Jak pobierać klipy z Twitcha

Chociaż YouTube może być największym miejscem docelowym filmów online (nie wspominając o jednej z największych sieci społecznościowych w Internecie), Twitch to wielkie nazwisko w mieście, gdy szukasz treści do transmisji na żywo. YouTube na żywo próbował wypełnić tę niszę, ale żadna usługa przesyłania strumieniowego nie urosła tak duża jak Twitch w tak krótkim czasie.

Jak pobierać klipy z Twitcha

Twitch został wprowadzony prawie siedem lat temu w lipcu 2011 roku jako skoncentrowany na grach spin-off Justin.tv, popularnej wówczas usługi transmisji na żywo. Ponieważ strumienie gier szybko rosły, Justin.tv nadal koncentrował się bardziej na Twitchu i ostatecznie uczynił Twitcha głównym produktem swojej firmy, zamykając Justin.tv na dobre. Zaledwie kilka tygodni po zamknięciu Justin.tv Amazon kupił Twitcha za prawie miliard dolarów. W ciągu czterech lat serwis rozrósł się astronomicznie.

Twitch nie jest jednak przeznaczony tylko do gier i graczy, nawet jeśli mogłoby się wydawać, że to z pierwszej strony witryny. Twitch powoli rozszerzył swój zasięg o treści, takie jak strumienie muzyczne, audycje radiowe, podcasty, wraz z dwiema głównymi kategoriami niezwiązanymi z grami: kreatywna, która koncentruje się głównie na pokazywaniu tworzenia dzieł sztuki i innych projektów, oraz IRL (w prawdziwym życiu) , który pozwala użytkownikom na strumieniowe przesyłanie informacji o swoim codziennym życiu.

Mając do dyspozycji wszystkie te różne kategorie, każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na zainteresowania.

Ilość treści dostępnych na Twitchu w zasadzie gwarantuje, że wiele osób będzie chciało oglądać coś z usługi, czy to gry, podcasty, czy po prostu ulubione osobowości Twitcha, które chcesz zabrać ze sobą.

Ale co zrobić, jeśli przegapiłeś swój ulubiony strumień lub chcesz pobrać coś do obejrzenia później?

W przeciwieństwie do usługi takiej jak YouTube, która umożliwia oficjalne pobieranie filmów poprzez rejestrację konta YouTube Premium, Twitch nie ma opcji offline.

To powiedziawszy, zdecydowanie można zapisywać filmy i klipy do konsumpcji w trybie offline - wystarczy wiedzieć, jak to zrobić. Przyjrzyjmy się bliżej, czym są klipy Twitch, jak możliwe jest pobieranie klipów Twitch i jak możesz pobierać pełnometrażowe klipy i filmy offline.

Różnica między klipami a wideo

W przeciwieństwie do YouTube, istnieją dość znaczące różnice między filmem a klipem. Chociaż istnieją pełnometrażowe filmy na żądanie, nie wszystkie strumienie Twitcha są zapisywane automatycznie.

Streamerzy muszą mieć możliwość archiwizowania swoich strumieni; nie jest domyślnie włączone automatycznie. Gdy Ty lub Twój ulubiony streamer włączycie możliwość zapisywania swoich strumieni na ich własnym kanale, nadal istnieją ograniczenia dotyczące sposobu zapisywania tych treści. Podczas gdy YouTube może trzymać zawartość przez nieskończony czas po transmisji na żywo lub przesłaniu wideo, Twitch nakłada pewne ograniczenia na sposób zapisywania klipów na stronie internetowej.

Gdy użytkownik włączy automatyczną archiwizację, jego filmy będą wyświetlane na jego stronie przez 14 dni dla zwykłych streamerów. Jeśli masz Amazon Prime, możesz przejść na Twitch Prime, aby uzyskać dostęp do 60-dniowych archiwów. Alternatywnie, jeśli zostałeś partnerem Twitcha, twoje transmisje będą również archiwizowane przez sześćdziesiąt dni.

