobywać więcej EXP. Zakładka Doświadczenia w Podręczniku zapewnia mnóstwo doświadczenia Adventure Rank EXP, gdy zaczynasz eksplorację. Gotowanie, otwieranie skrzyń i aktywowanie punktów orientacyjnych da trochę PD.

 • Eksploruj świat.

Do pokonania jest dużo terenu, więc w ten sposób możesz zdobyć dużo EXP. Punkty orientacyjne, skrzynie, lochy i posągi Siedmiu rozszerzą twoją mapę. Nie spiesz się, masz przed sobą wiele przygód.

 • Misje dzienne na randze 12.

Osiągając 12. rangę przygody, możesz rozpocząć codzienne misje. Są one dość łatwe do ukończenia i resetowania każdego dnia. To jeden z najlepszych sposobów na zdobycie doświadczenia w Adventure Rank, a także wiele innych nagród.

Zanim zaczniesz to wszystko robić, będziesz trochę przyzwoicie w Genshin Impact. Możliwe, że twórcy pozwolą na odblokowanie trybu wieloosobowego dopiero po pewnym czasie spędzonym w grze, ponieważ nikt nie lubi słabych kolegów z drużyny. Niezależnie od tego, możesz grać z innymi po osiągnięciu 16. rangi przygody.

Jak grać z przyjaciółmi?

Na 16 randze Adventure możesz zacząć dodawać znajomych. Bez przyjaciół nie będziesz miał z kim się bawić. Twoi znajomi również muszą mieć co najmniej 16 rangę Adventure Rank, w przeciwnym razie nie będziesz mógł dołączyć do ich świata i odwrotnie.

Oto jak dodawać znajomych:

 1. Otwórz menu pauzy.
 2. Wybierz przyjaciół."

 3. Przejdź do drugiej zakładki w menu Znajomi.

 4. Wpisz dziewięciocyfrowy numer UID, który dał ci znajomy.

 5. Wyślij zaproszenie do znajomych.
 6. Po zaakceptowaniu możesz zacząć dołączać do ich światów.
 7. Aby dołączyć, otwórz menu i wybierz „Tryb współpracy”.
 8. Znajdź przyjaciela, z którym chcesz się bawić.
 9. Wybierz „Poproś o dołączenie”.

 10. Jeśli zaakceptujesz, możesz zacząć grać ze znajomymi.

Aby hostować sesje, robisz to po dodaniu znajomych:

 1. Otwórz menu i wybierz „Tryb współpracy”.

 2. Wybierz „Mój tryb wieloosobowy” w prawym dolnym rogu.
 3. Wybierz opcję „Zezwalaj na bezpośrednie dołączanie” lub „Dołącz po zatwierdzeniu”.

 4. Poczekaj, aż znajomy dołączy do twojego świata.

Możesz także całkowicie odrzucić prośby o dołączenie, jeśli chcesz grać sam. Ponieważ bezpośrednie prośby o dołączenie pozwalają wszystkim znajomym dołączyć w dowolnym momencie, możesz chcieć to włączyć, jeśli chcesz skupić się na głównych zadaniach.

Czy Genshin Impact obsługuje crossplay konsoli?

Tak, Genshin Impact jest całkowicie wieloplatformowy. Crossplay jest bardzo dobry, co pozwala na grę ze sobą na dowolnych platformach, w tym na konsolach i komputerach PC. Nawet gracze mobilni mogą dołączyć do twojej drużyny i zacząć hodować bossów.

Obecnie możesz grać w Genshin Impact na tych platformach:

 • PC
 • PS4
 • PS5
 • iOS
 • Android

Platformy te mogą swobodnie hostować i dołączać do światów. Dopóki spełnione są wymagania dotyczące trybu wieloosobowego, nie powinno być problemu z graniem z innymi.

Jest jednak jeden problem. Chociaż gra jest w pełni wieloplatformowa, nie jest w pełni wieloplatformowa. Oznacza to, że gracze komputerowi i mobilni mogą uzyskiwać dostęp do swoich kont na swoich urządzeniach, ale gracze PS4 i PS5 nie. Konta tych ostatnich utknęły na ich PlayStation aż do odwołania.

Sony raczej niechętnie zezwala na wieloplatformowość gier. Podczas gdy zarówno Sony, jak i miHoYo, twórcy Genshin Impact, negocjowali grę międzyplatformową, cross-save nie został jeszcze zaimplementowany na konsolach tych pierwszych.

Być może w przyszłości wszystkie platformy będą przenosić między sobą, w tym konta PS4 i PS5.

miHoYo poinformował również, że trwają prace nad wersją na Nintendo Switch. Zostało to ogłoszone w styczniu 2020 r., Ale krążą plotki, że Switch ma gorszy sprzęt.

