Jak edytować dźwięk wideo TikTok

TikTok wyrzeźbił swoje miejsce w świecie mediów społecznościowych. Niezależnie od niesamowitej wszechstronności treści, które zapewniają użytkownicy TikTok, muzyka i inne efekty dźwiękowe znajdują się w centrum praktycznie każdego postu.

Jak edytować dźwięk wideo TikTok

Jeśli jesteś początkującym TikTok, możesz nie wiedzieć, jak dodawać, edytować i ogólnie manipulować dźwiękiem w aplikacji, aby Twój post naprawdę odzwierciedlał to, co próbujesz powiedzieć.

Nie bój się. Mimo że wymaga to trochę nauki, nauczysz się wszystkich niezbędnych elementów edycji dźwięku, aby dodawać lub edytować muzykę, efekty dźwiękowe i głos w swoich filmach TikTok.

Jak dodać muzykę do filmów TikTok

Istnieją dwa sposoby dodawania muzyki do filmu w TikTok. Możesz albo użyj jednej z piosenek dostarczonych przez platformę lub stwórz swoją muzykę osobno i prześlij ją do wideo. Wiele osób polega tylko na muzyce już dostępnej, więc najpierw omówmy, jak to działa.

 1. Otwórz swoje "TIK Tok" na telefonie iPhone lub urządzeniu mobilnym z systemem Android.

 2. Kliknij na “+” w dolnej środkowej części ekranu.

 3. Nagraj nowy film lub prześlij istniejący z biblioteki urządzenia.
 4. Po zakończeniu kliknij "Dźwięki" ikonę w lewym dolnym rogu ekranu.

 5. Teraz wybierz piosenkę, którą chcesz z listy. Pamiętaj, aby dotknąć "Jeszcze" aby zobaczyć pełne menu.

 6. Na koniec kliknij „czerwony znacznik wyboru” a potem dotknij "Następny."

Po zakończeniu zobaczysz podgląd wideo przed opublikowaniem. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, jak wyszedł dźwięk, możesz zacząć od nowa w każdej chwili.

Jak edytować długość muzyki w TikTok

Teraz, gdy rozumiesz już podstawy edycji piosenek lub muzyki w swoich filmach TikTok, nadszedł czas, aby zastanowić się nad jedną istotną funkcją: edycją długości dźwięku lub przycinaniem dźwięku w TikTok.

Twój film TikTok będzie trwał od 15 do 60 sekund, więc naturalnie nie możesz zmieścić całej piosenki w filmie. Jednak część choreografii, którą ćwiczysz, może działać tylko z jedną częścią utworu, więc musisz ją odpowiednio przyciąć.

TIK Tok

Zapoznaj się z poradami przedstawionymi powyżej, aby nagrać lub przesłać swój film. Przed wysłaniem go bezpośrednio, poszukaj ikony „nożyczki” na ekranie, a następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Stuknij w "nożyce," ikona i zobaczysz falę dźwiękową u dołu ekranu.

 2. Użyj palca, aby przejść do wybranej sekcji utworu. Będziesz mógł zobaczyć znaczniki czasu utworu.
 3. Możesz także kliknąć na "Tom" opcję u dołu ekranu, aby dostosować głośność dźwięku.

 4. Na koniec obejrzyj swój film i upewnij się, że jest gotowy do opublikowania.

Jak zmienić dźwięk po opublikowaniu na TikTok?

Możesz czuć się niezadowolony z filmu, który opublikowałeś w TikTok i chcesz go edytować, lub wpadłeś na lepszy pomysł. Niestety, nie można zmieniać dźwięków tła, w tym muzyki, w treściach zamieszczonych na Instagramie.

Zachęcamy do przejścia przez wszystkie rodzaje edycji przed opublikowaniem, ale kiedy to się skończy, nie masz opcji, co obejmuje zmianę muzyki, podpisów i wszystkiego innego. Najlepszym sposobem działania jest usunięcie filmu i rozpoczęcie od nowa.

Zanim to zrobisz, możesz dotknąć „poziomego wielokropka” (trzy poziome kropki) na filmie i wybrać „Zapisz wideo”, aby nie stracić go na zawsze lub usunąć z TikTok.

Dźwięk Tik Tok

Jak dodawać dźwięki do filmów TikTok

Jak dotąd w artykule omówiono dodawanie i edytowanie utworów (takich jak dźwięki instrumentalne) i popularnej muzyki do filmów TikTok. W końcu użytkownicy TikTok uwielbiają aplikację za wiele wyzwań tanecznych i duety z synchronizacją ust.

Niezależnie od tego muzyka nie jest jedynym rodzajem dźwięku, który możesz dodać do swoich filmów TikTok. Istnieje również wiele efektów dźwiękowych i klipów audio. Możesz dodać piosenkę „Happy Birthday” lub krótki klip ze słynnego filmu, a nawet scenę programu telewizyjnego.

