Jak zdobyć rzadki pryzmat w Wielkim Porządku Przeznaczenia?

FGO ma kilka rodzajów walut, których gracze używają do ulepszania swoich Sług (grywalnych postaci). Jedynym rzadkim zasobem, który mogą zdobyć, są rzadkie pryzmaty, przyznawane raczej oszczędnie lub zużywające postacie, których gracze nie potrzebują w swoim obecnym składzie.

Jak zdobyć rzadki pryzmat w Wielkim Porządku Przeznaczenia?

W tym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje o rzadkich pryzmatach, o tym, jak je zdobyć i jak z nich korzystać.

Co robi rzadki pryzmat w FGO?

Rzadkie pryzmaty to unikalna forma waluty produkowana w rzadkich okolicznościach z powodu ogólnego braku zasobów w grze, które je wytwarzają. Rzadkie pryzmaty są używane do odblokowania większej ilości elementów kosmetycznych, takich jak alternatywne portrety bohaterskich duchów w sklepie wymiany na misje lub unikalne dla wydarzenia esencje rzemieślnicze. Zakupy oparte na wydarzeniach są ograniczone do jednego razu na konto.

Rzadkie pryzmaty mają również bardziej praktyczną stronę:

 • Możesz użyć jednego rzadkiego pryzmatu, aby zdobyć 20 000 punktów znajomych raz w miesiącu. Następnie możesz używać punktów znajomych, aby kupować różne wzmocnienia, przyzywać bohaterów niższej rangi lub dostarczać esencje rzemieślnicze, karty statusu, karty doświadczenia i niektóre kody dowodzenia.
 • Możesz kupić chaldejskie płomienie wizjonerskie za trzy rzadkie pryzmaty. Wizjonerskie Płomienie zwiększają maksymalny poziom więzi Sługi o 1, maksymalnie do 15 (od początkowych 10). Jest to jeden z bardziej polecanych przedmiotów, ponieważ trudno go znaleźć poza niektórymi wydarzeniami.
 • Zakup narzędzia do usuwania kodu za jeden rzadki pryzmat, gdy musisz usunąć kod dowodzenia z karty dowodzenia, której chcesz użyć ponownie. Możesz kupić trzy narzędzia do usuwania kodu miesięcznie.
 • Możesz kupić jedną Crystalized Lore za pięć rzadkich pryzmatów każdego miesiąca. Crystalized Lore to jedyny sposób na podniesienie poziomu umiejętności z poziomu 9 do poziomu 10.
 • Co miesiąc możesz kupić karty statusu z trzema rzadkimi pryzmatami, jednym za HP i jednym za ATK. Jest to jeden z niewielu sposobów na zdobycie kart statusu wyższego poziomu w grze.
 • Być może najlepszym zastosowaniem rzadkich pryzmatów jest odblokowanie unikalnej esencji wytwarzania pryzmatu many. Korzystanie z rzadkich pryzmatów to jedyny sposób na zdobycie tych przedmiotów i pozostają one na stałe przymocowane do twojego konta, zapewniając małe, ale kumulujące się pasywne bonusy. Wszystkie cztery wybory powinny być traktowane priorytetowo, zwłaszcza generacja QP zapewniana przez esencję rzemiosła „Mona Lisa”.

Jak zdobyć rzadki pryzmat poprzez misję?

Rzadkie pryzmaty były używane jako nagrody za codzienne logowanie w kilku wydarzeniach w przeszłości, w szczególności w zadaniach upamiętniających 17 i 20 milionów pobrań. Kursy odbyły się odpowiednio pod koniec czerwca 2019 r. i na początku maja 2020 r. Podczas wydarzeń gracze mogli zdobyć jeden rzadki pryzmat, logując się do gry na określoną liczbę dni.

Inne zadania obejmują kampanię noworoczną 2020 (na początku stycznia 2020 r.), za którą gracze otrzymali również jeden rzadki pryzmat za zalogowanie się 1 stycznia.

Niestety, wydarzenia, w których przyznawane są rzadkie pryzmaty, zdarzają się rzadko. Oznacza to, że nie powinny być uważane za stabilne lub niezawodne źródło rzadkich pryzmatów. Posiadanie kilku rzadkich pryzmatów z wydarzeń może być uważane za osiągnięcie samo w sobie, jeśli chodzi o śledzenie gry przez tak długi czas.

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze szanse na znalezienie rzadkiego pryzmatu w wydarzeniu, regularnie loguj się do gry, aby śledzić nadchodzące wydarzenia. Nigdy nie wiadomo, który z nich nagrodzi rzadkie pryzmaty lub inną przydatną walutę lub zasoby.

