Zewnętrzny dysk twardy nie wyświetla się na komputerze Mac — co robić

Komputery Mac to całkiem solidne komputery, które zapewniają niezawodną obsługę w prawie każdej sytuacji; zazwyczaj są to konie robocze, posuwające się naprzód w sytuacjach, w których na komputerze z systemem Windows pojawi się niebieski ekran śmierci. Jednak, chociaż rzadkie, problemy mogą i będą się zdarzać; jest to nieuniknione, jeśli chodzi o technologię.

Te problemy są tym bardziej frustrujące ze względu na ich rzadkość i mogą wymagać trochę pracy, aby je rozwiązać. Jednym z bardziej frustrujących problemów, na jakie natknąłem się, jest zewnętrzny dysk twardy, który nie wyświetla się na komputerze Mac. Nawet po wykonaniu wszystkich podstawowych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów może się nie pojawić. W tym artykule wyjaśnimy, jak wyświetlić zewnętrzny dysk twardy.

Jak podłączyć dysk twardy?

Najpierw upewnijmy się, że prawidłowo podłączono zewnętrzny dysk twardy i przejdźmy przez kilka podstawowych kroków konfiguracji. Kroki mogą się różnić w zależności od wersji oprogramowania, więc jeśli przegapiliśmy krok, zapoznaj się z artykułem Apple tutaj. Używamy Cataliny i Sierry, ale wszystkie instrukcje są dość podobne.

Dyski zewnętrzne to tani sposób na rozszerzenie pamięci bez konieczności wymiany wewnętrznego dysku twardego. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć zewnętrzny dysk twardy do komputera Mac lub Macbook. Możesz użyć portu Thunderbolt, USB, a nawet portu USB-C w zależności od używanego modelu.

Stąd Finder powinien otworzyć się pokazując dysk zewnętrzny. Jeśli jednak nie pojawi się w Finderze, z pewnością pojawi się w Narzędziu dyskowym w Narzędziach.

Jest to podfolder w folderze Aplikacje, ze skrzyżowanym śrubokrętem i kluczem na ikonie folderu, podczas gdy Narzędzie dyskowe wygląda jak dysk twardy badany stetoskopem. Oba z nich będą często przywoływane.

Jeśli masz problem ze znalezieniem go, po prostu otwórz Finder (ikona, która wygląda jak niebiesko-szara twarz) i kliknij „Aplikacje” po lewej stronie. Następnie użyj paska wyszukiwania w prawym górnym rogu, aby wyszukać Narzędzie dyskowe.

Stamtąd możesz rozwiązać problem i zwykle go naprawić.

Jeśli dysk zewnętrzny nadal się nie pojawia, mamy kilka prostych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, aby naprawić zewnętrzny dysk twardy, który nie wyświetla się na komputerze Mac.

Najpierw sprawdzimy podstawy, a następnie upewnimy się, że macOS jest skonfigurowany do wyświetlania dysków zewnętrznych, może zamontować dysk i czy dysk nie ma błędów ani na samym dysku, ani na jego strukturze plików.

Jak naprawić zewnętrzny dysk twardy, który nie wyświetla się na Mac-3?

Rozwiązywanie problemów

Sprawdźmy najpierw wszystkie podstawy. Nabierz nawyku robienia tego w przypadku jakichkolwiek problemów z komputerem, ponieważ na dłuższą metę może to zaoszczędzić czas, pieniądze i kłopoty. W końcu nikt nie chce marnować pół dnia, ponieważ nie zdawał sobie sprawy, że coś po prostu nie zostało prawidłowo podłączone.

 • Sprawdź, czy kabel z dysku twardego do komputera Mac jest prawidłowo podłączony.
 • Sprawdź, czy zewnętrzny dysk twardy ma zasilanie, jeśli tego potrzebuje.
 • Sprawdź stan kabla i zamień go, jeśli masz zapasowy.
 • Zmień kabel zasilający dysku twardego, jeśli masz zapasowy.
 • Wypróbuj inne gniazdko ścienne, jeśli jest w pobliżu.
 • Uruchom ponownie komputer Mac, aby sprawdzić, czy jest to otwarty program lub aplikacja, która uniemożliwia wykrycie dysku.
 • Upewnij się, że dysk został sformatowany. Niektóre importowane dyski są całkowicie puste i chociaż macOS powinien je wykryć i zaproponować sformatowanie, nie zawsze działa.
 • Spróbuj podłączyć dysk zewnętrzny do innego komputera, aby sprawdzić, czy działa na tym, aby wykluczyć uszkodzenie samego dysku.
 • Upewnij się, że Twój dysk nie ma ani nie korzysta z funkcji oszczędzania energii lub uśpienia. Wyłącz to, jeśli tak.
 • Sprawdź, czy napęd otrzymuje wystarczającą moc. Kabel USB przenosi napięcie 5 V i jeśli jest to jedyne źródło zasilania napędu, może to nie wystarczyć. Użyj kabla zasilającego USB, jeśli podejrzewasz, że to jest przyczyną problemu.

