Jak pobrać Disney Plus na Toshiba Smart TV

Fani Disneya z niecierpliwością oczekiwali na wydanie pierwszej w historii usługi przesyłania strumieniowego firmy. Teraz, gdy usługa jest już dostępna, warto lepiej zrozumieć, jak pobrać ją na telewizor Toshiba Smart TV.

Jak pobrać Disney Plus na Toshiba Smart TV

Pobieranie i instalacja nie są w żaden sposób skomplikowane, ale telewizorów Toshiba Smart TV nie ma na liście obsługiwanych urządzeń. Nie martw się. Nadal będziesz mógł oglądać swoje ulubione tytuły Disneya, jeśli pobieranie i instalacja mogą wymagać nieco myślenia bocznego.

Zacznij od rejestracji

Zanim zaczniesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione filmy Disneya w Disney Plus, musisz założyć konto. Zacznij od zarejestrowania się tutaj na bezpłatny tygodniowy okres próbny lub zdobądź swoje ulubione filmy, programy i sport za jedną niską cenę, łącząc Disney Plus, Hulu i ESPN Plus właśnie tutaj!

Kompatybilność z Disney Plus Smart TV

Od samego początku Disney Plus jest dostępny na telewizorach Smart TV Samsung i LG. Nie jest jasne, dlaczego niektóre inne wielkie nazwiska, takie jak Toshiba, zostały pominięte, ale prawdopodobnie zmieni się to w przyszłości. W każdym razie większość telewizorów Toshiba Smart TV działa na Android TV, Fire TV lub Smart TV Alliance.

Jeśli posiadasz model, który działa na Fire lub Android TV, masz szczęście. Ponieważ istnieje natywne wsparcie dla Disney Plus. Mówiąc dokładniej, powinieneś być w stanie pobrać aplikację bezpośrednio na telewizor. Ale ci, których Smart Toshiba działa w ramach Smart TV Alliance, muszą znaleźć inne sposoby instalacji i korzystania z aplikacji.

Omówiliśmy oba końce, a poniższe sekcje zawierają metody, które powinny działać na dowolnym systemie operacyjnym Toshiba Smart TV.

pobierz disney plus na toshiba smart tv

Pobieranie Disney Plus

Metoda bezpośrednia

Jak wskazano, dotyczy to modeli Toshiba współpracujących z Fire TV i Android TV, ale jest pewien haczyk. Niektóre starsze modele mogą być ograniczone do preinstalowanych aplikacji do przesyłania strumieniowego, mimo że działają w systemie Android. W takim przypadku możesz przejść do następnej metody.

pobierz Disney Plus

Krok 1

Zdobądź pilota i przejdź do menu głównego telewizora, z którego możesz uzyskać dostęp do menu Smart TV. Niektóre modele mają przycisk Smart TV na pilocie lub przechodzą do inteligentnego menu, gdy tylko naciśniesz przycisk Home.

Krok 2

Teraz musisz przejść do PlayStore lub po prostu Store. Ta opcja zwykle pojawia się na karcie Aplikacje lub w menu po lewej stronie. Zależy to od modelu Toshiba i wersji oprogramowania układowego i nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem tego.

Sklep Play

Krok 3

Po wejściu do sklepu użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać Disney Plus. Zaznacz pasek i użyj pilota, aby wpisać nazwę aplikacji i naciśnij OK.

Interesujący fakt: Firma Toshiba oferuje aplikację Smart Remote, która powinna działać ze wszystkimi inteligentnymi telewizorami, a aplikację można pobrać ze Sklepu Play.

Krok 4

Wybierz aplikację Disney Plus w wynikach wyszukiwania i naciśnij OK na pilocie, aby uzyskać dostęp do większej liczby czynności. Wybierz Zainstaluj lub Pobierz w oknie aplikacji i poczekaj, aż system wykona swoją magię. Zwykle po zakończeniu pobierania pojawia się powiadomienie, a następnie można otworzyć aplikację.

Alternatywna metoda

Dobrą wiadomością jest to, że Disney Plus jest również kompatybilny z Xbox One i PlayStation 4. Dlatego jeśli nie możesz zainstalować aplikacji bezpośrednio, możesz to zrobić na swojej konsoli.

Poniższe sekcje zawierają wyjaśnienia dotyczące Xbox One, ale kroki są prawie takie same na PlayStation 4. I powinieneś wiedzieć, że zainstalowanie usługi przesyłania strumieniowego na konsoli nie wpływa w żaden sposób na jakość dźwięku i obrazu.

Krok 1

Uruchom konsolę Xbox i przejdź do prawej strony ekranu głównego, aby przejść do Sklepu. Następnie musisz wejść do Sklepu i poszukać aplikacji. Wspaniałą rzeczą jest to, że menu może czasami domyślnie oferować Disney Plus i nie musisz używać paska wyszukiwania.

Krok 2

Wybierz Zainstaluj po wejściu do głównego okna aplikacji i poczekaj, aż system zakończy akcję. W zależności od szybkości Internetu, pobranie i instalacja mogą trwać niecałą minutę.

Notatka: Słownictwo na PlayStation 4 jest nieco inne. Wchodzisz do menu Aplikacje i klikasz przycisk Pobierz w oknie aplikacji Disney Plus. Poza tym działania są dokładnie takie same, a do nawigacji używasz joysticka.

Metoda bonusowa

Jeśli nie masz konsoli, istnieje również możliwość zainstalowania Disney Plus na gadżecie do przesyłania strumieniowego. Usługa jest kompatybilna z Fire TV, Apple TV, Roku, Chromecastem, a także z kluczami sprzętowymi obsługującymi Chromecast.

Wspaniałą rzeczą jest to, że instalujesz go w taki sam sposób, jak każdą inną usługę lub aplikację. Wybierz Aplikacje lub Sklep, wyszukaj Disney Plus i kliknij Pobierz, Zainstaluj lub Pobierz. Prawdę mówiąc, nie jest to dokładnie to samo, co posiadanie aplikacji na telewizorze, ale mimo to możesz cieszyć się zawartością.

Wskazówka: Istnieje również opcja przesyłania ekranu ze smartfona, tabletu lub komputera na telewizor Toshiba Smart TV. Ale ta metoda może pogorszyć jakość obrazu.

Strumienie twoich marzeń

Telewizory Toshiba Smart TV mają jedne z najlepszych wyświetlaczy na rynku, a Disney Plus pozwala w pełni wykorzystać ich możliwości. Czy to ostatnia kontynuacja Gwiezdnych wojen, czy Ralph Demolka, treści, które kochasz, zyskają nowy wymiar w Ultra HD.

Czy korzystasz z innych usług przesyłania strumieniowego na swoim telewizorze Toshiba Smart TV? Jak duży jest telewizor Toshiba Smart TV? Zachęcamy do napisania komentarza w sekcji poniżej.