Jak przekazywać nieodebrane połączenia na iPhonie

Zwykle, gdy nie jesteś w stanie odebrać połączenia, jest ono automatycznie przekazywane do poczty głosowej. To świetnie, jeśli ta konfiguracja działa dla Ciebie, ale co, jeśli jesteś w pracy lub w miejscu, w którym telefony komórkowe są zabronione? Czy możesz przekazywać połączenia w inne miejsce? Tak, możesz. Ten samouczek pokaże Ci, jak przekazywać nieodebrane połączenia na iPhonie.

Jak przekazywać nieodebrane połączenia na iPhonie

Proces ten nazywa się warunkowym przekazywaniem połączeń na iPhonie i jest uruchamiany przez ustawienie w telefonie. Możesz go uruchomić, gdy połączenie nie zostanie odebrane, gdy linia jest zajęta lub gdy jesteś nieosiągalny.

Przekazywanie połączeń to cenna funkcja każdej usługi, dzięki której nigdy nie przegapisz ważnego połączenia. Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, czekasz na powiadomienie, czekasz na odpowiedź o pracy, czy coś innego, kiedy poczta głosowa po prostu nie działa, możesz się zwrócić do przekierowania połączeń.

Nie wszyscy przewoźnicy korzystają z wbudowanego przekierowania Apple, więc wielu użytkownikom łatwiej jest użyć kodu gwiazdkowego. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w dowolnym miejscu w kraju, na prawie każdym nośniku.

Jak skonfigurować przekazywanie połączeń na iPhonie

Istnieje wiele sposobów na skonfigurowanie przekierowywania połączeń w systemie iOS. Proces jest naprawdę prosty, a wszystko to dzięki natywnym funkcjom w Ustawieniach na Twoim iPhonie.

Aby skonfigurować przekierowanie połączeń na iPhonie, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Stuknij w „Telefon”.

 3. Stuknij w „Przekazywanie połączeń”.

 4. Przełącz przełącznik obok opcji Przekazywanie połączeń włączone. Następnie dotknij „Przekaż do”.
 5. Wpisz numer telefonu, pod który chcesz odbierać połączenia telefoniczne.

Teraz, gdy ktoś zadzwoni na Twój numer telefonu, automatycznie przejdzie na numer telefonu, który ustawiłeś. Jeśli chcesz zatrzymać przekazywanie połączeń, po prostu wyłącz przełącznik w ustawieniach przekazywania połączeń.

Kody gwiazdek sieci

Większość przewoźników oferuje własne rozwiązanie do przekazywania połączeń telefonicznych. Za pomocą prostych kodów z gwiazdką możesz szybko i łatwo skonfigurować przekierowanie połączeń. *61, *62 i *67 to popularne kody gwiazdki przekierowania połączeń.

Jeśli okaże się, że nie działają dla Ciebie, dowiedz się, z jakimi kodami działa Twoja sieć i przełącz się na to. Te kody mają być uniwersalne, ale to nie zawsze oznacza to, co naszym zdaniem oznacza.

Przekazuj nieodebrane połączenia na iPhonie

Przekazywanie połączeń na iPhonie jest bardzo proste. Jest to proste ustawienie włączania i wyłączania z możliwością skonfigurowania numeru, na który przekazujesz.

 1. Otwórz aplikację telefonu na swoim iPhonie.
 2. Wybierz klawiaturę i wprowadź *61* oraz numer telefonu, na który przekazujesz, a następnie zahaszuj.
 3. Naciśnij Połącz i poczekaj na potwierdzenie.

Na przykład należy wpisać „*61*123555123456#”, aby przekierować połączenia na 123555123456. *61* to polecenie sieciowe służące do przekazywania połączeń w przypadku braku odpowiedzi. Numer telefonu nie wymaga wyjaśnień, a skrót informuje sieć, że wpisałeś numer.

Aby wyłączyć przekazywanie, wpisz #61# w aplikacji telefonu i wybierz numer. Poczekaj na potwierdzenie.

