Jak usunąć wszystkie załączniki w iMessage

Jako wbudowana usługa przesyłania wiadomości Apple, możesz korzystać z iMessage na dowolnym urządzeniu Apple, w tym zegarkach Apple. Usługa ma różne fajne funkcje, takie jak pismo odręczne, animacje na ekranie, emotikony Tapback i inne.

Jednak usługa działa tylko wtedy, gdy odbiorca korzysta również z urządzenia Apple lub zostanie automatycznie przekonwertowany na SMS lub MMS. Aby korzystać z iMessage, będziesz także potrzebować usługi transmisji danych, takiej jak komórkowa transmisja danych lub Wi-Fi, w przeciwnym razie Twoje wiadomości tekstowe będą wysyłane jako SMS-y. Wszystkie załączniki, wysyłane i odbierane, są przechowywane na Twoim iPhonie lub innym urządzeniu Apple.

Nadejdzie czas, kiedy będziesz musiał zacząć sprzątać swoje miejsce do przechowywania. Niezależnie od tego, czy usuwasz stare pliki, czy załączniki w iMessage, jest to stosunkowo łatwe.

Czyszczenie przestrzeni magazynowej

Wyczyszczenie całego folderu pamięci to najłatwiejszy i najszybszy sposób na usunięcie wszystkiego poza aplikacjami, które mogą spowolnić działanie urządzenia. Korzystając z tej metody, unikniesz również usuwania wiadomości dołączonych do załączników.

Inne metody obejmują usunięcie całej rozmowy, w tym załączników. Posiadanie wielu opcji, aby zrobić miejsce w folderze przechowywania, jest zawsze dobrą rzeczą. Oto, co musisz zrobić, aby pozbyć się urządzenia ze wszystkich załączników.

 1. Stuknij w Ustawienia aplikacja
 2. Wybierać Ogólny, następnie Przechowywanie iPhone'a

 3. Wybierać Przejrzyj duże załączniki pod Zalecenia Sekcja. Może być konieczne dotknięcie Pokaż wszystko dla Przejrzyj duże załączniki do wyświetlenia

 4. Uzyskiwać Edytować
 5. Wybierz załączniki, które chcesz usunąć
 6. Stuknij ikonę kosza w prawym górnym rogu

Problemy użytkownika

Zarządzanie załącznikami na papierze wygląda dość łatwo. Może to być nawet prawdą, biorąc pod uwagę, jak proste jest sortowanie i usuwanie zdjęć i filmów. Ale jeśli tak jest, to dlaczego tak wielu użytkowników narzeka?

Właściwie to proste. Podczas sortowania listy załączników w celu oznaczenia ich do usunięcia nie możesz wyświetlić podglądu większej reprezentacji. Musisz ocenić każde zdjęcie i wideo po bardzo małej miniaturze.

To nie może pomóc w określeniu jakości, a czasem nawet tego, co dzieje się na zdjęciu. Możesz jednak dokonać oceny na podstawie daty i rozmiaru pliku.

Usuń wiele załączników z iMessage

Jeśli nie chcesz czyścić całej pamięci, możesz usunąć tylko załączniki otrzymane w iMessage.

 1. Otworzyć Wiadomość aplikacja
 2. Stuknij w czat z załącznikami, które chcesz usunąć
 3. Stuknij zdjęcie profilowe osoby u góry ekranu
 4. Uzyskiwać informacje kiedy się pojawi

 5. Uzyskiwać Zobacz wszystkie zdjęcia na dole ekranu
 6. Uzyskiwać Wybierać i wybierz załączniki z tego czatu, które chcesz usunąć (możesz wybrać obrazy, filmy i dokumenty)
 7. Stuknij w Kasować przycisk w prawym dolnym rogu ekranu
 8. Uzyskiwać Usuń wiadomości aby potwierdzić twoje działanie

Możesz również usunąć dowolne dokumenty lub linki z tej strony.

Konfigurowanie automatycznego usuwania wiadomości

Jeśli wiesz, że będziesz mieć mało miejsca, zawsze możesz skonfigurować iMessage, aby automatycznie usuwał wiadomości przychodzące po pewnym czasie. W ten sposób usuniesz rozmowę i wszystkie otrzymane załączniki.

 1. otwarty Ustawienia aplikacja
 2. Uzyskiwać Wiadomości

 3. Znajdź i wybierz Historia wiadomości
 4. Wybierać Zachowaj wiadomości

 5. Wybierz okres, który najbardziej Ci odpowiada

 6. Wybierać Kasować

Kolejna sztuczka z czyszczeniem pamięci

Wiadomości mogą być automatycznie usuwane tylko wtedy, gdy są starsze niż 30 dni lub rok, w zależności od Twojego wyboru. Jeśli chcesz automatycznie usuwać wiadomości audio i wideo, możesz ustawić niższe ramy czasowe.

