Jak znaleźć swój numer telefonu w Androidzie i iOS (iPhone)

Czy kiedykolwiek zapytano Cię o swój numer i nie pamiętasz go? Chcesz dodać swoje dane kontaktowe do formularza i nie pamiętasz numeru telefonu? Czy dodałeś siebie jako kontakt w telefonie, aby znaleźć swój własny numer telefonu?

Jak znaleźć swój numer telefonu w Androidzie i iOS (iPhone)

Nie ma nic bardziej zawstydzającego niż ktoś poproszony o podanie numeru telefonu tylko po to, by go zapomnieć. Zwłaszcza jeśli używasz telefonu w celach biznesowych, natknięcie się na numer telefonu może wyglądać niesamowicie nieprofesjonalnie. A wielu z nas, którzy mają dwa telefony, z pewnością nie jest łatwo zapamiętać numer służbowy.

Możliwe jest szybkie wyświetlenie numeru telefonu w telefonie zarówno na iOS, jak i na Androidzie. Przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy i podamy kilka dodatkowych wskazówek poniżej!

Jak znaleźć swój numer telefonu w iOS

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, prawdopodobnie przyzwyczaisz się do prostego układu i funkcjonalności urządzenia. Na szczęście Apple sprawiło, że znalezienie numeru telefonu jest niezwykle proste.

Jeśli otworzysz Aplikacja na telefon, możesz kliknąć „Łączność‘ na dole ekranu. Następnie dotknij „Moja karta‘, aby wyświetlić swój numer telefonu. Ale w niektórych przypadkach pojawia się tylko Twój adres i nazwa użytkownika. Tak więc, jeśli tak jest w Twoim przypadku, istnieje inny niezawodny sposób na znalezienie numeru telefonu.

Oto jak:

Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie i przewiń w dół do „Telefon”. Stuknij w nią.

Następnie przewiń w dół, aż pojawi się Twój numer telefonu.

Teraz przejdźmy nieco dalej i dodaj swój numer telefonu do karty kontaktów, jeśli nie jest on łatwo dostępny.

Oto jak dodać numer telefonu do wizytówki na iPhonie:

Otwórz aplikację do połączeń na telefonie i dotknij „Kontakty” na dole. Następnie dotknij „Moja karta”.

Następnie dotknij opcji „Edytuj” w prawym górnym rogu.

Wprowadź swój numer telefonu i dotknij „Gotowe” w prawym górnym rogu.

Teraz, gdy będziesz potrzebować znaleźć swój numer telefonu, zostanie on wyświetlony bezpośrednio w kontaktach telefonu.

Co zrobić, jeśli pojawi się zły numer

Jeśli Twój numer telefonu pojawia się, ale jest nieprawidłowy, może być wiele przyczyn tego stanu rzeczy, a zatem wiele rozwiązań. Może to być niezwykle proste lub bardziej skomplikowane, w zależności od przyczyny błędu.

Po pierwsze, jeśli niedawno zmieniłeś numer telefonu, telefon lub operatora telefonii komórkowej, prawdopodobną przyczyną jest błąd po stronie operatora telekomunikacyjnego. Jeśli zmieniłeś numer telefonu, aktualizacja w telefonie zajmie trochę czasu (zwykle nie więcej niż jeden dzień). Wszystko, co musisz zrobić, to wyłączyć i włączyć telefon, a nowy numer telefonu powinien się pojawić.

Jeśli zmieniłeś operatora, Twój numer telefonu przechodzi proces przenoszenia, który może potrwać od jednego do dwóch dni. Jeśli widzisz numer telefonu, którego nie rozpoznajesz, prawdopodobnie dlatego.

Jeśli Twój numer jest nieprawidłowy, ale nie wprowadziłeś żadnych zmian na koncie, skontaktuj się ze swoim operatorem komórkowym. Możesz potrzebować nowej karty SIM lub może wystąpić problem z kontem.

Wreszcie, wielu użytkowników, którzy zauważyli problem ze swoim numerem telefonu, naprawiło go, podążając za „Ustawienia”> „Wiadomości”> „iMessages” i wyłączając iMessage, a następnie włączając go ponownie. Powinno to odświeżyć telefon i zaktualizować numer telefonu.

Jak znaleźć swój numer telefonu w Androidzie?

Znalezienie numeru telefonu na Androidzie 10 jest tak proste jak iOS. Ale jeśli używasz starszej wersji Androida, musisz wykonać dodatkowe czynności.

Najpierw spróbuj tego:

  1. Otwórz telefon i wybierz Kontakty.
  2. Wybierz Ja u góry listy, aby zobaczyć swój numer.

Jeśli nie widzisz Mnie w swoich kontaktach, być może będziesz musiał pogrzebać trochę głębiej.

Próbować:

  1. Ustawienia oraz O telefonie lub O urządzeniu.

  2. Wybierz Status, Numer telefonu lub Tożsamość.

Lub:

  1. Ustawienia oraz O telefonie lub O urządzeniu.
  2. Wybierz Status i Status karty SIM, a następnie Mój numer telefonu.

Ostatnią opcją znalezienia swojego numeru telefonu w Androidzie jest telefon do znajomego. Dopóki nie będą się z ciebie zbytnio śmiać, możesz do nich zadzwonić i gdzieś nagrać swój numer lub dodać go zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Dodaj swój numer telefonu – Android

Możesz łatwo dodać swój numer telefonu do kontaktów, dotykając przycisku „Edytuj” w aplikacji do połączeń, jak pokazano powyżej. Ale co możesz zrobić, jeśli Twój numer telefonu w ogóle się nie wyświetla?

Niektórzy użytkownicy stwierdzili, że ich numer telefonu mówi „Nieznany” w Ustawieniach telefonu. Jeśli tak się dzieje, jest kilka poprawek.

Najpierw spróbuj wyłączyć i ponownie włączyć telefon. Jeśli to nie zadziała, przejdź do Ustawień telefonu i postępuj zgodnie ze ścieżką „Połączenia”> „Więcej połączeń”> „Zresetuj ustawienia sieci”. Twój telefon wyłączy się i ponownie włączy, a następnie powinien pojawić się numer.

Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z operatorem. Prawdopodobnie potrzebujesz nowej karty SIM.

Często Zadawane Pytania

Zawarliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na więcej pytań dotyczących kontaktów z iPhone'a i Androida.

Dlaczego mój własny numer telefonu do mnie dzwoni?

Jednym z bardziej dziwnych aspektów telefonów komórkowych w dzisiejszych czasach jest to, że Twój własny numer telefonu może do Ciebie zadzwonić. Chociaż może to wydawać się usterką, w rzeczywistości jest to coś bardziej złowrogiego. Powodem, dla którego dzwonisz z Twojego numeru, są oszuści.

Chociaż istnieje wiele metod, z których korzystają, aby do ciebie zadzwonić, jest to kolejna z nich. Niestety, poza ignorowaniem połączenia niewiele możesz zrobić. Zaleca się, aby nie odbierać połączeń telefonicznych z własnego numeru telefonu.

Czy mogę zmienić swój numer telefonu?

Tak. Musisz skontaktować się z dostawcą telefonu komórkowego i poprosić o zmianę numeru telefonu. Jeśli ktoś Cię nęka, przeprowadziłeś się do nowego obszaru lub po prostu jesteś gotowy na zmianę, zmiana numeru jest stosunkowo prosta. Pamiętaj tylko, że niektórzy przewoźnicy pobierają opłatę za tę zmianę. Zapisz również wiadomości głosowe, które chcesz zachować, ponieważ zmiana numeru telefonu spowoduje utworzenie nowej skrzynki poczty głosowej.