Jak szybko zdobywać punkty krwi w Dead by Daylight?

Czy wiesz, że w Dead by Daylight możesz zdobyć nawet 1,6 miliona punktów krwi? Zgadza się!

Jak szybko zdobywać punkty krwi w Dead by Daylight?

Jako jedna z najbardziej fascynujących i wciągających horrorów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, Dead by Daylight ma 50 poziomów, a utknięcie na określonym poziomie może być dość frustrujące. Jednym ze sposobów na szybsze awansowanie jest zdobywanie jak największej liczby Punktów Krwi. W ten sposób będziesz mógł odblokować nowe opcje i dostosować swoją postać, aby była bardziej zręczna i wydajniejsza.

Ten artykuł pokaże ci, jak szybko zdobywać Bloodpoints i ładnie przygotować się na więcej osiągnięć w grze.

Jak zdobywać punkty krwi jako zabójca w Dead by Daylight?

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zbieranie Krwiopunktów jest granie w Killer. Dzieje się tak, ponieważ jako Killer masz większą kontrolę nad Bloodweb, a działania innych graczy nie wpływają bezpośrednio na twój wynik. Kontrastuje to z grą w Survivor, w której punkty są przyznawane na podstawie tego, jak dobrzy są twoi koledzy z drużyny i zabójca. Jako Zabójca możesz również wpływać na liczbę Punktów Krwi zdobywanych przez Ocalałych. Na przykład Ocaleni nie zdobędą żadnych punktów altruizmu, jeśli ich nie zaczepisz ani nie uderzysz.

Przejdźmy teraz do tego i przyjrzyjmy się strategiom, które mogą szybciej zdobyć Punkty Krwi w trybie Killer.

1. Trzymaj się jednego wojownika

Chociaż wypróbowywanie różnych wojowników jest zawsze ekscytujące, trzymanie się głównie jednej postaci może pomóc ci szybciej zdobywać punkty krwi. Dzieje się tak, ponieważ wszyscy Zabójcy stają się potężniejsi w miarę zdobywania kolejnych poziomów, dzięki czemu są bardziej wydajni. Ponadto pomaga ci lepiej zrozumieć zestaw umiejętności, taktykę i unikalne zdolności postaci.

Dowiesz się również, jak najlepiej wykorzystać dostępne profity, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać specjalne moce Twojej postaci. Na przykład Kat ma duże umiejętności, ale bardzo słabą mobilność. Jednak jego zestaw narzędzi zawiera specjalne moce – Rytuały Sądu – które wprowadzają Ocalałych w stan Udręczenia, czyniąc ich podatnymi na jego hak. Nauka korzystania z tych mocy może zająć trochę czasu. Trzymanie się postaci może pomóc ci perfekcyjnie aktywować te moce i zdobyć więcej punktów krwi.

2. Nie bądź zbyt szybki, aby zabić

Sekret zdobywania większej liczby Punktów Krwi tkwi w powolnych, przeciągających się torturach, a nie w szybkiej śmierci. Chodzi o nękanie Ocalałych i utrudnianie im życia. Zamiast zabijać ich od razu, utrzymuj je przy życiu, ale wielokrotnie zaczepiaj. Możesz zdobyć mnóstwo Punktów Krwi, chwytając Ocalałych i wielokrotnie uwalniając ich. Każdy z pierwszych czterech pościgów da ci 400 punktów krwi, a wszystkie kolejne przyniosą ci 200 punktów krwi.

3. Bądź niszczycielski

Jako Zabójca chcesz mieć pewność, że Ocaleni nie mają się gdzie ukryć i mają jak najmniej zasobów. Dlatego nie powinieneś przegapić okazji do zniszczenia przedmiotów, które mogą im pomóc. Obejmuje to generatory, skarbce i palety. Na przykład niszczenie palet nie tylko daje ci trochę Punktów Krwi, ale także odbiera Ocalałym możliwość wykorzystania ich jako przeszkód.