Jak kupić rzadki pryzmat w sklepie?

Nie ma bezpośredniego sposobu na zakup rzadkich pryzmatów w sklepie w grze. Możesz jednak spalić Sługę o wysokiej rzadkości (cztery lub pięć gwiazdek), aby odzyskać trochę rzadkich pryzmatów, pryzmatów many i QP. Ogólnie rzecz biorąc, jest to niekorzystna wymiana, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak długo zwykle trwa przywołanie pojedynczego 5-gwiazdkowego Sługi i jak potężne są one po zdobyciu wyższego poziomu (do czego potrzebujesz w sumie pięciu kopii).

Ponieważ nie potrzebujesz więcej niż pięciu, zdobycie szóstej kopii dowolnego 4-gwiazdkowego lub 5-gwiazdkowego Sługi oznacza zasadniczo uzyskanie równoważnej ilości rzadkich pryzmatów. Oto jak wypalasz dodatkowe kopie Sług:

 1. Wybierz „Warsztat Da Vinci”, czwartą pozycję w menu nawigacyjnym.

 2. Stuknij w „Nagrywanie”. Ma ikonę, która wygląda jak rozpadająca się karta.

 3. Wybierz 4-gwiazdkowego lub 5-gwiazdkowego Sługę, który nie jest wydarzeniem, którego chcesz spalić. Czterogwiazdkowe Sługi otrzymane jako nagrody za wydarzenie nie zapewniają po spaleniu rzadkich pryzmatów.

 4. Jeśli Sługa, którego chcesz nagrać, jest zablokowany, wybierz przycisk odblokowania z mini menu po lewej stronie.

 5. Czterogwiazdkowe Sługi palą się za jeden rzadki pryzmat na ich poziom NP, do pięciu. Pięciogwiazdkowe Sługi spłoną za trzy rzadkie pryzmaty na poziom NP, do piętnastu. Chociaż, powodzenia w dotarciu do pięciogwiazdkowego Servanta NP5. To cenny zasób, który jest o wiele cenniejszy niż wszystko, co można kupić za rzadkie pryzmaty.

Jak korzystać z rzadkiego pryzmatu

Rzadkie pryzmaty są podobnie używane w Warsztacie Da Vinci:

 1. Otwórz „Warsztat Da Vinci”, dotykając czwartego elementu w menu nawigacyjnym.

 2. Wybierz opcję „Rzadka wymiana pryzmatu”. Powinien to być czwarty dostępny przedmiot, z ikoną błyszczącego klejnotu (nie mylić z „Wymianą pryzmatu many”, dla której wokół klejnotu nie ma iskierek).

 3. Wybierz przedmiot, który chcesz kupić, z limitowanej lub ładowalnej części sklepu.

 4. Potwierdź wybór zakupu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy za pieniądze można kupić rzadkie pryzmaty?

Rzadkich pryzmatów nie można kupić bezpośrednio za pieniądze. Możesz jednak kupić Saint Quartz za walutę fiducjarną, która pozwala rzucać na dodatkowe wezwania. Te wezwania mogą być cztero- lub pięciogwiazdkowymi sługami, których możesz następnie użyć do spalenia się w rzadkie pryzmaty w warsztacie Da Vinci.

Pamiętaj jednak, że tempo, w jakim otrzymujesz Sługi o wyższej randze, i użyteczność tych postaci znacznie przewyższają potrzebę zdobycia kilku rzadkich pryzmatów z potencjalnie ogromnej inwestycji pieniężnej, którą możesz dokonać.

Generalnie nie zalecamy polegania na systemie gacha opartym na szczęściu, aby natychmiast dostarczyć ci dokładnie taki przedmiot, jakiego potrzebujesz. Graj dalej i zbieraj codzienne nagrody z zadań i misji, aby powoli zdobywać każdy przedmiot i ulepszenia, których potrzebujesz, aby robić postępy. W końcu gra nie ma trybu PvP, więc nie ma prawdziwej presji na bycie najlepszym na świecie.

Rzadkie pryzmaty mogą być zbyt rzadkie

Biorąc pod uwagę, jak rzadko spotykany jest Rare Prism, uważaj, że masz szczęście, jeśli uda ci się go zdobyć na koncie free-to-play. Wyższe kwoty są zazwyczaj zarezerwowane dla graczy wydających znaczne środki na tę grę freemium. To, czy planujesz zostać wielorybem, zależy od Ciebie (i wyciągów z konta bankowego).

Do czego użyjesz rzadkich pryzmatów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.