Z drugiej strony najciekawsze momenty różnią się od filmów. Jeśli wyróżnienie zostanie zapisane na Twoim koncie, będzie trwało wiecznie, w przeciwieństwie do 14 lub 60 dni na kontach standardowych.

Jakie są różnice w typach wideo? Najciekawsze momenty są znacznie dłuższe niż klip i często zabierają całe filmy na raz. Tymczasem klipy zwykle trwają od 30 do 60 sekund, przy czym limit wynosi 60 sekund, w zależności od edycji treści. Najciekawsze fragmenty są tworzone przez twórcę lub specjalnie wybranych redaktorów, ale klipy może tworzyć każdy, kto chce zapisać zawartość na własnej stronie.

Klipy, które tworzysz z zawartości innych streamerów, są zapisywane bezpośrednio na Twoim własnym koncie w menedżerze klipów. Pozwala to na zapisanie treści bezpośrednio na własnej stronie.

Porozmawiajmy o zapisywaniu klipów i filmów bezpośrednio na wybranym urządzeniu.

Pobieranie klipów z Twitcha

Zacznijmy od podstaw. Jeśli znalazłeś klip, który Twoim zdaniem warto zapisać w trybie offline — niezależnie od tego, czy jest to epicki juke in League of Legends, gol w ostatniej sekundzie w Liga Rakietowa, czyli ostateczne zabójstwo gry w Fortnite, jest to możliwe.

Tworzenie klipu z dowolnej treści jest dość łatwe i można je wykonać bezpośrednio w odtwarzaczu wideo na platformie. Po zapisaniu klipu na własnym koncie Twitch możesz pobrać klip bezpośrednio na pulpit.

Twitch umożliwiał pobieranie klipów bezpośrednio z odtwarzacza wideo w przeglądarkach Firefox i Chrome, po prostu klikając prawym przyciskiem myszy wideo i wybierając monit „Zapisz wideo jako…” w menu kontekstowym.

Niestety, niedawna zmiana w maju 2018 r. spowodowała, że ​​nie można już pobierać klipów. Według deweloperów z zespołu Clips na Twitchu ta zmiana była niezamierzona. W związku z tym jest zdecydowanie możliwe, że ta funkcja w pewnym momencie powróci do Twitcha, umożliwiając twórcom i streamerom ponowne pobieranie klipów.

W poście, w którym szczegółowo opisano te nadchodzące zmiany, wskazano, że chcieli oni, aby streamerzy mieli większą kontrolę nad ich treścią, więc nie oczekuj, że przycisk pobierania w najbliższym czasie zostanie udostępniony w całej witrynie. To powiedziawszy, istnieje sposób na pobieranie klipów bez starego polecenia „Zapisz wideo jako…” i, co dziwne, wiąże się to z użyciem AdBlock Plus, uBlock Origin lub dowolnego innego narzędzia do blokowania reklam na komputerze.

Przetestowaliśmy go za pomocą Chrome i uBlock Origin, ale oryginalne instrukcje używają AdBlock Plus.

Aby rozpocząć, zapisz klip, który chcesz pobrać, na własnym koncie lub znajdź klip na stronie klipów innej osoby. Ten tylko działa z klipami, więc upewnij się, że pobierane segmenty mają co najmniej sześćdziesiąt sekund. Teoretycznie możesz pobrać wiele klipów momentów obok siebie w filmie, aby je razem edytować i stworzyć dłuższy film, ale wymaga to poważnego zaangażowania czasowego i dużo pracy. Najlepiej używać tej metody tylko do klipów.

Jeśli chcesz pobrać dłuższe filmy, poniżej mamy przewodnik po tym.

Zacznij od otwarcia ustawień blokowania reklam na swoim urządzeniu, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę w przeglądarce i wybierając „opcje”. Spowoduje to otwarcie zakładki z ustawieniami blokowania bezpośrednio w przeglądarce.