4. Regularnie używaj specjalnych mocy zabójcy

Jedną z najlepszych rzeczy w Dead by Daylight jest to, że każdy zabójca ma coś wyjątkowego do zaoferowania – od unikalnej broni, profitów lub specjalnych zdolności zabójcy, które dają charakterystyczny styl gry. Na przykład Traper zawiera pułapkę na niedźwiedzie, która ma unieruchamiać ocalałych. Z drugiej strony, Terapia Szokowa Doktora dotyka ocalałych szaleństwem, co skutkuje chaotycznym zachowaniem, które ułatwia ich schwytanie. A najlepsza część? Zdobywasz punkty Krwi za każdym razem, gdy skutecznie używasz specjalnych mocy zabójcy.

Dlatego jako zabójca Twoim celem jest opanowanie wszystkich specjalnych mocy swojej postaci.

5. Zawsze kończ mecze

Istnieje kilka powodów, dla których rezygnacja z meczu ma negatywny wpływ na twoją liczbę punktów krwi. Po pierwsze, oddajesz część Punktów Krwi, które są uzależnione od zakończenia meczu. Po drugie, nie będziesz mógł wziąć udziału w kolejnym meczu przez z góry określony czas, jeśli się rozłączysz. Oznacza to, że stracisz możliwość zwiększenia swoich Punktów Krwi. Kary te kumulują się wraz ze wzrostem liczby rozłączeń.

Dlatego, aby zmaksymalizować zarobione Punkty Krwi, powinieneś starać się ukończyć każdy mecz, nawet jeśli Ocalali wyjdą wcześniej.

6. Ukończ swoje codzienne rytuały

Dead by Daylight wymaga od graczy – zarówno zabójców, jak i ocalałych – ukończenia codziennych rytuałów w zamian za punkty krwi. Jednak te Rytuały zależą od wybranej postaci. Na przykład The Hunt Ritual wymaga, aby Zabójca ścigał Ocalałego przez co najmniej trzy minuty w zamian za 30 000 Punktów Krwi.

Najbardziej satysfakcjonujący Rytuał podczas gry w Killer nosi nazwę Mors Ambitio i wymaga zabicia Ocalałego gołymi rękami. Jeśli to zrobisz, natychmiast otrzymasz 60 000 punktów, które możesz wydać na ulepszenia postaci lub Bloodweb.

Jak zdobywać punkty krwi jako ocalały w Dead by Daylight?

Aby zmaksymalizować swoje punkty krwi podczas gry w Survivor, oto lista rzeczy, które musisz zrobić:

1. Dąż do doskonałej etykiety zespołu

Jako Survivor będziesz zdobywać Bloodpoints za każdym razem, gdy wykonasz zadanie. Ale przy tak wielu zadaniach do wykonania praca zespołowa jest niezbędna. Mecze mogą szybko przechylić się w stronę zabójcy, jeśli Ocalali nie zrealizują w odpowiednim czasie kluczowych celów. Aby zdobyć więcej Krwi jako grupa:

  • Spróbuj uratować innych Ocalałych, gdy się uzależnią
  • Nawet będąc ściganym, staraj się trzymać w pobliżu uzależnionych Ocalałych
  • Przyjmuj ciosy ochronne, aby ratować innych Ocalałych
  • Ulecz pozostałych ocalałych, kiedy tylko możesz

2. Staraj się pozostać przy życiu przez cały mecz

Punkty krwi będziesz zdobywać tak długo, jak długo przeżyjesz przez cały mecz. Samotna ucieczka ze szlaku zapewni ci 5000 punktów krwi. To nasuwa pytanie: „Jak mogę zapewnić, że pozostanę przy życiu?”

Dobrą strategią jest od czasu do czasu znalezienie kryjówki w pobliżu Zabójcy i pozostanie tam. Jeśli jesteś w biegu, uważaj, aby nie wpaść w róg ani nie utknąć w miejscu, w którym zabójca może łatwo gonić za tobą, ponieważ nabierze prędkości i dogoni z niewielkim trudem. Znajdź punkty obserwacyjne, jeśli to możliwe, ale nigdy nie rób tego podczas biegu, ponieważ spowoduje to tylko szybsze niż to konieczne zużycie wytrzymałości. Chcesz mieć pod ręką jak najwięcej narzędzi, więc zaopatrz się, gdy tylko nadarzy się okazja. Nigdy nie powinieneś przegapić szansy na zdobycie skrzyń na mapie.

