Jak przekazywać połączenia głosowe Google na inny numer

Chcesz trochę podróżować lub myślisz, że będziesz chodzić w miejsca bez internetu? Przez jakiś czas nie będziesz mieć dostępu do Internetu, ale nie chcesz przegapić połączeń telefonicznych? Ten samouczek pokaże Ci, jak przekazywać połączenia Google Voice na telefon komórkowy lub dowolne urządzenie.

Jak przekazywać połączenia głosowe Google na inny numer

Ze wszystkich aplikacji oferowanych przez Google, Google Voice jest najbardziej użyteczna, ale ma najniższy profil. Dostępna głównie w Ameryce Północnej i kilku innych krajach, jest to w pełni zunifikowana aplikacja do komunikacji, która umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń na dowolnym urządzeniu z zainstalowanym Google.

głos Google

Google Voice ma 12 lat, ale bardzo niewiele osób, o które pytałem, wiedziało, że istnieje, albo nadal działa. Jest to jedna z oryginalnych usług VoIP, która oferuje bezpłatne połączenia w Stanach Zjednoczonych, zapewnia wirtualny numer telefonu, z którego można korzystać na dowolnym urządzeniu połączonym z Google, oraz umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych lub wideo.

Zarejestruj się w Google Voice, a otrzymasz unikalny numer telefonu, który działa w dowolnym miejscu w Stanach Zjednoczonych oraz możliwość wykonywania połączeń z telefonu, komputera i dowolnego miejsca, w którym masz Google. Jest wbudowany w telefony z Androidem, dostępny za pośrednictwem pakietu aplikacji Google w przeglądarce, a nawet ma własną aplikację.

Inną fajną, ale niewykorzystaną funkcją była transkrypcja głosu. Może odebrać pocztę głosową od dzwoniącego, gdy jesteś zajęty, i przepisać ją na wiadomość tekstową. Mała rzecz, ale bardzo przydatna. Silnik transkrypcji też jest całkiem niezły, popełniając bardzo niewiele błędów z mojego doświadczenia.

Przekazywanie połączeń Google Voice

Ideą ujednoliconej komunikacji jest to, że masz jeden numer telefonu, który może dotrzeć do kilku typów urządzeń. Stosowany głównie w biznesie oznacza, że ​​klient lub kontakt ma jeden numer, pod który może zadzwonić i który dotrze do Ciebie w dowolnym miejscu na świecie, na dowolnym urządzeniu, z którego w danym momencie korzystasz. Może to być telefon stacjonarny, komórkowy, komputer, tablet, laptop lub cokolwiek innego.

To świetnie, jeśli jesteś w miejscu, w którym jest dobry internet lub sygnał danych. A jeśli jesteś gdzieś, gdzie nie ma Wi-Fi? W tym miejscu pojawia się przekierowanie połączeń. Możesz ręcznie przekazać swój numer Google Voice na telefon komórkowy, aby korzystać ze staromodnego sposobu. Może przekazywać połączenia przez połączenie 4G, gdziekolwiek jesteś.

Oto jak to skonfigurować:

  1. Zaloguj się na swoje konto Google Voice.
  2. Wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do Ustawień w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Wybierz Połączone numery i dodaj numer.
  4. Wybierz Wyślij kod.
  5. Powtórz kod podany przez Google na przekazanym telefonie, aby zweryfikować połączenie.
  6. Zaznacz pole obok „Przekieruj połączenia do”.

To wszystko. Gdy dodasz numer, Google zadzwoni do niego, a maszyna poda Ci kod. Wprowadź kod w wyskakującym okienku weryfikacji, aby zweryfikować, i skończyłeś dodawanie numerów. Jeśli dodajesz telefon komórkowy, zamiast dzwonić, otrzymasz SMS-a. Wystarczy wpisać kod w oknie weryfikacji i wszystko jest w porządku.

Po zweryfikowaniu numeru powracasz do ekranu Ustawienia. Powinieneś zobaczyć numer, który właśnie dodałeś na ekranie i pole wyboru obok niego. Pole wyboru służy do przekazywania połączeń. Jeśli w polu jest zaznaczone, ten telefon będzie dzwonił za każdym razem, gdy otrzymasz połączenie Google Voice.

Możesz dodać do sześciu numerów tutaj i dopóki wszystkie są zaznaczone, aby odbierać przekierowane połączenia, wszystkie będą dzwonić, gdy otrzymasz połączenie. Możesz dynamicznie zmieniać, które numery dzwonią, a które nie, zaznaczając lub odznaczając pole obok nich.

W powyższym scenariuszu, w którym wybierasz się gdzieś bez Wi-Fi, nie musisz odznaczać żadnych urządzeń, ale może być przydatne odznaczenie wszystkich urządzeń oprócz telefonu 4G na czas podróży. W ten sposób nikt inny nie odbierze połączenia, gdy jest ono przekazywane na Twój telefon komórkowy.

O ile wiem, przekazywanie połączeń Google Voice na telefon komórkowy nie kosztuje nic, jeśli znajdujesz się w Stanach Zjednoczonych. Jeśli podróżujesz gdzie indziej, może to wiązać się z kosztami. Powinieneś sprawdzić stronę stawek za połączenia w Google Voice, aby zobaczyć, ile kosztowałyby połączenia, jeśli jesteś w innym kraju. Bez względu na koszt, na pewno będzie to znacznie mniej niż opłaty przewoźnika!

Google Voice to jedna z najlepszych aplikacji oferowanych przez Big G i nie korzysta z niej wystarczająca liczba osób. Firmy płacą setki dolarów miesięcznie za tego rodzaju system, a my możemy go dostać za darmo. Wypróbuj sam i przekonaj się, jak Ci się podoba!