Jak sprawdzić, ile pobrań ma gra na Steam?

Steam to największa na rynku usługa cyfrowej dystrybucji gier wideo. Ale jest to także serwis społecznościowy, w którym możesz kupować, grać i rozmawiać o grach z innymi graczami. Brzmi jak raj dla graczy, prawda? – i tak jest. Użytkownicy pochodzą z różnych grup demograficznych, ale usługa jest niezwykle popularna wśród młodych ludzi. Steam oferuje wiele gier do wyboru. Zanim pobierzesz tę, którą chcesz, możesz chcieć dowiedzieć się, ile innych osób w nią gra. Czy jest na to sposób?

Jak sprawdzić, ile pobrań ma gra na Steam?

Statystyki Steam

Próba podjęcia decyzji, którą grę chcesz pobrać, może być dość trudna. Jeśli nie wiesz dokładnie, czego chcesz, będziesz przytłoczony opcjami – Steam ma około 30 000 gier na swojej platformie. I nie obejmuje to DLC, oprogramowania ani filmów (co dodaje ponad 20 000 do listy).

Imponujące jest to, że liczba ta wzrosła wykładniczo w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Wyobraź sobie, że w samym 2018 roku wydano około 9300 gier. Dla porównania, liczba gier dodanych w 2017 roku wyniosła około 6700. Ta zmiana zbiegła się w czasie z wprowadzeniem Steam Direct.

Steam Direct to proces aplikacji dla twórców gier. Jeśli tworzysz własną grę i chcesz, aby pojawiła się na Steamie, będziesz musiał zapłacić 100 USD opłaty. Jednak opłata ta jest zwracana, jeśli Twoja gra zarobi 1000 $. Firma twierdzi, że dzięki temu proces aplikacji jest bardziej usprawniony i przejrzysty.

parowy

Statystyki gry

Jedną z zalet gier online są społeczności graczy. Granie w gry wideo nie musi być czynnością samotną. Dla wielu ludzi nawiązywanie zabawnych połączeń jest tym, co przyciąga ich do grania. Nic więc dziwnego, że zanim zdecydujesz się na grę, chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnej bazie graczy i ile osób aktywnie w nią gra. Czasami gra może wydawać się interesująca, ale niewiele osób w nią gra.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz to wszystko sprawdzić i dowiedzieć się, zanim podejmiesz decyzję. Valve, korporacja będąca właścicielem Steam, przechowuje własne dane i publikuje je, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Dowiedzenie się, ilu aktywnych graczy ma dana gra, od czasu jej wydania do dnia dzisiejszego, jest proste.

Wykresy Steam

Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać w dowolnej wyszukiwarce „Steam Charts” i nazwę gry, o której chcesz wiedzieć. Na przykład, jeśli lubisz grać w Grand Theft Auto V i wpiszesz nazwę gry + wykresy Steam, zobaczysz wynik:

mapy parowe

To wyszukiwanie daje wiele informacji. Otrzymujesz szczytową liczbę graczy w ciągu 24 godzin, a także wszechczasów szczytowe liczby. Możesz także śledzić średnią liczbę graczy w ciągu ostatnich 30 dni oraz w każdym miesiącu od momentu udostępnienia gry. Ponadto możesz zobaczyć zyski i straty w procentach, aby porównać je z innymi grami.

Jeśli jednak nie szukasz konkretnej gry, ale nadal chcesz zobaczyć wykresy, możesz to zrobić. Po prostu przejdź do wykresów Steam i zobacz, co się dzieje. Będziesz mógł zobaczyć 10 najlepszych gier i liczbę obecnych graczy. Dzięki temu dowiesz się, które gry są obecnie popularne i umożliwi śledzenie ich rozwoju.

analiza

Inne statystyki

Jeśli chodzi o prezentację liczby aktualnych użytkowników w danym momencie, serwis Steam jest bardzo przejrzysty. Możesz zobaczyć godziny szczytu zalogowanych i aktywnych użytkowników w ciągu ostatnich 48 godzin. Dodatkowo możesz zobaczyć 100 najczęściej granych gier i zdecydować, czy chcesz je wypróbować.

Ponadto na tej samej stronie możesz sprawdzić statystyki pobierania Steam. Zobaczysz mapę i wybierając kraj, który chcesz, będziesz mógł zobaczyć średnie stawki pobierania dla użytkowników Steam. Ta statystyka może nie mieć znaczenia przy wyborze gry, ale warto zobaczyć, gdzie znajduje się większość użytkowników Steam. Odpowiedzią są Stany Zjednoczone i Europa Zachodnia. Ale inne miejsca też rosną.

statystyki Steam i gry

statystyki pary

Czy Steam jest bezpłatny?

Platforma jest darmowa i zawiera wiele gier, które są tak tanie, jak kilka dolarów, co jest niesamowite. Ale te naprawdę dobre, nowe wydania znanych deweloperów, są znacznie droższe. Na szczęście często trzeba zwrócić uwagę na wyprzedaże i promocje. Możesz także użyć Steam Waller, aby kupić inną zawartość w Sklepie Steam. Zawsze możesz też użyć swojej karty kredytowej, ale Portfel Steam to świetny sposób, aby rodzice mogli śledzić wydatki swoich dzieci – zakupy w grze mogą szybko wymknąć się spod kontroli!

Coś dla wszystkich

Chociaż nie możesz znaleźć dokładnej liczby zakupów dla jednej gry, możesz dowiedzieć się, ile osób w nią gra. Daje to informacje potrzebne do podjęcia decyzji. Możesz wybrać najpopularniejsze i wchodzić w interakcje z ogromną liczbą użytkowników.

A może po prostu wybierzesz to, co najbardziej Ci odpowiada. W końcu na Steamie są dziesiątki tysięcy gier; coś dla każdego do grania.

Jakie gry wybrałbyś na Steamie? I czy ma znaczenie, ile ma pobrań? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.