Jak wykonać połączenie telefoniczne na swojej Echo Dot

Echo Dot to jedno z kilku urządzeń Echo oferowanych przez Amazon. Może robić za Ciebie wiele rzeczy, w tym przeglądać strony internetowe, odtwarzać ulubioną muzykę i filmy, kupować bilety lotnicze i wiele więcej.

Jak wykonać połączenie telefoniczne na swojej Echo Dot

Ale czy wiesz, że możesz dzwonić przez Echo Dot? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Echo Dot, aby wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne.

Jak skonfigurować Alexa

Zanim będziesz mógł wykonywać połączenia telefoniczne za pomocą Echo Dot, musisz włączyć tę funkcję w aplikacji Alexa. Do tego potrzebny będzie telefon. Pamiętaj, że Twoje urządzenie będzie musiało działać co najmniej w systemie iOS 9.0 lub Android 5.0, aby to zadziałało.

Echo kropka

Zakładając, że masz już zainstalowaną i uruchomioną Alexę na telefonie lub tablecie, powinieneś najpierw uruchomić aplikację. Następnie dotknij ikony dymka rozmowy u dołu ekranu, aby przejść do sekcji Komunikacja w aplikacji.

Alexa poprosi Cię o zweryfikowanie swojego imienia i nazwiska i przyznanie mu dostępu do listy kontaktów telefonu. Będziesz także musiał potwierdzić swój numer telefonu. Proces konfiguracji jest bardzo prosty, a Alexa poprowadzi Cię wskazówkami i instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Do kogo możesz zadzwonić?

Możesz teraz dzwonić do innych właścicieli Echo, którzy mają włączone połączenia Alexa-to-Alexa. Kwalifikujące się urządzenia to Echo Dot, Echo Plus, Echo Spot, Echo Show i zwykłe Echo. Możesz także zadzwonić do tabletów Fire, ale muszą one być co najmniej 4. generacji.

W przypadku, gdy druga strona nie ma urządzenia Echo, nadal możesz zadzwonić do nich za pośrednictwem Echo Dot. Alexa umożliwia również dzwonienie na numery komórkowe i stacjonarne. Istnieją jednak pewne ograniczenia. Nie będzie można dzwonić pod numery alarmowe, takie jak 911. 1-900 i podobne numery o podwyższonej opłacie nie wchodzą w rachubę.

Skrócone kody, takie jak 411 i 211 oraz numery lokalne X-1-1, również nie mogą być wywoływane przez Echo Dot. Zabronione jest również 1-800 cyfr z literami. Wreszcie, nie będziesz mógł dzwonić pod numery znajdujące się poza Stanami Zjednoczonymi, Meksykiem i Kanadą.

Warto zaznaczyć, że poza Stanami Zjednoczonymi będzie można zadzwonić do urządzenia Echo. Jednak będzie musiał znajdować się w kraju, w którym obsługiwane są połączenia Alexa-to-Alexa.

Jak zadzwonić

Po zakończeniu konfiguracji nadszedł czas na wykonanie pierwszego połączenia. Aby zwrócić uwagę Echo Dot, powiedz "Alexa" lub cokolwiek ustawiłeś jako słowo budzenia. Następnie wpisz „zadzwoń [kontakt, do którego chcesz zadzwonić]”. Jeśli chcesz zadzwonić do swojej przyjaciółki Lucy, polecenie powinno wyglądać następująco: „Alexa, zadzwoń do Lucy”. Alexa wtedy do niej zadzwoni.

Jeśli Lucy ma urządzenie Echo z włączonymi połączeniami, Alexa domyślnie zadzwoni do swojego Echo. Jeśli nie ma głośnika Echo lub nie ma włączonych połączeń, Alexa spróbuje skontaktować się z Alexą na telefonie Lucy. Podobnie jak w przypadku głośników Echo, Alexa w swoim telefonie będzie musiała mieć włączone połączenia.

