Jak pobierać utwory z SoundCloud do MP3?

SoundCloud to niesamowite źródło, które potrafi konkurować z większymi budżetami Pandora i Spotify, mimo że są dostępne za darmo. Pozwala na słuchanie dźwięku w trybie offline w odtwarzaczu, ale jeśli chcesz przełączyć się z SoundCloud na MP3, musisz użyć narzędzi innych firm. Dzisiaj wymienię kilka narzędzi, które mogą to zrobić.

Jak pobierać utwory z SoundCloud do MP3?

Kiedy SoundCloud pojawił się po raz pierwszy, pobrał całą ścieżkę na twoje urządzenie, a następnie odtworzył. To sprawiło, że utrzymanie kopii było proste. Czasami nadal to robi, ale przez większość czasu teraz przesyła strumieniowo te pliki. SoundCloud dzieli teraz plik MP3 na mniejsze pliki, przesyła go strumieniowo do urządzenia i rekonstruuje te pliki w odtwarzaczu. Pozwala to aplikacji radzić sobie z opóźnieniami i wolniejszymi połączeniami, ale sprawia, że ​​utrzymanie tych ścieżek jest nieco trudniejsze.

Kwestie prawne: SoundCloud to usługa przesyłania strumieniowego, a licencja, którą masz jako członek, to strumieniowe przesyłanie dźwięku, a nie jego przechowywanie. To legalne pole minowe, w którym zadzierasz na własne ryzyko. Zostałeś ostrzeżony!

SoundCloud do MP3

Niektórzy artyści na SoundCloud chętnie pobiorą i zachowają ich prace. Najłatwiej to sprawdzić, klikając przycisk menu Więcej w aplikacji. Jeśli w tym menu znajduje się link Pobierz, możesz swobodnie pobrać ten utwór w formacie MP3.

Jak wspomniano, nie wszystkie utwory powinny zostać pobrane, ale możemy do tego użyć aplikacji.

SoundCloud do MP3 za pomocą Androida

W rzeczywistości nie potrzebujesz narzędzia innej firmy do pobierania utworów z SoundCloud, jeśli korzystasz z aplikacji. Pobierze te części plików zgodnie z powyższym opisem i skompiluje je do pełnego pliku MP3. Wszystko, co musisz wtedy zrobić, to znaleźć ten plik i zapisać go gdzieś jako plik MP3.

 1. Odwiedź sklep Google Play i pobierz i zainstaluj aplikację SoundCloud.
 2. Odtwórz utwór w aplikacji i wstrzymaj go w trakcie lub odsłuchaj go w całości.
 3. Przejdź do „/sdcard/android/app/com.soundcloud.android/files/stream/Complete” na urządzeniu z Androidem, aby zlokalizować ukończone pobieranie. Pliki będą zawierać losowe litery i cyfry.
 4. Zapisz gdzieś plik i dodaj „.mp3” na końcu.
 5. Zidentyfikuj utwór, odtwarzając go w zwykłym odtwarzaczu audio i odpowiednio zmień jego nazwę.

To wszystko, aby przekonwertować SoundCloud na MP3 na urządzeniu z Androidem.

jak-pobrać-audio-z-soundcloud-do-mp3-2

SoundCloud do MP3 za pomocą iOS

Jak można się spodziewać, iOS robi wszystko po swojemu, a powyższa metoda nie zadziała. Na szczęście tam, gdzie jest wola, jest sposób. SoundCloud ma aplikację na iPhone'a, ale ponieważ wszystko jest zablokowane w iOS, chyba że złamiesz jailbreak, nie możesz odbudować pliku, tak jak w Androidzie. W zamian:

 1. Otwórz Safari na swoim urządzeniu i przejdź do //www.iosem.us/app/install/downcloud.html
 2. Pobierz DownCloud i zainstaluj. Jest bezpieczny (styczeń 2017), ponieważ sam go zainstalowałem, aby to sprawdzić.
 3. Po zainstalowaniu dotknij ikony DownCloud na swoim urządzeniu i wyszukaj lub przesyłaj strumieniowo dźwięk według własnego uznania. Zapisze je jako MP3.

jak-pobrać-audio-z-soundcloud-do-mp3-3

SoundCloud do MP3 za pomocą Chrome

Jeśli korzystasz z telefonu lub komputera z systemem Windows, możesz użyć rozszerzenia Chrome, aby osiągnąć prawie to samo. To szybki i łatwy sposób na pobieranie utworów w formacie MP3 do późniejszego wykorzystania.

 1. Otwórz Google Chrome na swoim urządzeniu.
 2. Dodaj to rozszerzenie do Chrome.
 3. Przejdź do SoundCloud i znajdź utwór, który chcesz pobrać.
 4. Użyj nowego przycisku pobierania, który pojawia się obok utworu.

Rozszerzenie dodaje przycisk pobierania i pobiera dźwięk w formacie MP3. To tylko kwestia pobierania i grania z tego miejsca.

SoundCloud na MP3 przy użyciu Mac OS X

Podobnie jak iPhone, Mac lubi blokować nas z interesujących części naszych urządzeń, co w wielu przypadkach działa dla nas, ale przeciwko nam w wielu innych. Podobnie jak iOS, będziesz musiał użyć aplikacji do konwersji SoundCloud na MP3 na Macu lub możesz użyć powyższej metody Chrome, jeśli możesz uruchomić rozszerzenie. Chrome na Maca można pobrać stąd.

W przeciwnym razie:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację Soundcloud Downloader dla komputerów Mac. Bądź ostrożny z instalatorem, aby uniknąć instalowania zawartych w nim „dodatków”.
 2. Po zainstalowaniu przejdź do dowolnej ścieżki w SoundCloud i skopiuj adres URL.
 3. Wklej ten adres URL do Soundcloud Downloader, aby pobrać go jako MP3

Jak wspomniano powyżej, zarządzanie prawami autorskimi i prawami cyfrowymi jest polem minowym, więc podczas korzystania z którejkolwiek z tych metod należy pamiętać, że możesz łamać szereg przepisów. Poza tym zawsze dobrze jest wspierać artystę, więc jeśli podoba Ci się jego praca, kup ją!