Jak przekazać domenową pocztę e-mail do Gmaila

Wierz lub nie, ale poczta e-mail istnieje dłużej niż internet. Nic więc dziwnego, że istnieje wielu dostawców Internetu i ogromna liczba zarejestrowanych adresów e-mail.

Jak przekazać domenową pocztę e-mail do Gmaila

Większość z nas ma więcej niż jeden adres e-mail, zwłaszcza jeśli prowadzisz firmę lub dwa, i łatwo jest zapomnieć na chwilę zalogować się na jeden. Kiedy w końcu do niego wrócisz, widok skrzynki odbiorczej z setkami nieprzeczytanych wiadomości może być zniechęcający.

Na szczęście w większości przypadków możliwe jest skonfigurowanie opcji automatycznego przekazywania, aby wszystkie wiadomości e-mail wysyłane na wiele różnych adresów, których używasz, były wysyłane na jeden adres główny. W ten sposób możesz otrzymywać wszystkie najważniejsze e-maile, logując się tylko na jedno konto, co jest dużą oszczędnością czasu.

Przekazywanie z Twojej domeny do Gmaila

Gmail.com jest obecnie najpopularniejszym dostawcą poczty e-mail. Na potrzeby tego artykułu pokażemy Ci, jak scentralizować komunikację, nakłaniając inne domeny do przekazywania wiadomości e-mail na Twoje konto Gmail.

Jeśli korzystasz z hosta, który nie jest tutaj wymieniony, prawdopodobnie będziesz mógł postępować zgodnie z tym samym procesem, co w przypadku HostGator, ponieważ wielu hostów domen korzysta również z cPanel. Oto przewodnik krok po kroku po procesie.

1) Utwórz firmowe konto Gmail

Google oferuje zarówno osobiste, jak i firmowe konta e-mail. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest założenie osobnego konta Gmail dla swojej firmy. Pomoże to w scentralizowaniu Twojej korespondencji. W przeciwnym razie ryzykujesz pomieszanie osobistych i biznesowych e-maili.

Aby utworzyć nowe biznesowe konto Gmail, przejdź do strony Konto Google. Kliknij 'Utwórz konto' w lewym dolnym rogu, a następnie kliknij „Do zarządzania moją firmą” w menu, które się pojawi.

Stwórz swoje konto Google

Wybierz adres e-mail, który chcesz utworzyć. Coś w stylu [e-mail chroniony] to dobry sposób, ale możesz wybrać coś bardziej zapadającego w pamięć. Następnie wykonaj pozostałe kroki na ekranie, aby zakończyć konfigurowanie nowego konta.

Utwórz_konto_Google

2) Skonfiguruj przekazywanie na swój niestandardowy adres e-mail

Jeśli korzystasz z jednego z czterech hostów domen, które tutaj omówimy, otrzymasz hosting poczty e-mail w ramach usługi. W przeciwnym razie może być konieczne skorzystanie z usługi, która może to zrobić za Ciebie, takiej jak Mailgun lub Forward Email.

HostGator

 1. Zaloguj się do swojego konta cPanel.
 2. Poszukaj sekcji oznaczonej „Poczta”, a następnie kliknij „Spedytorzy”.

  cPanel Spedytorzy

 3. Kliknij „Dodaj spedytora” w sekcji „Spedytorzy konta e-mail”.
 4. Wpisz adres e-mail, z którego chcesz przekierować w polu tekstowym – np. [email protected]
 5. Kliknij „Przekaż na adres e-mail”, a następnie wprowadź swój adres Gmail – tj. [email chroniony]
 6. Na koniec kliknij „Dodaj spedytora”.

Bluehost

 1. Udaj się do Bluehost i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij link e-mail w sekcji „Hosting”.
 3. Następnie kliknij „Przekazywanie”.
 4. Kliknij przycisk „Dodaj e-mail”.
 5. Teraz wpisz adres, który chcesz przekazać do Gmaila – tj. [email protected]
 6. Wpisz swój adres Gmail jako miejsce docelowe dla przekazywanych wiadomości – np. [email protected]
 7. Na koniec kliknij „Prześlij”.

1&1 IONOS

 1. Zaloguj się do swojego konta 1&1 IONOS.
 2. Kliknij sekcję „E-mail i biuro”.
 3. Kliknij umowę połączoną z adresem e-mail, który chcesz przekazać.
 4. Otwórz ustawienia, klikając adres e-mail przekazywania.
 5. Kliknij „Adres przekazywania”.
 6. Następnie kliknij „Dodaj przekazywanie”.
 7. Wpisz swoje konto Gmail w polu tekstowym.
 8. Na koniec kliknij „Kontynuuj”, aby zapisać ustawienia.

Idź Tato

 1. Zaloguj się na swoje konto GoDaddy.
 2. Przejdź do „Moich produktów”, a następnie przewiń w dół do sekcji zatytułowanej „Dodatkowe produkty” i kliknij przycisk „Zrealizuj” obok „Przekazywanie wiadomości e-mail”.
 3. Kliknij domenę, z której chcesz przekazać dalej, a następnie kliknij „Zrealizuj kredyt”.
 4. Kliknij „E-mail Workspace”, a następnie „Zarządzaj wszystkim”, aby przejść do Centrum sterowania przestrzenią roboczą.

  żadny e-mail dalej

 5. Kliknij „Utwórz”, a następnie „Przekazywanie”.
 6. Wpisz swój adres Gmail, gdzie jest napisane „Przekaż ten adres e-mail”.
 7. Na koniec kliknij „Utwórz”.

I to jest to

Postępując zgodnie z jedną z powyższych metod, powinieneś być w stanie skonfigurować swoje konto Gmail jako centrum biznesowego imperium poczty e-mail. Od teraz cała Twoja firmowa poczta będzie w wygodny sposób kierowana na jeden adres.

Potrzebujesz pomocy w konfigurowaniu przekierowania poczty e-mail dla innych dostawców lub chcesz podzielić się ze społecznością wskazówkami dotyczącymi przekierowania poczty w domenie? Pamiętaj, aby napisać do nas w komentarzach poniżej.