Jak usunąć wszystkie zakładki w Chrome

Google Chrome jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, ponieważ jest szybka i niezawodna, ale także dlatego, że Google wykonał dobrą robotę w zakresie jej marketingu.

Przeglądarka internetowa Chrome dobrze sobie radzi, umożliwiając użytkownikom synchronizowanie różnych urządzeń używanych przez to samo konto, umożliwiając użytkownikom korzystanie z tych samych zakładek, historii przeglądania, autouzupełniania danych i różnych innych dzienników na wielu urządzeniach.

Ta funkcja synchronizacji jest wygodna i użyteczna, jednak może spowodować zaśmiecenie profilu konta tak wieloma zakładkami, że przestaniesz korzystać z funkcji zakładek. Kiedy tak się dzieje, czasami najlepiej jest po prostu posprzątać bałagan i zacząć od nowa.

Na szczęście Chrome oferuje kilka sposobów na wyczyszczenie zakładek.

Usuń zakładki pojedynczo z paska zakładek

Czasami chcesz po prostu usunąć niektóre zakładki z paska zakładek:

 1. Kliknij zakładkę prawym przyciskiem myszy na pasku zakładek.
 2. Wybierz Usuń z menu kontekstowego.

Pamiętaj, że ta metoda nie wymaga żadnego potwierdzenia, więc po wybraniu Usuń zakładka zniknęła.

Użyj Menedżera zakładek

Menedżer zakładek to funkcja Chrome, która umożliwia przeglądanie i porządkowanie wszystkich zakładek. Możesz je kategoryzować w różnych folderach lub porządkować według ich ważności.

Jeśli zsynchronizowałeś swoje urządzenia i uzyskujesz dostęp do Chrome za pomocą swojego konta Google, będziesz mógł przeglądać wszystkie zakładki utworzone na innych urządzeniach. Ponadto, jeśli zdecydujesz się użyć menedżera zakładek, będziesz mógł usunąć całe foldery. To znacznie ułatwia czyszczenie listy.

 1. W przeglądarce Chrome przejdź do menu rozwijanego Zakładki i wybierz Menedżer zakładek, możesz też wpisać Ctrl+Shift+O.
 2. Wybierz zakładki, które chcesz usunąć

Pamiętaj, że w przypadku zsynchronizowanych kont zakładki mobilne będą miały swój własny folder. Możesz też wpisać „chrome://zakładki”. Spowoduje to otwarcie menedżera zakładek w bieżącej karcie.

Obie metody będą działać. Powinieneś zobaczyć następujące foldery.

 • Pasek zakładek
 • Inne zakładki
 • Zakładki mobilne

Lista będzie dłuższa, jeśli utworzysz własne foldery. Aby je usunąć, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy folder i wybierz Usuń.

Na stronie menedżera zakładek możesz również użyć słów kluczowych do wyszukiwania określonych zakładek. Pozwala to na wykonywanie bardzo dokładnych wyszukiwań i usuwanie tylko tych wpisów, których jesteś pewien.

Usunąć historię przeglądania lub wszystkie zapisane dane?

Jeśli chcesz usunąć historię przeglądania i wszystkie informacje zapisane na koncie Google, pamiętaj, że nie możesz również usunąć zakładek za pomocą tej samej metody. Korzystanie z funkcji Wyczyść dane przeglądania usuwa tylko pliki cookie, historię przeglądania i pobierania, dane autouzupełniania, hasła, pliki z pamięci podręcznej itp.

Chrome nie ma folderu Profil, więc usunięcie wszystkich zakładek naraz to inny proces.

Jak usunąć folder zakładek w systemie Windows

 1. Otwórz okno dialogowe Uruchom lub pole wyszukiwania, możesz nacisnąć klawisz Windows + r lub wpisać uruchom w menu Start.
 2. Wpisz „%LocalAppData% Google Chrome Dane użytkownika Domyślne” i naciśnij Enter.
 3. Znajdź plik zakładek, może być konieczne przewinięcie w dół, aż go zobaczysz.
 4. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń.

Spowoduje to usunięcie wszystkich zakładek, jakie kiedykolwiek utworzono od czasu zainstalowania Chrome na swoim urządzeniu. Jednak zakładki zapisane na innych urządzeniach nie zostaną usunięte, nawet jeśli urządzenia są zsynchronizowane na tym samym koncie. Pamiętaj też, że aby to zadziałało, zamknij wszystkie wystąpienia Chrome.

Jeśli chcesz tylko usunąć zakładki z określonego konta i przypadkowo usunąłeś coś ważnego, możesz użyć tej samej ścieżki folderu, aby to odzyskać. Czasami Chrome wykonuje kopie zapasowe. Te kopie zapasowe zawierają dane zakładek.

Dane te znajdują się w pliku bookmarks.bak w sekcji User DataDefault. Jeśli zmienisz rozszerzenie pliku .bak na .old, możesz odzyskać ostatnio usunięte zakładki.

Jak usunąć folder zakładek w systemie MacOS

Jeśli czujesz się komfortowo z wierszem poleceń, możesz wywołać Terminal i przejść do następującego katalogu na swoim koncie użytkownika.

$ cd ~/Biblioteka/Application Support/Google/Chrome/Default/

Następnie usuń plik zakładek za pomocą tego polecenia:

$ rm Zakładki

Następnie następnym razem, gdy otworzysz Chrome, nie będzie zakładek i możesz zacząć od nowa. Dodaj swoją pierwszą zakładkę, aby rozpocząć. Jeśli wrócisz do ~/Biblioteka/Obsługa aplikacji/Google/Chrome/Domyślny/ zauważysz, że plik zakładek został odtworzony. Możesz go usunąć ponownie w przyszłości, jeśli twoje zakładki będą zbyt zaśmiecone i chcesz zacząć od nowa.

Ostatnia myśl

Usunięcie pliku zakładek jest dość drastycznym środkiem. Jeśli obawiasz się, że Twoja lista zakładek stała się zbyt duża, aby można było nią zarządzać, usunięcie wszystkiego może nie zawsze być dobrym pomysłem. Możesz także stracić ważne skróty do stron, których znalezienie w przyszłości może zająć dużo czasu.

Czasami usuwanie zakładek pojedynczo jest lepsze, nawet jeśli trwa to dłużej. Pamiętaj, że długa lista zakładek nie wyczerpuje tylu zasobów, co zbyt wiele zapisanych na koncie plików wideo i plików cookie w pamięci podręcznej.

Oczywiście, jeśli chcesz być najbardziej wydajny, najlepiej byłoby zorganizować wszystkie zakładki w określonych folderach i zrobić to ze wszystkimi nowymi zakładkami, gdy tylko je zapiszesz.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, mogą Ci się spodobać inne artykuły TechJunkie o Google Chrome, w tym Jak przeglądać i otwierać foldery i pliki w Google Chrome.

Jeśli masz jakieś wskazówki i porady dotyczące usuwania lub organizowania zakładek, zostaw nam komentarz poniżej!