Jak znaleźć określone filmy na Facebooku

Facebook to wiele rzeczy dla wielu ludzi, ale nie jest to witryna do hostingu wideo. Filmy wydają się być dość zdezorganizowane w sieci społecznościowej. Możesz przesyłać własne filmy, oglądać filmy, w których się pojawiasz lub jesteś oznaczony tagami, oglądać filmy ze względu na filmy, filmy promocyjne na stronach, filmy profilowe i filmy tylko dlatego. Jak znaleźć konkretne filmy na Facebooku?

Jak znaleźć określone filmy na Facebooku

To, gdzie możesz znaleźć konkretny film, zależy od tego, jakiego rodzaju jest to film i kto go przesłał. Jeśli ktoś go załadował, może być wszędzie. Jeśli firma przesłała go na stronę lub witrynę wspierającą, będzie to bardziej logicznie uporządkowane. Tak czy inaczej, organizacja nigdy nie była mocną stroną Facebooka i jest to dobry przykład.

Znajdź filmy na Facebooku

Istnieje kilka sposobów znajdowania filmów na Facebooku w zależności od tego, czego szukasz. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki, albo wyszukiwarki, albo samego Facebooka. Możesz także przeglądać osie czasu, jeśli masz czas, lub po prostu użyć filtra wideo.

Szukaj filmów na Facebooku

Jeśli szukasz losowych filmów lub czegoś, co przesłał ktoś losowy, wyszukiwanie jest najłatwiejszym sposobem ich znalezienia. Wyszukiwanie na Facebooku jest logicznym miejscem do rozpoczęcia.

  1. Wpisz wyszukiwane hasło w polu u góry strony.

  2. Wybierz kartę Filmy z wyników.

  3. Poruszaj się po liście, aż znajdziesz to, czego szukasz.

Działa to najlepiej, jeśli szukasz czegoś do obejrzenia, a nie konkretnego filmu. Jeśli szukasz czegoś konkretnego, możesz spróbować dodać jak najwięcej informacji do pola wyszukiwania i zobaczyć, co się pojawi.

Wyszukaj filmy za pomocą wyszukiwarki

Możesz także użyć wyszukiwarki, aby znaleźć filmy z Facebooka. Ponieważ treści wideo na Facebooku są indeksowane przez wyszukiwarki, możesz użyć swojego ulubionego, aby je zlokalizować. Możesz użyć dwóch konkretnych operatorów, „SUBJECT video :Facebook”, aby wyszukiwać tylko najnowsze filmy w witrynie lub „SUBJECT video Facebook”, aby nieco poszerzyć wyszukiwanie. Po prostu zmień TEMAT na to, czego szukasz.

Obie metody wyszukiwania zapewnią Ci to, czego chcesz, a zwroty będą odtwarzane bezpośrednio z wyszukiwarki.

Wyszukaj filmy na żywo na Facebooku

Od czasu zmian na żywo trudniej było zobaczyć, co zostało przesłane w Twojej okolicy. To zawsze było źródłem rozrywki, patrząc na to, co przesyłali sąsiedzi. Nadal możesz zobaczyć ogólne przesłane pliki, jeśli użyjesz operatora wyszukiwania „#live” w wyszukiwaniu na Facebooku.

Znajdź filmy od konkretnych osób na Facebooku

Jeśli znasz osobę przesyłającą lub szukasz filmu od firmy lub marki, Twoje życie stanie się trochę łatwiejsze. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do odpowiedniej strony i wybrać kartę wideo lub wideo z lewego menu. Spowoduje to wyświetlenie listy lub siatki ich filmów, dzięki czemu możesz oglądać, jak potrzebujesz.

Znajdź wcześniej oglądany film

Co zrobić, jeśli obejrzałeś już naprawdę fajny film i chcesz go obejrzeć ponownie, ale nie pamiętasz, gdzie go znalazłeś? Tam Facebook ma twoje plecy i ułatwia zobaczenie, co porabiasz.

  1. Wybierz małą strzałkę menu u góry strony na Facebooku.

  2. Wybierz Dziennik aktywności z opcji.

Zobaczysz stronę z osią czasu zawierającą wszystko, co zrobiłeś od momentu uruchomienia Facebooka. Straszne, co?

Powinna być każda odwiedzona strona, każde sprawdzone zdjęcie i każdy obejrzany film. Jeśli coś obejrzałeś, powinno tam być. W zależności od tego, jak często korzystasz z Facebooka, ten dziennik aktywności może być ogromny, więc u góry znajduje się pole wyszukiwania. Dodaj do tego „wideo” i wyszukaj, aby zawęzić wyniki dziennika tylko do filmów.

Znajdź własne filmy przesłane na Facebook

Jeśli próbujesz znaleźć przesłany przez siebie film, a nie kogoś innego, możesz. Po prostu przejdź do własnej strony, wybierz Zdjęcia i przewiń w dół do filmów. Te wymienione w siatce będą tymi, które sam przesłałeś.

Możesz także wybrać swój profil na Facebooku i wybrać Więcej. Pod spodem powinien znajdować się wpis wideo. Wybierz tę opcję, aby wyświetlić własne filmy.

Znajdź dowolny film, z którym jesteś powiązany w jakikolwiek sposób

Wreszcie, istnieje szersza wyszukiwarka wideo na Facebooku, która działa całkiem dobrze. Po prostu wpisz wideo w polu wyszukiwania na Facebooku, a otrzymasz kilka opcji. Będą to „filmy mojego autorstwa”, „filmy, które ostatnio oglądałem”, „filmy udostępnione przeze mnie” i tak dalej. Powinno być ich kilka, abyś mógł wybrać najbardziej odpowiedni.

Możesz to również doprecyzować, dodając kolejne słowo. Na przykład użyj „tagu wideo”, aby uzyskać dostęp do „filmów oznaczonych przeze mnie” lub „filmów, w których jestem”. Masz pomysł. Zmień drugi operator z tagu na dowolny i niech Facebook spróbuje go znaleźć.