3. Trzymaj się celów

Ważne jest, aby skupić się na kluczowych celach, nawet jeśli zabójca pozornie ma przewagę podczas próby. Być może straciłeś już jednego lub więcej ocalałych albo walczysz z zabójcą bardziej utalentowanym i skuteczniejszym, ale nie powinieneś tracić z oczu swoich celów. Nawet jeśli przetrwanie do końca próby wydaje się prawie niemożliwe, żongluj między odblokowaniem bramy, czyszczeniem totemów, naprawą generatorów i pomaganiem innym Ocalałym, gdy tylko nadarzy się okazja.

Osiągnięcie tych celów nagradzane jest różną ilością Punktów Krwi w zależności od poziomu złożoności zadania.

4. Wykorzystaj swoje umiejętności

Podczas gdy Zabójcy mają specjalne moce, Ocalali mogą pochwalić się szeregiem umiejętności, które mogą utrzymać ich przy życiu do końca próby, jeśli zostaną użyte skutecznie i wydajnie. Skuteczne korzystanie z tych umiejętności zapewnia również cenne punkty krwi, które można wymienić na ulepszoną sieć krwi, lepsze zdrowie, nowe zapasy i nie tylko.

Zarabiasz również hojne ilości Punktów Krwi, gdy zdobędziesz dobre testy umiejętności podczas naprawy generatorów.

5. Ukończ codzienne rytuały

Jak wspomniano wcześniej, Dead by Daylight zawiera codzienne rytuały, które po ukończeniu nagradzają ocalałych punktami krwi. Na przykład Rytuał Ruiny – w którym musisz zniszczyć cztery pełne haki – daje ci 30 000 Punktów Krwi. Z drugiej strony Savior Ritual zapewnia ci 35 000 punktów krwi, jeśli uratujesz trzech ocalałych z haka.

6. Zaangażuj zabójcę

Częste interakcje z Zabójcą dają ci Punkty Krwi przez cały okres próbny, ale musisz się upewnić, że cię nie zabiją. Na przykład, możesz wyzwać Zabójcę na pościg po mapie. Jeśli uda ci się uniknąć schwytania, otrzymasz 400 punktów. Z drugiej strony zabójcze ogłuszenie zapewnia natychmiastowe 1000 punktów krwi.

7. Zagraj w Davida Kinga

David King jest jedną z najczęściej polecanych postaci Survivorów w Dead by Daylight. Przychodzi z unikalnym atutem o nazwie „Będziemy żyć”, który zwiększa zbieranie Punktów Krwi do 25%. Możesz skorzystać z profitu do czterech razy podczas okresu próbnego. Profit można również układać w stosy i można go „nauczyć” po osiągnięciu poziomu 30, dzięki czemu można go kupić na Krwistych Sieciach innych postaci. W tym momencie możesz przełączyć się na inne postacie, jeśli chcesz.

Zdobywaj punkty i awansuj w niesamowitym tempie w swojej ulubionej grze grozy

Dead by Daylight nie jest dla ludzi o słabych nerwach. To horror kooperacyjny, więc musisz współpracować z innymi graczami, aby uciec z mrocznego i pokręconego świata, grając w Survivor. Aby szybciej gromadzić punkty krwi podczas gry w Killer, musisz w pełni wykorzystać specjalne moce swojej postaci. Pamiętaj też, aby zwracać uwagę na przedmioty, które mogą dać ci więcej Punktów Krwi, takie jak klucze lub kanistry z benzyną.

Czy jesteś entuzjastą Dead by Daylight? Jaka jest twoja ulubiona strategia szybszego zdobywania punktów krwi? Zapraszam do dzielenia się wskazówkami i trikami z innymi graczami w sekcji komentarzy poniżej.