Jak sparować swoje Amazon Echo Buds z wieloma urządzeniami?

Najnowszym dodatkiem do świata bezprzewodowych słuchawek dousznych Bluetooth są Amazon Echo Buds. Są wyczekiwanym rywalem AirPods firmy Apple i mają mikrofon, przez który można zamówić Alexę. Możesz poprosić asystenta AI o odtworzenie audiobooka, utworu lub zwiększenie głośności.

Jak sparować swoje Amazon Echo Buds z wieloma urządzeniami?

Echo Buds umożliwiają również korzystanie z domyślnego asystenta smartfona, czy to Siri, czy Asystenta Google. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć i przytrzymać jedną ze swoich słuchawek. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, gdy masz Alexę w uchu. Ale jak to wszystko działa i czy możesz sparować Echo Buds z wieloma urządzeniami?

Parowanie pąków Echo

Jeśli polegasz wyłącznie na połączeniu Bluetooth, Twoje Echo Buds mogą połączyć się z dowolnym urządzeniem, które je obsługuje. Aby to zrobić, wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Włącz Bluetooth w telefonie, komputerze lub innym urządzeniu.
 2. Otwórz obudowę Echo Buds, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk na obudowie przez 3 sekundy. Niebieskie światło zacznie migać, wskazując, że Echo Buds mają zamiar sparować się z innym urządzeniem.
 3. Włóż Echo Buds do uszu.
 4. Wróć do komputera lub innego urządzenia i sparuj Echo Buds za pomocą ustawień Bluetooth.

Notatka. Aby parowanie zakończyło się sukcesem, musisz umieścić Echo Buds w etui.

Możesz sparować Echo Buds z wieloma urządzeniami, ale możesz ich używać tylko z jednym urządzeniem na raz. Jeśli są połączone z wieloma urządzeniami, wyłącz funkcję Bluetooth na urządzeniach, z którymi nie zamierzasz ich używać.

pąki echa

Echo Buds i Alexa

Jak wspomniano, Echo Buds będzie działać doskonale z każdym urządzeniem obsługującym połączenie Bluetooth 5.0, ale aby korzystać z Alexy Amazon, musisz sparować je przez połączenie bezprzewodowe za pomocą aplikacji Alexa.

Możesz go znaleźć zarówno w Google Play, jak i Apple Store i pobrać na dowolne obsługiwane urządzenie. Parowanie twoich Echo Buds z Alexą jest proste i bardzo podobne do procesu połączenia Bluetooth. Wszystko co musisz zrobić to:

 1. Włącz Bluetooth na swoim telefonie lub innym urządzeniu.
 2. Otwórz aplikację Alexa na swoim urządzeniu.
 3. Otwórz pokrywę skrzynki Echo Buds i naciśnij i przytrzymaj przycisk na dole przez 3 sekundy. To aktywuje tryb parowania.
 4. Upewnij się, że niebieskie światło miga i umieść Echo Buds w uszach.
 5. W aplikacji Alexa dotknij "Urządzenia", która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.
 6. Przejdź do wyboru ikony Plus w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz „Dodaj urządzenie”.
 7. Wybierz "Amazon Echo", a następnie wybierz "Echo Buds".
 8. Postępuj zgodnie z pozostałymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację.

  Pąki echa parują się z urządzeniamiinstrukcjaurządzeniaDodaj urządzenieamazonka echoopcja pąków echa

Jeśli używasz iPhone'a, pamiętaj, że pojawienie się nowych Echo Buds na ekranie wykrywania może zająć trochę więcej czasu. Więc nie panikuj i daj im trochę czasu.

Alexa w podróży

Wiesz, jak będąc na zewnątrz wyciągasz telefon z kieszeni lub torebki? Cóż, Echo Buds uratują cię przed tym kompulsywnym działaniem. Możesz teraz zabrać ze sobą Alexę i porozmawiać z nią bezpośrednio.

Możesz nawiązać połączenie bez ręcznego wybierania numeru. Możesz także uzyskać wskazówki, gdy się zgubisz. Lub jeśli zdasz sobie sprawę, że brakuje Ci gotówki, po prostu zapytaj Alexę, gdzie jest najbliższy bankomat i idź w tym kierunku.

Inne funkcje

Echo Buds są również wyposażone w technologię aktywnej redukcji szumów Bose, która jest niezwykle przydatną i praktyczną funkcją, gdy musisz odizolować swoje myśli od reszty świata.

Ale jeśli chcesz być świadomy tego, co dzieje się wokół ciebie bez wyjmowania wkładek dousznych, możesz aktywować tryb przekazywania. Możesz dwukrotnie dotknąć swoich Echo Buds, aby przełączać się między tymi dwoma ustawieniami.

Jeśli masz problemy z połączeniem Bluetooth

W przypadku napotkania problemów z łącznością Bluetooth nie martw się, większość z nich można rozwiązać za pomocą kilku prostych kroków. W większości przypadków wystarczy zamknąć aplikację Alexa i włożyć słuchawki z powrotem do etui na około 30 sekund. Oto kilka innych rzeczy, które możesz wypróbować:

 1. Upewnij się, że urządzenie jest naładowane i że połączenie Bluetooth jest włączone.
 2. Uruchom ponownie aplikację Alexa.
 3. Uruchom ponownie telefon.
 4. Przejdź do ustawień urządzenia Echo Buds w aplikacji Alexa i usuń sparowanie urządzenia. Następnie przejdź do ponownego sparowania.
 5. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia i ponownie przejść przez proces konfiguracji.

Pąki Echo są kompatybilne z wieloma

Ponieważ masz tylko jedną parę uszu, sensowne jest, aby sparować Echo Buds tylko z jednym urządzeniem na raz. Są kompatybilne zarówno z urządzeniami Android, jak i Apple i mogą współpracować zarówno z Siri, jak i Asystentem Google. Jednak najlepiej współpracują z Alexą.

Konfiguracja ich na urządzeniach nie jest trudna i zawsze możesz rozwiązać problemy w kilku prostych krokach. Jeśli więc chcesz pobiegać i nie masz ochoty wyciągać telefonu z kieszeni, aby zmienić piosenkę, poproś Alexę o pomoc.

Co myślisz o nowych Echo Buds? Czy są na Twojej świątecznej liście życzeń? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.