Jak wstawić symbol stopnia w macOS (OS X)

Po zapoznaniu się z naszą wskazówką, jak wyświetlać symbol stopnia na iPhonie, czytelnik niedawno zapytał, jak używać symbolu stopnia w systemie MacOS (OS X). Na szczęście wpisywanie symbolu stopnia na komputerze Mac w systemie macOS jest tak samo łatwe, jak na telefonie z systemem iOS, co pozwala odpowiednio wyrazić zarówno matematykę, jak i coraz bardziej niestabilną pogodę.

Jak wstawić symbol stopnia w macOS (OS X)

Istnieją dwa sposoby wpisywania symbolu stopnia w systemie macOS i oba są funkcjami na poziomie systemu, co oznacza, że ​​będą działać w dowolnej aplikacji na komputerze Mac praktycznie w dowolnym momencie (z pewnymi wyjątkami dotyczącymi pól bezpiecznego wprowadzania tekstu).

Ale nie martw się, obsługiwane są wszystkie najpopularniejsze aplikacje, w których chcesz wpisać symbol stopnia, w tym przeglądarki internetowe, wiadomości macOS, Skype, klienci poczty, a nawet aplikacje do dzienników, takie jak popularne Dzień pierwszy.

Symbol stopnia z menu znaków specjalnych

Symbol stopnia (spośród wielu innych symboli) można wstawić za pomocą menu Znaki specjalne, które teraz nazywa się Emotikony i symbole menu w nowszych wersjach systemu macOS, w tym macOS Mojave.

Aby uzyskać do niego dostęp, umieść kursor w miejscu, w którym chcesz wstawić symbol stopnia, a następnie przejdź do Edycja > Znaki specjalne (lub Edycja > Emoji i symbole) na pasku menu. Możesz też użyć skrótu klawiaturowego Control-Command-Spacja na klawiaturze komputera Mac.

symbol stopnia mac os x znaki specjalne

Pojawi się nowe okno wyświetlające szereg znaków specjalnych, symboli oraz, w przypadku Yosemite, Emoji. Zamiast ręcznie przeglądać setki dostępnych symboli, po prostu wpisz „stopnie” w polu wyszukiwania, aby wyświetlić dostępne symbole stopni.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu (w oparciu o OS X Yosemite 10.10.2), masz do wyboru trzy opcje symboli stopni: po jednej dla stopni Fahrenheita i Celsjusza oraz zwykły symbol stopnia. Wystarczy dwukrotnie kliknąć żądany symbol, aby wstawić go w bieżącej lokalizacji kursora myszy lub gładzika. Często używane symbole i znaki pojawią się pod polem wyszukiwania, co pozwoli Ci zaoszczędzić trochę czasu w przyszłości.

Skrót klawiaturowy z symbolem stopnia

Opisane powyżej menu Znaki specjalne zawiera setki przydatnych symboli, znaków i emotikonów do wyboru, ale jeśli potrzebujesz tylko zwykłego symbolu stopnia, nie jest to najszybsza opcja. Zamiast tego użyjmy skrótu klawiaturowego.

Podczas pisania przesuń kursor do miejsca, w którym chcesz wstawić symbol stopnia. Następnie użyj jednego z następujących skrótów klawiaturowych:

Shift-Opcja-8: Ta kombinacja klawiszy wstawia prawidłowy symbol stopnia (tj. 72°)

Opcja-K: Ta kombinacja klawiszy wstawia symbol małego stopnia wygląda bardzo podobnie do rzeczywistego symbolu stopnia, ale jest mniejszy (tj. 72˚)

Nie jesteśmy pewni, czy istnieje jakakolwiek znacząca różnica między symbolami dużego i małego stopnia, gdy są one używane w kontekście meteorologicznym lub matematycznym, ale użycie jednego z nich prawdopodobnie zwróci twoją uwagę (patrz uwaga poniżej). Warto zauważyć, że podczas korzystania z podejścia do menu Znaki specjalne opisanego w powyższej sekcji, wstawiany jest symbol większego stopnia.

Aktualizacja: Czytelnik Kristof wysłał nam wiadomość e-mail, aby poinformować nas, że mniejszy symbol (Opcja-K) jest znakiem diakrytycznym, podczas gdy większy symbol (Shift-Opcja-8) to rzeczywisty symbol stopnia. Dzięki, Kristof!

Jeśli uznasz ten artykuł za przydatny, przydatne mogą być również te artykuły TechJunkie:

  • Gdzie jest symbol stopnia na iPhonie?
  • Jak wpisać symbol rupii?
  • Jak znaleźć symbol polecenia i inne symbole techniczne w systemie Mac OS X?

Jeśli masz jakieś wskazówki lub sztuczki dotyczące używania, a nie używania symboli i znaków specjalnych na komputerze Mac, poinformuj nas o tym w komentarzach poniżej!