Znajdź ustawienie „Moje filtry” w programie do blokowania reklam. Dla użytkowników uBlock Origin jest to zakładka „Moje filtry”; dla użytkowników AdBlock Plus znajduje się w zaawansowanych opcjach menu. Następnie musisz utworzyć dwa niestandardowe filtry dla dwóch oddzielnych linków na Twitchu.

Gdy znajdziesz się na karcie filtrów niestandardowych, skopiuj i wklej oba te linki do edytora filtrów blokera:

  • clips.twitch.tv##.player-overlay
  • player.twitch.tv##.player-overlay

Zastosuj zmiany i opuść stronę ustawień. Następnie odśwież Twitch i znajdź klip, który chcesz pobrać.

Za każdym razem, gdy znajdziesz klip, możesz teraz kliknąć go prawym przyciskiem myszy w odtwarzaczu wideo, aby wyświetlić opcję „Zapisz wideo jako…”. Spowoduje to pobranie filmu na komputer jako plik mp4. Te klipy są pobierane w pełnej rozdzielczości i świetnie wyglądają do odtwarzania, edycji, przesyłania i odtwarzania na praktycznie dowolnym urządzeniu lub przeglądarce.

Jeśli spróbujesz to zrobić w filmie, który nie jest klipem, napotkasz problemy, więc trzymaj się tylko odpowiednich klipów, a nie samych filmów, najciekawszych momentów i archiwów, które mogą mieć wiele godzin.

Pobieranie pełnych filmów z Twitcha

Okej, więc chociaż zapisywanie klipów nie jest zbyt trudne dla większości z przeglądarki na komputerze, będziesz musiał skorzystać z narzędzia innej firmy, aby pobrać pełne zarchiwizowane strumienie na komputer w celu odtwarzania w trybie offline.

Ze względu na długość transmisji na Twitchu (często od trzech do sześciu godzin) są one idealne na wycieczki samochodowe, wakacje, podczas których możesz nie mieć połączenia z Internetem i długie podróże samolotem.

Niezależnie od tego, czy chcesz trochę zaoszczędzić Fortnite rozgrywka lub chcesz szybko uruchomić Games Done Quick w podróży, możliwość pobierania zarchiwizowanych filmów z Twitcha wydaje się być oczywistym. Niestety, nie ma jeszcze oficjalnego sposobu na zrobienie tego i nic nie wskazuje na to, że ta funkcja pojawi się w najbliższym czasie.

Dlatego warto skorzystać z nieoficjalnej metody przesyłania strumieniowego — najlepszego sposobu zapisywania filmów bezpośrednio na urządzeniu bez obaw, że znikną lub wykorzystają wszystkie dane mobilne. Twitch Leecher, dostępny do pobrania na Github, jest przeznaczony do pobierania potrzebnych treści bez konieczności polegania na podejrzanych narzędziach do pobierania, które trwają wiecznie, bez względu na to, jak szybki jest Twój internet.

Po pierwsze: potrzebujesz komputera z systemem Windows, aby korzystać z Twitch Leecher, ponieważ nie jest on obecnie dostępny dla MacOS. Gdy już masz program, naprawdę łatwo jest pobierać strumienie bezpośrednio na komputer.

Ponieważ jest na Github, możesz przejrzeć kod źródłowy przed pobraniem programu, jeśli chcesz mieć pewność, że można go bezpiecznie uruchomić na komputerze. Zapewniamy jednak, że Twitch Leecher jest wysoko oceniany i polecany zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i strony takie jak Lifehacker – nie wspominając o twoim naprawdę.

Aby to przetestować, weszliśmy na stronę Bethesdy na Twitchu, aby pobrać ich ostatnią konferencję prasową E3 2018, na której się pokazali Fallout 76 i zapowiedziane Starfield oraz Starsze Zwoje VI ze zwiastunami dla każdego.

Zainstalowaliśmy aplikację na naszym komputerze z systemem Windows i otworzyliśmy program, odsłaniając przyjemny i dobrze przygotowany interfejs użytkownika, który jest zaskakująco solidny jak na narzędzie, które nie musi kłaść nacisku na projekt.