Przekazuj połączenia na iPhonie, gdy linia jest zajęta

Jeśli chcesz przekazywać połączenia tylko wtedy, gdy linia jest już zajęta i nie chcesz korzystać z połączeń oczekujących, możesz. Wykorzystuje bardzo podobny proces do powyższego, ale z innym kodem gwiazdy.

 1. Otwórz aplikację telefonu na swoim iPhonie.
 2. Wybierz klawiaturę i wprowadź *67* oraz numer telefonu, na który przekazujesz, a następnie zahaszuj.
 3. Naciśnij Połącz i poczekaj na potwierdzenie.

Jak widać, tym razem wybierasz *67* zamiast *61*. Reszta liczby i końcowy hash są dokładnie takie same. *67* to kod sieci do przekazywania, gdy jest zajęty i zrobi dokładnie to. Zastąpi połączenie oczekujące i przekieruje połączenia przychodzące na wprowadzony numer, jeśli już rozmawiasz przez telefon.

Aby wyłączyć przekazywanie, gdy zajęty, wprowadź #67# w aplikacji telefonu i wybierz numer. Poczekaj na potwierdzenie i gotowe.

Przekazuj nieodebrane połączenia, gdy iPhone jest nieosiągalny

Ostatnią opcją przekazywania jest przekazywanie połączeń na inny numer, gdy iPhone jest wyłączony lub poza zasięgiem komórek. Jeśli sieć z jakiegoś powodu nie może pingować telefonu, zamiast przerwać połączenie i poinformować dzwoniącego, że nie jesteś dostępny, przekieruje połączenie na inny numer.

 1. Otwórz aplikację telefonu na swoim iPhonie.
 2. Wybierz klawiaturę i wprowadź *62* oraz numer telefonu, na który przekazujesz, a następnie zahaszuj.
 3. Naciśnij Połącz i poczekaj na potwierdzenie.

Ponownie, ten sam proces co powyżej, ale tym razem używając *62* zamiast dwóch pozostałych kodów. To jest kod sieci do przekazywania niedostępnych telefonów komórkowych.

Aby wyłączyć przekazywanie, gdy jest nieosiągalne, po prostu wpisz #62 # w aplikacji telefonu i wybierz numer.

Często Zadawane Pytania

Jeśli nadal masz pytania dotyczące przekazywania połączeń na swoim iPhonie, zamieściliśmy tę sekcję, aby pomóc.

Czy dzwoniący będzie wiedział, że przekazałem jego połączenie?

Chociaż może wystąpić niewielkie opóźnienie podczas łączenia, większość dzwoniących nie będzie wiedziała, że ​​połączenie zostało przekazane. Zasadniczo wszystko, co robisz, to powiadamianie centrali, że Twoje połączenia muszą być przekierowywane w inne miejsce.

Jak skonfigurować przekierowanie połączeń w Verizon?

Jeśli jesteś klientem Verizon, możesz użyć kodu *72, aby zainicjować przekierowanie połączeń. Po prostu wpisz *72 plus dziesięciocyfrowy numer telefonu, na który chcesz kierować połączenia.

Jeśli nie masz przy sobie telefonu, przejdź do aplikacji Verizon i dotknij swojego numeru telefonu. Stamtąd znajdziesz opcję skonfigurowania przekierowania połączeń.

Jak skonfigurować przekierowanie połączeń w AT&T?

Podobnie jak w przypadku Verizon, klienci AT&T mogą wybrać *72 ze swojego urządzenia za pomocą dziesięciocyfrowego numeru telefonu, aby przekierować połączenia.

Klienci AT&T mogą również zadzwonić do obsługi klienta AT&T lub przejść do aplikacji mobilnej, aby skonfigurować przekierowanie połączeń.

Jak skonfigurować przekierowanie połączeń w T-Mobile?

Kod z gwiazdką T-Mobile różni się nieco od wymienionych powyżej. Aby przekierować połączenia na T-Mobile, wybierz **21*, a następnie wpisz numer telefonu, na który chcesz przekierować połączenia.