Poprzednie plotki również podawały „implementacje mikrotransakcji” i wiele innych problemów jako powody, dla których Genshin Impact dla Switcha jest stale opóźniany. Niektórzy uważają nawet, że jeśli kiedykolwiek pojawi się „Switch Pro”, Genshin Impact będzie dostępny tylko na tej konsoli.

Mimo to Genshin Impact na Switchu będzie prawdopodobnie wieloplatformowy.

Tryb wieloosobowy nie działa?

Istnieje kilka możliwych powodów, dla których nie możesz dołączyć do świata znajomych lub oni nie mogą dołączyć do Twojego. Wszystkie można naprawić, ale nie ma gwarancji, że możemy wymienić wszystkie problemy. Oto najczęstsze, z którymi możesz się spotkać:

 • Jeden gracz to nie 16. ranga przygody.

Jeśli jeden gracz nie ma 16 rangi Adventure Rank, w ogóle nie możesz z nim grać. Nie ma żadnych wyjątków od tej reguły, więc każdy z was musi zacząć w górę rankingu. Dopóki oboje nie osiągniecie 16 rangi Adventure Rank, gra wieloosobowa nie jest możliwa.

 • Złe połączenia.

Czasami złe połączenia internetowe mogą uniemożliwić graczom grę w trybie współpracy. Host powinien mieć silne połączenie, aby umożliwić płynną rozgrywkę. Jeśli wiesz, że ktoś ma okropny Internet, prawdopodobnie połączenie nie pozwoli mu na prawidłowe hostowanie.

 • Robaki.

Czasami problemy nie są twoją winą, ale gra utrudnia ci życie. W tym poście na blogu gracz Genshin Impact cierpiał na dziwny błąd, który nie pozwalał na grę w trybie współpracy. Na szczęście zostało to naprawione po dużej pomocy programistów.

Jeśli coś jest bardzo nie tak, powinieneś zwrócić się o pomoc do programistów. Może to trochę potrwać, ale twoje wysiłki mogą również pomóc innym cierpiącym na ten sam problem. Warto poczekać na przybycie poprawki.

Ograniczenia gry wieloosobowej w Genshin Impact

Podczas gry w trybie kooperacji istnieje kilka ograniczeń. Najważniejszą z nich jest to, że nie będziesz mógł grać w zadaniach Archontów i zadaniach fabularnych w trybie kooperacji. Jeśli aktualnie aktywnie grasz w jedną z nich lub w misję manipulującą światem, jesteś zmuszony grać solo.

Po ukończeniu zadania musisz chwilę poczekać, zanim tryb współpracy będzie ponownie dostępny. Sposobem na przyspieszenie tego procesu jest wylogowanie się i ponowne zalogowanie. Powinno to pozwolić na ponowne zagranie ze znajomymi.

Jeśli jakakolwiek aktywność wymaga przejścia do ekranu trybu współpracy, nawet jeśli grasz w jeden z powyższych typów zadań, musisz go ponownie aktywować, nawet jeśli grasz w trybie dla jednego gracza.

Możesz także dołączyć do graczy, których poziomy światowe i rangi przygody są niższe lub równe twojemu poziomowi.

W trybie współpracy z jednym przyjacielem możecie przełączać się między dwiema postaciami w drużynie. W przypadku trzech graczy gospodarz otrzymuje dwie do zamiany postaci, podczas gdy pozostali otrzymują po jednym. W pełnej drużynie każda osoba utknęła z jedną postacią.

Możesz dowolnie zmieniać swoje rozmieszczone postacie poza walką, korzystając z menu konfiguracji drużyny. Pozwala to na bieżąco dostosowywać się do nowych misji.

Liczba graczy w twojej drużynie bezpośrednio wpływa na liczebność i wariacje wrogów poprzez skalowanie. Przygotuj się na trudniejsze bitwy.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak sprawdzić swoją rangę przygody?

Swoją aktualną rangę przygód możesz znaleźć obok swojego poziomu świata, imienia postaci i daty urodzin. Nie zmieni się tak jak pozostałe dwie statystyki, dopóki nie awansujesz.

Jak szybko podnieść swoją rangę przygody?

Niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby podnieść swoją rangę Adventure Rank, to:

• Codzienne prowizje

• Szefowie farmy

• Wyczyść domeny

• Poradnik poszukiwacza przygód

• Ukończ misje

• Poznaj mapę

Host Up!

W Genshin Impact dołączanie do świata znajomych wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Dopóki spełnisz wszystkie wymagania, możecie wspólnie zacząć polować na bossów. W liczbach zawsze jest siła, ale gra staje się również trudniejsza, gdy w drużynie jest więcej graczy.

Lubisz grać w Genshin Impact z przyjaciółmi czy samotnie? Kogo lubisz grać jak na imprezie? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.