Jak wyeksportować rozszerzenia Chrome

Rozszerzenia Chrome pomagają efektywnie przeglądać internet i można je łatwo znaleźć w Chrome Web Store. Ale w niektórych przypadkach te dodatki mogą zniknąć ze sklepu. Ponadto zawsze istnieje szansa, że ​​nowa aktualizacja nie będzie ci odpowiadać tak bardzo, jak poprzednia.

Dlatego możesz chcieć wyeksportować wszystkie swoje rozszerzenia Google Chrome w jedno miejsce. W ten sposób zawsze możesz je ponownie zainstalować, niezależnie od jakichkolwiek zmian w sklepie internetowym lub samym rozszerzeniu.

Rozszerzenia te są dostępne w unikalnych formatach plików CRX, a ten artykuł wyjaśni, jak przechowywać je na dysku.

Sprawdź swój profil Chrome

Zanim zaczniesz eksportować, sprawdź, czy Twój profil Google Chrome jest właściwy. Chrome umożliwia korzystanie z wielu profili, a każdy z nich ma własny zestaw rozszerzeń.

W kilku prostych krokach możesz upewnić się, że używasz prawidłowego profilu Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome i kliknij Jeszcze ikona w prawym górnym rogu (trzy kropki w pionie). Menu Chrome
 2. Teraz wybierz Ustawienia z menu rozwijanego.

  ustawienia

 3. Pod Sekcja osób, sprawdź, czy aktualnie używasz swojego profilu, jeśli nie, kliknij małą strzałkę obok nazwy profilu i przełącz profil.

  ludzie

Możesz także dodawać i usuwać profile, klikając ikonę profilu w prawym górnym rogu i wybierając Zarządzaj ludźmi.

zarządzać ludźmi

Eksportuj rozszerzenia Chrome jako pliki CRX

Jeśli chcesz ręcznie wyeksportować rozszerzenia Chrome, musisz włączyć „Tryb programisty” w przeglądarce i spakować rozszerzenie w pliku CRX. CRX to plik, który Chrome automatycznie pobiera i instaluje po dodaniu rozszerzenia.

Aby to zrobić, powinieneś:

 1. Jak wspomniano powyżej, uruchom Google Chrome i naciśnij Jeszcze ikona (trzy pionowe kropki). Menu Chrome
 2. Najedź kursorem myszy Więcej narzędzi a następnie kliknij Rozszerzenia.

  rozszerzenia

 3. Teraz włącz tryb dewelopera w prawym górnym rogu Menu rozszerzeń. Zapamiętaj identyfikator, który pojawia się pod rozszerzeniem, które chcesz spakować.

  tryb dewelopera

 4. Teraz trzymaj Wygraj klucz + E otworzyć Eksplorator Windows i przejdź do następującej ścieżki:

  C:\Users\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

  Pamiętaj, że powinna być Twoją nazwą użytkownika. Folder Chrome w systemie Windows

 5. Znajdź folder o tym samym identyfikatorze i skopiuj go do swojego Pulpit.

  Nazwa

 6. Teraz wróć do Menu rozszerzeń i kliknij Rozszerzenie pakietu w lewym górnym rogu menu.

  rozszerzenie pakietu

 7. Gdy pojawi się nowe okno, wybierz Przeglądaj, wybierz folder, który został przeniesiony na pulpit i kliknij ok.
 8. Wybierz Przycisk rozszerzenia pakietu. Zostawić Plik klucza prywatnego sekcja pusta.

Teraz folder rozszerzenia powinien również zawierać plik CRX.

W przypadku każdego rozszerzenia, które chcesz wyeksportować, możesz użyć tej samej metody. Możesz udostępniać te pliki CRX lub przechowywać je na dysku.

Jak znaleźć folder rozszerzeń w systemie MacOS lub Linux?

Jeśli używasz MacOS lub Linux, proces jest nieco inny. Możesz wykonać te same pierwsze sześć kroków z poprzedniej sekcji, ale ścieżka do folderu rozszerzenia jest nieco inna.

W przypadku użytkowników systemu MacOS prawidłowy folder aplikacji znajduje się zwykle w katalogu ~/Library/Application Support.

W przypadku użytkowników systemu Linux folder rozszerzenia powinien znajdować się w folderze ~/.config.

Użyj specjalnego adresu URL do zapisywania i pobierania rozszerzeń

Jeśli pakowanie rozszerzeń do pliku CRX wydaje się długą i wyczerpującą pracą, możesz po prostu zapisać gdzieś adres URL rozszerzenia i pobrać go, gdy go potrzebujesz.

 1. Korzystając z metody z poprzedniej sekcji, zapisz identyfikator rozszerzenia, jeśli masz go już na komputerze. Jeśli nie, możesz znaleźć rozszerzenie w Chrome Web Store i skopiować identyfikator rozszerzenia. Identyfikator to zawsze ostatnia część adresu URL w pasku adresu.
 2. Po uzyskaniu identyfikatora otwórz dowolną inną przeglądarkę poza Chrome i wpisz ten link w pasku adresu: „//clients2.google.com/service/update2/crx?response=redirect&prodversion=49.0&x=id%3D%26installsource%3Dondemand%26uc‘ pamiętaj aby wymienić ‘’ z poprawnym identyfikatorem i wykonaj.
 3. Pojawi się okno pobierania z prośbą o dokończenie pobierania. Powinieneś pobrać plik CRX na swój komputer.

Ważne jest, aby użyć innej przeglądarki (takiej jak Mozilla Firefox lub Opera), ponieważ Google Chrome spróbuje zainstalować rozszerzenie automatycznie, zamiast je pobierać.

Użyj aplikacji innej firmy

Istnieją różne rozszerzenia i aplikacje internetowe innych firm, których jedynym celem jest pomoc w eksporcie innych rozszerzeń.

Na przykład Chrome Extension Downloader pobierze pliki CRX bezpośrednio z Chrome.

Wystarczy wpisać identyfikator rozszerzenia lub skopiować/wkleić adres URL rozszerzenia w pasku adresu i nacisnąć przycisk „Pobierz rozszerzenie”.

Innym przydatnym rozszerzeniem jest Eksportuj linki do wszystkich rozszerzeń, które eksportuje wszystkie nazwy rozszerzeń i adresy URL do jednego pliku. Możesz połączyć te dwie aplikacje, aby szybko uzyskać wszystkie potrzebne adresy URL, a następnie uzyskać ich pliki CRX.

Jak importować rozszerzenia

Wszystkie wyżej wymienione metody pobiorą plik CRX. Nie możesz jednak po prostu kliknąć tych plików i oczekiwać, że się zainstalują. Zamiast tego powinieneś:

 1. Otwórz menu „Rozszerzenia”, jak wyjaśniono w poprzednich sekcjach.
 2. Znajdź plik CRX na swoim komputerze.
 3. Przeciągnij i upuść plik CRX z jego lokalizacji do menu Rozszerzenia Chrome.
 4. Poczekaj na zainstalowanie rozszerzenia.

Dbaj o bezpieczeństwo swoich rozszerzeń

Teraz, gdy wiesz, jak wyeksportować wszystkie rozszerzenia Chrome, nie musisz się martwić, że znikną ze sklepu. Możesz także łatwo śledzić wszystkie używane rozszerzenia, dzięki czemu nie przegapisz niektórych, jeśli musisz zmienić profile.

Czy wolisz przechowywać kopię zapasową rozszerzeń? Czy kiedykolwiek zgubiłeś rozszerzenie, którego nie mogłeś odzyskać? Zostaw komentarz i daj znać innym czytelnikom.