Jak wyodrębnić tekst z pliku PDF za pomocą bezpłatnych wbudowanych narzędzi komputera Mac?

Portable Document Format (PDF) to świetny sposób na udostępnianie dokumentów przy zachowaniu formatowania, układu, a nawet bezpieczeństwa. Ale czasami trzeba skopiować tekst z pliku PDF i pozostawić wszystkie obrazy i formatowanie dokumentu. Może to być szczególnie trudne, gdy żądany tekst jest podzielony i podzielony obrazami.

Więc jak kopiujesz? tylko tekst z pliku PDF, ignorując obrazy i formatowanie? Cóż, aplikacja TextEdit na komputery Mac jest tutaj, aby pomóc!

Jak wyodrębnić tekst z pliku PDF za pomocą bezpłatnych wbudowanych narzędzi komputera Mac?

Krok 1: Otwórz plik PDF

Pierwszym krokiem jest otwarcie pliku PDF. Domyślną aplikacją do przeglądania plików PDF w systemie macOS jest aplikacja Preview i właśnie to zobaczysz na poniższych zrzutach ekranu. Jeśli masz aplikację PDF innej firmy, taką jak Adobe Acrobat, kroki są podobne.

podgląd pliku pdf mac

To jest najbardziej niesamowity plik demonstracyjny KIEDYKOLWIEK.

Krok 2: Wybierz wszystko w pliku PDF

Zwykle, gdy musisz wybrać tekst z pliku PDF, który ma wiele obrazów i formatowania, prawdopodobnie użyjesz kursora myszy lub gładzika, aby zaznaczyć każdy blok tekstu, skopiuj go do schowka, a następnie wklej do żądanego podanie. A jeśli potrzebujesz tylko trochę tekstu, ta metoda jest w porządku. Ale jeśli potrzebujesz wielu stron tekstu, może to potrwać wieczność. Odpowiedzią jest po prostu zaznaczenie wszystkiego, a my pokażemy, jak dalej radzić sobie z obrazami i formatowaniem.

Wybierz więc całą zawartość pliku PDF, przechodząc do Edycja > Zaznacz wszystko lub za pomocą skrótu klawiaturowego Command+A.

pdf wybierz wszystko

Gdy to zrobisz, zobaczysz całą zawartość wybranego dokumentu.

plik pdf wybrany wszystkie

Krok 3: Skopiuj i wklej zawartość PDF

Po wybraniu zawartości pliku PDF przejdź do Edycja > Kopiuj na pasku menu lub użyj skrótu klawiaturowego Command+C. Następnie znajdź i uruchom TekstEdytuj aplikacja, która domyślnie znajduje się w folderze Aplikacje. Możesz go również wyszukać za pomocą Spotlight.

aplikacja do edycji tekstu na komputery Mac

W zależności od ustawień TextEdit może być konieczne utworzenie nowego dokumentu podczas uruchamiania aplikacji. Kliknij Nowy dokument w lewym dolnym rogu okna, aby to zrobić.

edytuj tekst nowy dokument

Domyślnie nowy dokument TextEdit otworzy się w trybie Rich Text. Musisz go zmienić na tryb zwykłego tekstu, ponieważ jest to sekret, który pozwala nam wkleić cały plik PDF, ale zobaczyć tylko tekst. Aby przełączyć na tryb zwykłego tekstu, wybierz Format > Utwórz zwykły tekstlub użyj skrótu klawiaturowego Shift-Command-T.

textedit zwykły tekst

Jeśli zobaczysz Utwórz sformatowany tekst w tym oknie na własnym komputerze Mac, oznacza to, że dokument TextEdit jest już w trybie zwykłego tekstu.

Na koniec skopiuj zawartość pliku PDF, wybierając Edycja > Wklej z paska menu lub za pomocą skrótu klawiaturowego Command+V. Ponieważ jesteśmy w trybie zwykłego tekstu, zobaczysz tylko tekst z pliku PDF, a nie obrazy lub formatowanie.

edycja tekstu wklej zwykły tekst

Twój tekst może nadal wymagać nieco oczyszczenia pod względem odstępów, ale powinno być znacznie łatwiej radzić sobie z dowolną aplikacją, do której jest przeznaczony.

Bonus: wymuś otwieranie wszystkich dokumentów TextEdit w trybie zwykłego tekstu

Jeśli będziesz często wykonywać tę procedurę kopiowania i wklejania plików PDF, możesz ustawić TextEdit tak, aby domyślnie otwierał się w trybie zwykłego tekstu, co może zaoszczędzić trochę czasu. Aby to zrobić, wybierz TextEdit > Preferencje z paska menu.

Preferencje edycji tekstu

W oknie Preferencje wybierz Nowy dokument zakładka i wybierz Zwykły tekst w sekcji „Format”.

textedit nowy dokument zwykły tekst

Jak wspomniano, może to zaoszczędzić trochę czasu, ale zawsze możesz przełączyć poszczególne dokumenty TextEdit z powrotem do trybu Rich Text, korzystając z metody opisanej wcześniej. Więc nie utkniesz z jednym lub drugim, ale pamiętaj, że jeśli zmienisz dokument w formacie Rich Text na zwykły tekst, a następnie przełączysz Powrót do tekstu sformatowanego, utracisz całe formatowanie w tym procesie.