Dlaczego moje pobieranie jest tak wolne na Steamie?

Szybkość pobierania może się różnić w zależności od witryny lub aplikacji. W szczególności Steam często ma problemy w tym zakresie.

Dlaczego moje pobieranie jest tak wolne na Steamie?

Czasami problem dotyczy przeciążonych serwerów Steam, a nie połączenia internetowego. Z drugiej strony winne może być Twoje urządzenie lub sieć. Czytaj dalej, aby uzyskać obszerną listę przyczyn i rozwiązań tego problemu.

Pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić

Jeśli zauważysz, że pobieranie Steam jest powolne, oto pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić. Zawsze porównuj prędkość pobierania na Steam z inną witryną lub aplikacją. Na przykład możesz uruchomić Uplay, Blizzard Battlenet, Origin, Epic Games Launcher itp. i obserwować prędkość pobierania na tych platformach.

Ponadto możesz przetestować prędkość pobierania na oficjalnej, szybkiej witrynie, takiej jak strona pobierania sterowników NVIDIA. Spróbuj pobrać sterownik karty graficznej i sprawdź, czy prędkość pobierania jest nadal niska. Jeśli tak, to problem leży po twojej stronie.

Istnieje wiele rozwiązań dla tego scenariusza i wiele powodów, dla których prędkość pobierania Internetu jest wolniejsza niż zwykle. Pamiętaj, że czasami serwery Steam mogą być przeciążone, ponieważ mogą przyjmować tylko tyle żądań użytkowników na raz.

Podstawowe poprawki

Powinny to być twoje najlepsze rozwiązania dotyczące wolnego internetu:

 1. Przełącz się na połączenie kablowe. Wi-Fi ma zwykle wolniejsze prędkości pobierania i jest mniej niezawodne niż połączenie Ethernet.
 2. Zakończ wszystkie inne procesy na swoim komputerze. Jeśli masz dziesiątki aplikacji lub stron internetowych uruchomionych na swoim komputerze i zaczynasz pobierać coś na Steamie, ma sens, że pobieranie będzie powolne. Otwórz Menedżera zadań i zakończ wszystkie zadania, które zajmują zbyt dużo pamięci RAM.
 3. Wyłącz program antywirusowy i zaporę. Te dwa mogą wyczerpać zbyt wiele zasobów i spowolnić wszystko na twoim komputerze, w tym pobieranie Steam.
 4. Rozwiąż problemy z połączeniem internetowym. Upewnij się, że masz połączenie z właściwą siecią i spróbuj rozwiązać problemy za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów. W systemie Windows kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Sieć na pasku zadań i wybierz Rozwiąż problemy. Narzędzie do rozwiązywania problemów automatycznie przeskanuje w poszukiwaniu potencjalnych problemów.

Rozwiązania Steam

Czasami przyczyną powolnego pobierania może być Steam, a w niektórych przypadkach możesz to naprawić. Jak wspomniano wcześniej, nie możesz rozwiązać problemów po stronie serwera na Steam. Wymaga to czasu i zasobów, a także dostępu do komputerów i sieci Valve.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to spróbować ponownie uruchomić Steam. Wyloguj się ze swojego konta, zaloguj się ponownie i sprawdź, czy pobieranie nadal przebiega powoli. Jeśli tak, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną pobierania Steam. Oto jak:

 1. Uruchom Steam.
 2. Otwórz menu rozwijane Steam w lewym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz Ustawienia.
 4. Kliknij Pobrane.
 5. Wybierz opcję Wyczyść pamięć podręczną pobierania i potwierdź.

  wyczyść pamięć podręczną pobierania

 6. Następnie musisz ponownie zalogować się do Steam, ponieważ spowoduje to wylogowanie.

Kiedy już to zrobisz, możesz sprawdzić swój region pobierania Steam. Upewnij się, że wybrałeś obszar najbliżej Twojej aktualnej lokalizacji. Połączy Cię z najbardziej optymalnym serwerem Steam i, miejmy nadzieję, poprawi prędkość pobierania. Oto kroki:

 1. Uruchom Steam.
 2. Ponownie przejdź do Pobrane.
 3. Kliknij menu rozwijane poniżej Region pobierania i wybierz serwer dla swojego miasta lub obszaru.

region pobierania

Wskazówki od Valve

Valve zaleca całkowite usunięcie Steam z komputera i ponowne zainstalowanie go. Odwiedź oficjalną stronę Steam i kliknij Zainstaluj Steam. Po zakończeniu konfiguracji możesz zalogować się za pomocą swoich danych uwierzytelniających, tak jak poprzednio.

Czysta instalacja jest równoznaczna z aktualizacją klienta Steam do najnowszej wersji. Czasami te aktualizacje psują wiele rzeczy, w tym prędkość pobierania. Valve ostrzega również swoich użytkowników, aby uważali na aplikacje innych firm, takie jak antywirus, zapora, VPN, zabezpieczenia i inne oprogramowanie.

Torrentowanie może również powodować bardzo powolne pobieranie plików Steam. Programy ograniczające ruch na twoim komputerze, takie jak blokery IP, również nie działają dobrze ze Steam. Programy do zarządzania pobieraniem są również złe dla Steam, a także wszelkich programów, które twierdzą, że przyspieszają twoje połączenie.

Na koniec powinieneś sprawdzić swoje programy startowe. W tle może być uruchomionych wiele procesów na Twoim komputerze, które obciążają Twoje zasoby i prędkość Internetu. Spójrz na to – wpisz Startup Apps w menu Start systemu Windows i wyłącz wszystko, co wydaje się kłopotliwe. Nie dotykaj jednak niczego, co ma w nazwie System.

Nie stresuj się

Czasami po prostu nic nie możesz zrobić, aby przyspieszyć pobieranie Steam. Jeśli żadna z porad, które Ci udzieliliśmy, nie działa, prawdopodobnie nie ma rozwiązania tego problemu. Wszystko, co możesz zrobić, to odpuścić. Zagraj w coś innego, jeśli możesz, jednocześnie zezwalając na działanie Steam w tle.

Gra zostanie ostatecznie pobrana, gdy serwery staną się bardziej responsywne, tj. gdy ruch zwolni. Zapraszam do pozostawienia komentarza poniżej w sekcji komentarzy.