 1. otwarty Ustawienia aplikacja
 2. Uzyskiwać Wiadomości
 3. Znajdź Wiadomości dźwiękowe oraz Wiadomości wideo Sekcje

 4. Uzyskiwać Wygasać pod każdym z nich
 5. Wybierać Po 2 minutach
 6. Wybierać Nigdy jeśli chcesz ponownie rozpocząć zapisywanie wiadomości audio i wideo

To kolejny fajny sposób na zwolnienie miejsca na iPhonie lub iPadzie. Jest to również fajna funkcja, którą można aktywować, jeśli boisz się bombardowania spamem lub tandetnymi wiadomościami urodzinowymi. Oszczędza to kłopotów z koniecznością ręcznego przeszukiwania dzienników, aby zobaczyć, co zajmuje zbyt dużo miejsca.

Często Zadawane Pytania

Załączyliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na więcej pytań dotyczących załączników iMessage.

Czy mogę usunąć wszystkie załączniki na raz?

Niestety nie. Podczas gdy niektóre funkcje iOS oferują opcję „Wybierz wszystko”, nie ma takiej dla załączników do wiadomości. Istnieje jednak możliwość jednoczesnego usunięcia wszystkich wiadomości iMessage w jednym wątku. Wszystko, co musisz zrobić, to długo nacisnąć jeden z tekstów w rozmowie, stuknąć „Więcej”, a następnie stuknąć „Usuń wszystko”.

Możesz także usunąć wszystkie wiadomości iMessage z telefonu w aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych. Otwórz aplikację i dotknij „Edytuj” w lewym górnym rogu. Następnie dotknij „Usuń wszystko”. Spowoduje to usunięcie wszystkich Twoich tekstów, załączników i rozmów.

Co mam zrobić, jeśli przypadkowo usunę załącznik?

Po wykonaniu powyższych kroków możesz zdać sobie sprawę, że przypadkowo usunąłeś załącznik, którego potrzebujesz. Na szczęście istnieją sposoby na odzyskanie cennych danych, które usunąłeś. Po pierwsze, jeśli masz inne urządzenie Apple, takie jak iPad lub Mac, sprawdź załącznik w aplikacji iMessages na tych urządzeniach.

Następnie możesz sprawdzić swój iCloud. W zależności od godziny i daty ostatniej kopii zapasowej załącznik może znajdować się na Twoim koncie iCloud. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy tworzone są kopie zapasowe wiadomości i załączników, jest przejście do Ustawień na iPhonie i dotknięcie swojego imienia i nazwiska u góry. Następnie dotknij „iCloud”. Stąd przewiń w dół do „Wiadomości” i zobacz, że jest włączony.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć załączników iMessage, zapoznaj się z tym artykułem.

Jak pobrać załącznik iMessage?

Czasami lepiej jest zapisać załącznik iMessage na urządzeniu, niż pozostawić go w aplikacji Wiadomości.

Jeśli chcesz zapisać wysłane do Ciebie zdjęcie lub film, postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co powyżej, aby zlokalizować załączniki w iMessage. Dotknij „Zobacz wszystko”, a następnie dotknij tego, który chcesz zapisać. W lewym dolnym rogu dotknij ikony udostępniania. Następnie wybierz „Zapisz obraz”. Możesz także udostępnić obraz między innymi opcjami.

Możesz zrobić to samo dla dowolnych dokumentów, które zostały wysłane do Ciebie za pośrednictwem iMessage.

Ostatnia myśl

Bez względu na to, ile masz miejsca do przechowywania, po pewnym czasie łatwo stracić dostęp do dostępnego miejsca. Gdy jesteś zajęty pobieraniem muzyki, wykonywaniem osobistych połączeń i oglądaniem filmów, możesz łatwo zapomnieć, ile plików wideo, obrazów lub audio zapisałeś z wiadomości przychodzących.

Chociaż usuwanie załączników nie jest skomplikowane, nie jest dobrym pomysłem, aby urządzenie było zaśmiecone do maksymalnej pojemności. Co zrobić, jeśli chcesz uchwycić pierwsze kroki swojego dziecka, ale kamera nie może zapisać wideo?

Korzystanie z niektórych sztuczek opisanych w tym artykule, takich jak automatyczne usuwanie wiadomości, może na dłuższą metę zaoszczędzić wiele kłopotów.