Jak przekazać pojedynczy e-mail w Gmailu

Przekazywanie wiadomości e-mail to coś, co robi się regularnie w większości firm. Umożliwia przekazywanie ważnych informacji o określonych projektach lub dyskusjach bez konieczności ponownego wpisywania wszystkiego lub kopiowania/wklejania. Możesz również użyć tej funkcji do przesyłania albumów zdjęć, informacji o podróży i wszystkiego, co możesz omówić z przyjaciółmi i rodziną, oszczędzając cenny czas. Przekazywanie wiadomości e-mail może również pozwolić na zachowanie własnej tożsamości przy jednoczesnym zachowaniu anonimowości wiadomości e-mail. Jednak przekazywanie poszczególnych wiadomości e-mail nie jest tak proste dla wszystkich ze względu na strukturę skrzynki odbiorczej Gmaila. Jeśli próbujesz przekazać jeden e-mail w Gmailu, może to być dość mylące. Przyjrzyjmy się, jak to zrobić w Gmailu.

Jak przekazać pojedynczy e-mail w Gmailu

Opcje przekazywania

Gmail daje Ci wiele opcji, jeśli chodzi o przekazywanie i odpowiadanie na e-maile. Sposób działania skrzynki odbiorczej polega na tym, że możesz otworzyć cały wątek rozmów lub wiadomości e-mail, które wymieniłeś z jedną osobą na określony temat.

Dzięki tej mechanice możesz zrobić dwie rzeczy związane z przekazywaniem:

 1. Przekaż wszystko
 2. Przesyłaj indywidualne e-maile

Przekazywanie wszystkich odpowiedzi w ramach wątku lub rozmowy to coś, o czym każdy powinien wiedzieć. Po prostu przejdź do żądanego wątku, wybierz menu opcji (ikona z trzema kropkami) i kliknij "Prześlij dalej". Załóżmy jednak, że chcesz przekazać trzecią lub czwartą wiadomość e-mail w rozmowie, która ma ponad 20 odpowiedzi przychodzących i wychodzących. To wymaga podjęcia dodatkowych kroków.

Gdy już wiesz, który e-mail chcesz przekazać dalej, nie zapominaj, że możesz również dodać do niego nowe informacje. Możesz edytować tekst, wybrać jedną lub więcej osób, do których chcesz go wysłać, a nawet edytować temat lub temat wiadomości e-mail przed przekazaniem dalej.

Przekazywanie indywidualnych wiadomości e-mail

Przede wszystkim przywołaj rozmowę zawierającą e-mail, który chcesz przekazać.

 1. Przejdź do skrzynki odbiorczej.

 2. Wybierz wątek.

Zauważysz, że wszystkie e-maile pojawią się w formacie listy. Zostanie dostarczony krótki opis pierwszego e-maila, podobnie jak opisy dwóch ostatnich e-maili. Jeśli chcesz przekazać tylko ostatnią wiadomość e-mail z tej listy, wykonaj kolejne kroki.

 1. Wybierz ostatniego e-maila.

 2. Kliknij ikonę z trzema kropkami znajdującą się obok przycisku „Odpowiedz”.

 3. Wybierz „Prześlij dalej”.

 4. Wpisz kontakt lub kontakty, do których chcesz go przekazać.

 5. Kliknij „Wyślij”.

To całkiem proste, prawda? Ale co, jeśli chcesz wysłać wiadomość e-mail, która nie wyświetla się automatycznie, gdy otwierasz wątek? Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Podnieś wątek ponownie.

 2. Poczekaj na załadowanie listy.
 3. Kliknij numer znajdujący się pod oryginalną wiadomością i dwiema ostatnimi wiadomościami.

 4. Znajdź tytuł lub temat e-maila, który chcesz przekazać.
 5. Kliknij go, aby go przywołać.

 6. Wybierz ikonę z trzema kropkami obok przycisku „Odpowiedz”.

 7. Kliknij „Prześlij dalej”.

Jest to również dość łatwe, dopóki nie będziesz musiał przesiewać dziesiątek wiadomości w tę i z powrotem. Istnieje inny sposób radzenia sobie z przekazywaniem pojedynczych wiadomości e-mail, który jest mniej żmudny. Wymaga to jednak znajomości pewnych szczegółowych informacji.

Jak znaleźć e-mail w Gmailu

Korzystając z pola wyszukiwania Gmaila, możesz znajdować pojedyncze wiadomości lub e-maile w wątkach. W ten sposób możesz je wybrać i użyć wcześniej wspomnianych akcji do ich przekazania.

Aby jednak w ten sposób znaleźć e-mail i nie otrzymać oryginalnego wątku, powinieneś znać przynajmniej kilka słów zawartych w temacie lub opisie e-maila. Korzystanie ze słów kluczowych i funkcji autouzupełniania Gmaila powinno znacznie usprawnić działanie.

Jak powiedzieć, ile e-maili jest w rozmowie

Innym sposobem ustalenia, gdzie znajduje się wiadomość e-mail, którą chcesz udostępnić, jest wyszukanie wątków zawierających określoną liczbę wiadomości. Jeśli wiesz, że e-mail, którego szukasz, dotyczy szczególnie długiej rozmowy z daną osobą, przejrzyj swoją skrzynkę odbiorczą pod numerem podanym po prawej stronie nadawcy.

Ta liczba wskazuje, ile e-maili znajduje się w tym wątku. Może to być szybki sposób na zawężenie wyszukiwania, jeśli nie pamiętasz tematu dyskusji lub konkretnych słów kluczowych, które dałyby dokładny wynik wyszukiwania.

Znajdź wątek o odpowiedniej długości, przywołaj go, kliknij numer pod oryginalnym e-mailem, jak pokazano wcześniej, a następnie ręcznie przejrzyj e-maile, aby znaleźć właściwy.

Jak często korzystasz z tej funkcji?

Oto kolejna rzecz, którą możesz zrobić z funkcją przekazywania. Jeśli zapomnisz CC kilku osób w wiadomości e-mail, zawsze możesz przekazać im tę wiadomość e-mail później, eliminując w ten sposób potrzebę ponownego wpisywania całości, załączania plików i tak dalej.

Jak często przekazujesz pojedyncze e-maile za pomocą Gmaila? W jakim celu najczęściej korzystasz z tej funkcji? Daj nam znać w komentarzach poniżej.