Jeśli Lucy nie ma Alexy na swoim telefonie lub funkcja połączeń jest wyłączona, Alexa wybierze numer podany w Kontaktach. Jeśli z Lucy jest powiązany więcej niż jeden numer, Alexa poprosi Cię o wybranie tego, który chcesz wybrać. Wybierz numer, a Alexa go wybierze.

Powiedzmy, że chcesz zamówić pizzę z nowego lokalu na ulicy. Nadal będziesz mógł nawiązać połączenie, nawet jeśli nie masz jego numeru w Kontaktach. Powiedz „Alexa, zadzwoń [przeliteruj numer cyfra po cyfrze]”.

Po zakończeniu połączenia rozłączenie się jest tak proste, jak wykonanie połączenia. Powinieneś powiedzieć „Alexa, rozłącz się”. Możesz również polecić mu zakończenie połączenia.

Jak odebrać połączenie

Tak jak możesz dzwonić do innych urządzeń Echo i numerów telefonów, możesz również odbierać od nich połączenia za pośrednictwem Echo Dot. Jeśli Lucy oddzwoni, aby zmienić miejsce i godzinę spotkania jutro, pierścień świetlny Echo Dot zaświeci się na zielono, a Alexa powiadomi Cię, że Lucy do Ciebie dzwoni.

Jeśli nie dałeś Alexie dostępu do swojej listy kontaktów, otrzymasz powiadomienie, że dzwoni do Ciebie nieznany numer. Aby odebrać, powinieneś powiedzieć „Alexa, odpowiedz”. Jeśli nie możesz w tej chwili odebrać, odrzuć połączenie za pomocą „Alexa, zignoruj”.

Jak zablokować numer

Możesz także zablokować numer. Musi jednak znajdować się w Twoich kontaktach; nie możesz blokować liczb losowych. Na przykład, jeśli właśnie z kimś zerwałeś i potrzebujesz trochę czasu dla siebie, możesz zablokować jego numer za pośrednictwem Alexy na telefonie.

Aby zablokować numer, otwórz aplikację Alexa na telefonie. Przejdź do sekcji Połączenia i wiadomości. Następnie dotknij ikony Kontakty; znajduje się w prawym górnym rogu. Stuknij w trzy kropki, gdy otworzy się następny ekran. Stuknij w Zablokuj kontakty i wybierz kontakt, który chcesz zablokować.

Echo

Jak wpaść?

Jeśli masz wiele punktów Echo Dots lub innych urządzeń Echo, możesz je połączyć i używać jako systemu domofonowego. Aby to zrobić, musisz włączyć funkcję Drop In dla wszystkich urządzeń.

Aby zezwolić na drop-in, potrzebujesz aplikacji Alexa na telefonie. Uruchom Alexę i przejdź do sekcji Połączenia i wiadomości. Wybierz przycisk "Konfiguruj Drop In". Na następnym ekranie powinieneś dotknąć suwaka obok opcji Zezwól na upuszczenie. Aby wpaść na urządzenie Echo w swoim domu, powiedz "Alexa, wpadnij (nazwa urządzenia, które chcesz wrzucić)." Aby zakończyć wpadanie, powiedz "Alexa, zakończ wpadaj".

Aby móc wpaść na urządzenie Echo innego użytkownika, będą musieli udzielić Ci pozwolenia w swojej aplikacji Alexa. Po otrzymaniu pozwolenia uruchom aplikację Alexa na swoim telefonie i przejdź do sekcji Rozmowy. Stuknij ikonę Kontakty i wybierz kontakt, z którym chcesz skorzystać z funkcji upuszczania. Na ich ekranie profilu znajdziesz ikonę Wrzuć. Stuknij w to.

Alexa, zadzwoń do Lucy

Możesz teraz komunikować się ze znajomymi i członkami rodziny bez podnoszenia telefonu. Konfiguracja Echo Dot do połączeń jest łatwa i szybka. Co najlepsze, połączenia z innymi urządzeniami Echo są całkowicie bezpłatne.

Czy używasz Echo Dot, aby rozmawiać ze znajomymi? Jak oceniasz jakość tej funkcji? Daj nam znać w komentarzach poniżej.