Istnieje wiele opcji, a po dotknięciu ikony „Dźwięki” możesz użyć paska wyszukiwania, aby odkryć wszystkie możliwości.

Tworzenie oryginalnych dźwięków TikTok

Nawet TikTok ma swoje ograniczenia, jeśli chodzi o opcje dźwięku. Kiedy tworzysz wyjątkowy post, często potrzebujesz oryginalnego brzmienia, aby go uzupełnić.

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Możesz albo dodać lektora lub użyj aplikacji do edycji wideo, aby dodać dźwięk.

Dodawanie głosu na TikTok

Narracje są niezwykle popularne w TikTok i często są wykorzystywane do celów edukacyjnych lub do opowiadania krótkiej historii. Jeśli chcesz wypróbować tę funkcję, oto kroki, które musisz wykonać.

 1. Nagraj lub prześlij wideo ze swojej biblioteki do TikTok.
 2. Pomiń ikonę „Dźwięk” i dotknij "Następny."

 3. Na następnym ekranie kliknij „Głos” po prawej stronie ekranu.

 4. Naciśnij czerwony "Nagrywać" i rozpocznij nagrywanie swojego głosu.

 5. Po zakończeniu dotknij "Zapisać" i kontynuuj edycję, a następnie opublikuj swój film.

Użyj innej aplikacji do edycji wideo, aby dodać swój dźwięk

Jest jeszcze jedna opcja, jeśli chodzi o dodawanie spersonalizowanego dźwięku do filmu TikTok. Możesz dodać dowolny dźwięk lub utwór, korzystając z aplikacji do edycji dźwięku innej firmy.

Doskonałą opcją jest popularna aplikacja o nazwie „W zastrzeleniu”. Jest dostępny na urządzeniach iPhone i Android i jest stosunkowo łatwy w użyciu. Dodaj wszystko, co chcesz, do swojego filmu, zapisz to w telefonie, a następnie prześlij do TikTok.

Tik Tok Edytuj dźwięk

Jak sprawić, by wideo TikTok brzmiało śmiesznie?

Jeśli spędzasz czas na TikTok, możesz zauważyć, że tak wiele postów zawiera śmieszne filtry dźwiękowe. Są one zintegrowane z platformą i można je wykorzystać do efektów komediowych.

 1. Otwórz TikTok i nagraj wideo.

 2. W prawym górnym rogu ekranu kliknij „Efekty głosowe”.

 3. Na dole ekranu edycji wybierz jeden z kilku śmiesznych filtrów głosowych, takich jak Baryton, Wiewiórka, Wibrato itp.

Korzystając z powyższych kroków, wybrane komediowe filtry głosowe powinny zastąpić głos w oryginalnym nagraniu audio w filmie na Instagramie.

Podsumowując, TikTok jest prawdziwym wyróżnikiem, jeśli chodzi o treści w mediach społecznościowych. To może być głupie, zabawne, a nawet edukacyjne. Ale nie miałby takiej wartości bez opcji dźwięku i muzyki, które możesz dodać.

Użytkownicy Avid TikTok są profesjonalistami w edycji obrazów i dźwięku, ale to nie znaczy, że początkujący nie zrozumieją tego szybko. Mamy nadzieję, że powyższe instrukcje pomogą Ci zacząć tworzyć świetnie brzmiące filmy.

Dodatkowe często zadawane pytania dotyczące dźwięku TikTok

Jak długo może trwać moje wideo TikTok?

Początkowo maksymalna długość filmów TokTok wynosiła 1 minutę. Po przetestowaniu bardziej rozbudowanych funkcji wideo z wybranymi twórcami, TikTok postanowił podnieść limit. Od lipca 2021 r. możesz publikować filmy o długości do 3 minut. Jeśli nie masz takiej opcji, wkrótce się pojawi. Pamiętaj jednak, że limit długości wideo może ulec zmianie w dowolnym momencie, zwłaszcza że wciąż jest w trakcie wdrażania.

Czy mogę rozpocząć muzykę w innym miejscu w moim filmie TikTok, czy tylko na początku?

Bezpośrednio w TikTok nie ma możliwości rozpoczęcia muzyki nigdzie poza początkiem. Możesz jednak utworzyć ciszę w dźwięku przez określony czas, aby dopasować ją, gdy chcesz, aby zaczęła się w filmie. Niestety, w większości przypadków ta metoda jest czasochłonna i trudna do doskonalenia.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji innej firmy. Capcut i InShot to kilka przykładów edycji dźwięku. Będziesz chciał edytować wideo, zanim opublikujesz je w TikTok. Dlatego powinieneś najpierw utworzyć swój film z platformy, a następnie użyć zewnętrznego edytora audio, przesłać go na Instagram, a następnie wprowadzić tam wszelkie dodatkowe edycje „wewnętrzne”.