W zależności od tego, co tutaj znajdziesz, możesz rozwiązać problem z dyskiem lub komputerem Mac.

Najpierw upewnij się, że Finder wyświetli ikony dysków. Domyślnie nie wyświetla zbyt wiele, a ustawienie, aby nie wyświetlać dysków zewnętrznych, może być włączone.

 1. Otwórz okno Findera.
 2. Wybierz Preferencje i zakładkę Ogólne.
 3. Upewnij się, że pole obok Dyski zewnętrzne jest zaznaczone.

Jeśli pole jest zaznaczone, przejdź do naprawy zewnętrznego dysku twardego, który nie wyświetla się na komputerze Mac.

Jak naprawić zewnętrzny dysk twardy, który nie wyświetla się na Mac-2?

Zamontuj dysk w Finderze

Jeśli uważasz, że dysk działa dobrze, zobaczmy, czy możemy ręcznie podłączyć go do systemu macOS. W tym celu musimy go zamontować. Powinno to odbywać się automatycznie, gdy macOS wykryje dysk, ale nie zawsze działa.

 1. Podłącz dysk, jeśli nie jest jeszcze podłączony.
 2. Otwórz Narzędzia i Narzędzie dyskowe.
 3. Upewnij się, że dysk znajduje się na liście w lewym oknie. Powinien być oznaczony jako Dysk zewnętrzny.

 4. Sprawdź wolumin, jeśli dysk jest obecny. Jeśli wolumin jest obecny, ale nie jest podłączony, powinien być tutaj wyszarzony.
 5. Podświetl głośność i wybierz Zamontuj. Głośność powinna zmienić kolor z szarego na normalny, co oznacza, że ​​został zamontowany.
 6. Otwórz Finder i przejdź do dysku w Urządzeniach.

Jeśli to nie zadziała, może być konieczne użycie narzędzia Zweryfikuj dysk, aby upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno.

 1. Otwórz Narzędzia i Narzędzie dyskowe.
 2. Podświetl wyszarzony tom.
 3. Wybierz Pierwsza pomoc w górnym środku.
 4. Wybierz Uruchom, aby przeprowadzić diagnostykę dysku i rozwiązać wszelkie problemy.

Uruchamianie pierwszej pomocy na dysku zewnętrznym to przydatny sposób, aby upewnić się, że format lub struktura plików nie zawiera żadnych błędów ani problemów. Jeśli takowe są, pierwsza pomoc je naprawi, a macOS powinien następnie zamontować dysk bez dalszych kłopotów.

Często Zadawane Pytania

Komputery Mac, tak proste, jak interfejs wydaje się być, mogą być dość skomplikowane dla systemu operacyjnego. Dlatego zamieściliśmy tutaj więcej informacji, które możesz potrzebować.

Moje Narzędzie dyskowe mówi „Uszkodzony dysk”, co to oznacza?

Jeśli widzisz zewnętrzny dysk twardy, ale otrzymujesz błąd „Uszkodzony dysk”, rozwiązań jest wiele. Pierwszym problemem może być to, że zewnętrzny dysk twardy nie jest prawidłowo sformatowany do pracy z komputerem Mac. Możesz ponownie sformatować dysk zewnętrzny za pomocą Narzędzia dyskowego.

Po prostu postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby uzyskać dostęp do dysku i kliknij „Wymaż” (tak, musisz wymazać dysk, aby go sformatować). Kliknij menu rozwijane dla formatu i wybierz „ExFat”. Kliknij wymaż. Teraz twój zewnętrzny dysk twardy powinien wyglądać poprawnie.

Nie chcę wymazywać mojego zewnętrznego dysku twardego, aby to naprawić. Czy jest na to rozwiązanie?

Jak już wspomnieliśmy, czasami wystarczy wymazać i sformatować dysk twardy, aby działał poprawnie. Jeśli wykonałeś powyższe kroki i jeszcze nie udało Ci się połączyć zewnętrznego dysku twardego, w miarę możliwości przenieś zawartość tego dysku na inne urządzenie (takie jak komputer z systemem Windows).

W ten sposób możesz odładować wszystkie ważne pliki, a następnie użyć komputera Mac do sformatowania dysku twardego i zapewnienia jego prawidłowego działania.

Masz inne sposoby na naprawienie zewnętrznego dysku twardego, który nie wyświetla się na komputerze Mac? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!