Jak korzystać z FaceTime bez Wi-Fi

Facetime to oryginalna aplikacja do czatów wideo firmy Apple. Sięga on wstecz do iPhone'a 4, kiedy można go było używać tylko z Wi-Fi. Jednak od iPhone'a 4 można było Facetime bez Wi-Fi. Wszystko czego potrzebujesz to połączenie danych komórkowych 3G lub 4G.

Jak korzystać z FaceTime bez Wi-Fi

Nie ma różnicy między korzystaniem z Facetime z Wi-Fi a komórkową transmisją danych, z wyjątkiem oczywiście kosztów. Jeśli masz duże ilości danych zawarte w swoim abonamencie, możesz z niego korzystać bez obaw.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Facetime nawet w miejscach, w których nie ma zasięgu Wi-Fi.

Jak to działa

Facetime zawsze będzie traktować priorytetowo połączenia Wi-Fi w stosunku do danych komórkowych. Jeśli jesteś podłączony do obu, użyje Wi-Fi, a Twoje dane pozostaną nietknięte. Ponieważ jest to aplikacja do rozmów wideo, powinieneś wiedzieć, że Facetime zużywa dużo danych.

Jeśli masz nieograniczony pakiet danych, naprawdę nie musisz się martwić. Jeśli jednak Twój plan danych jest ograniczony, powinieneś zadbać o wykorzystanie danych. Jeśli przesadzisz z wykorzystaniem danych, pod koniec miesiąca możesz otrzymać ogromny rachunek.

Nie można tak naprawdę wyłączyć Facetime z priorytetyzacji połączenia Wi-Fi, gdy jest dostępne. Jeśli jednak utkniesz w strefie bez Wi-Fi, możesz włączyć komórkową transmisję danych, aby nadal korzystać z Facetime. Jeśli przekroczysz limit danych, możesz wyłączyć dane komórkowe i znaleźć miejsce z Wi-Fi, aby kontynuować sesję Facetime.

facetime

Jak włączyć lub wyłączyć dane komórkowe dla Facetime

Oto kroki, które możesz wykonać na iPhonie lub iPadzie, aby włączyć komórkową transmisję danych Facetime:

  1. Na ekranie głównym iPada lub iPhone'a dotknij aplikacji Ustawienia.
  2. Stuknij zieloną ikonę sieci komórkowej z menu rozwijanego.
  3. Na ekranie Sieć komórkowa przewiń w dół do sekcji Dane komórkowe. Znajdź Facetime na liście aplikacji. Przesuń suwak w prawo, aby go włączyć.

Od tego momentu będziesz mógł wykonywać i odbierać połączenia Facetime przy użyciu mobilnego połączenia transmisji danych. Jeśli zmienisz zdanie w dowolnym momencie, możesz wykonać te same kroki i ponownie wyłączyć dane komórkowe dla Facetime, przesuwając suwak w lewo.

Facetime bez Wi-Fi

Co zrobić, jeśli nie możesz wykonywać połączeń Facetime

Wiele rzeczy może pójść nie tak i uniemożliwić wykonywanie lub odbieranie połączeń Facetime. Przede wszystkim Facetime nie obsługuje połączeń we wszystkich krajach i regionach. Ponadto nie wszyscy przewoźnicy na to pozwalają. Listę obsługiwanych przewoźników z USA można zobaczyć tutaj.

Połączenia Facetime mogą działać nieprawidłowo na iPadach, iPhone'ach, a nawet na iPodzie Touch. Jeśli łączysz się przez Wi-Fi, zacznij od połączenia internetowego i upewnij się, że router działa. Jeśli coś jest nie tak, zadzwoń do swojego dostawcy Internetu. Jeśli korzystasz z danych komórkowych do Facetime, upewnij się, że znajdujesz się w obszarze o dobrym zasięgu sygnału.

Włącz też Facetime w zaporze, oprogramowaniu antymalware i antywirusowym. Alternatywnie możesz wyłączyć te środki bezpieczeństwa i sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Upewnij się, że Facetime i aplikacja Aparat mają wszystkie wymagane uprawnienia. Przejdź do Ustawień urządzenia, następnie Czas przed ekranem, następnie Ograniczenia dotyczące treści i prywatności, a na końcu Dozwolone aplikacje.

Dodatkowo sprawdź dokładnie swój adres e-mail i numer telefonu podany w Facetime. Problemy z połączeniami Facetime mogą czasami być spowodowane ręcznym ustawieniem daty i godziny. Wejdź w Ustawienia, a następnie dotknij Ogólne, wybierz Data i czas i upewnij się, że opcja Ustaw automatycznie jest włączona.

Idź do poprawek

Jeśli Facetime nadal nie działa z Wi-Fi lub komórkową transmisją danych, możesz wykonać czynności opisane w celu rozwiązania problemów na urządzeniach z systemem iOS. Najpierw uruchom ponownie iPhone'a lub iPada. To proste rozwiązanie często rozwiązuje wszystkie problemy.

Upewnij się również, że Twoje urządzenie jest zaktualizowane i ma zainstalowaną najnowszą wersję iOS. Spróbuj wykonać zwykłe połączenie na telefonie, a następnie przełącz się na Facetime. Pamiętaj, że w Facetime nie ma przekierowania połączeń.

Gdy Facetime nie działa przy użyciu danych komórkowych, spróbuj przełączyć się na Wi-Fi, jeśli masz do niego dostęp. I odwrotnie, możesz spróbować użyć komórkowej transmisji danych, jeśli nie możesz wykonywać połączeń Facetime przez Wi-Fi.

Na koniec możesz zresetować ustawienia do wartości domyślnych. Stuknij aplikację Ustawienia, wybierz Ogólne, a następnie Resetuj, a na koniec wybierz Resetuj wszystkie ustawienia. Spowoduje to zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych i może rozwiązać problem z Facetime.

Facetime bez Wi-Fi

Niektóre miejsca nie mają zasięgu Wi-Fi i będziesz musiał korzystać z Facetime z komórkową transmisją danych. Tylko upewnij się, że Twój operator telefoniczny ma dobrą sieć rozłożoną na cały kraj. Jeśli możesz złapać silny sygnał 3G lub jeszcze lepszy 4G, nie będziesz potrzebować Wi-Fi.

Zainwestuj też w dobry plan transmisji danych, aby nie martwić się o limit. Plany mobilne z większą ilością danych są zwykle droższe, ale są warte swojej ceny. Osoby, które dużo podróżują lub mieszkają na obszarach wiejskich, potrzebują więcej danych niż inni.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z Facetime z danymi komórkowymi? Jeśli tak, jaki był powód? Ponadto, którego dostawcy jesteś subskrybentem i jaki masz plan? Powiedz nam więcej w komentarzach poniżej.