U góry aplikacji znajdziesz opcje wyszukiwania i przeglądania bieżących pobrań, a także opcję połączenia swojego konta Twitch w celu pobierania filmów tylko dla subskrybentów. Nie musisz dodawać swojego konta Twitch do programu, jeśli nie chcesz pobierać treści tylko podrzędnych, więc jeśli nie ufasz całkowicie aplikacji, możesz zignorować tę opcję.

Istnieje również menu preferencji z kilkoma opcjami, do których warto się przyjrzeć, w tym możliwością automatycznego pobierania treści z ulubionych kanałów, zmiany folderu pobierania i ustawienia domyślnego odtwarzacza wideo. Aby rozpocząć pobieranie, po prostu wybierz opcję „Szukaj”, umożliwiającą otwarcie filmu, który chcesz pobrać, za pomocą kilku różnych opcji.

Możesz wpisać nazwę kanału, opublikować adres URL lub wkleić identyfikator wideo z adresu URL, aby rozpocząć pobieranie zbiorcze. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Identyfikatory wideo umożliwiają szybkie dodawanie wielu filmów bez konieczności wielokrotnego korzystania z funkcji adresu URL, podczas gdy adresy URL mają również podobną funkcję. Wyszukiwanie kanałów pozwala znaleźć właściwe filmy, które chcesz pobrać, dodając narzędzia wyszukiwania, takie jak daty i numery filmów, których brakuje zarówno w adresach URL, jak i identyfikatorach filmów.

Wpisanie Bethesdy w polu wyszukiwania w aplikacji i wyszukiwanie filmów z ostatnich 10 dni przyniosło transmisję z E3 2018 bez problemu.

Mając tę ​​stronę w naszych wynikach wyszukiwania, łatwo było ją wybrać i natychmiast dodać do naszej kolejki pobierania. Twitch Leecher pozwala automatycznie wyszukiwać filmy, najciekawsze momenty i przesłane pliki, co ułatwia analizowanie treści popularnego strumienia, aby znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

Kliknięcie przycisku pobierania na łączu wideo prowadzi do końcowej strony ustawień, która umożliwia niestandardowe rozpoczęcie i zakończenie wideo, aby można było zarządzać rozmiarem pliku. Cały strumień konferencji Bethesda E3 trwał pełne trzy godziny, ale właściwa konferencja była o połowę krótsza.

Używając odpowiednich kodów czasowych, możesz pobrać odpowiedni segment programu na swój komputer. Pomaga to ograniczyć liczbę rzeczy i łatwo je zabrać na telefon lub tablet. Możesz także zmienić jakość pobierania, ale domyślnie jest to to, czego większość graczy i fanów treści wideo będzie szukała w swoich strumieniach: 1080p przy 60 klatkach na sekundę (o ile strumień został pierwotnie wyprodukowany na tym poziomie).

Po dodaniu strumienia zaczniesz widzieć zawartość pobieraną na Twoje urządzenie. Zaskakujące jest, jak szybko wideo faktycznie się pobiera; chociaż pobieraliśmy klip 1:40:00, ta długość wideo jest w rzeczywistości dość krótka w porównaniu do wielu strumieni Twitch.

W ciągu 30 sekund byliśmy gotowi do siedmiu procent, a ponieważ możesz dodać do kolejki wiele strumieni jednocześnie, łatwo jest pobrać ogromną ilość treści w mgnieniu oka. Filmy pobierane są w formacie .mp4, podobnie jak powyższe klipy, co oznacza, że ​​można je łatwo zapisywać i przesyłać do dowolnego urządzenia, czy to laptopa, tabletu czy smartfona w celu odtwarzania.

Po zakończeniu pobierania wideo Twitch Leecher przekonwertuje plik na możliwy do wyświetlenia format, przenosząc go do folderu docelowego. Jeśli pojawi się komunikat o błędzie, sprawdź dziennik pobierania, aby dowiedzieć się, na czym polega problem z danym plikiem wideo.

Oczywiście możesz użyć tego również do klipów; w zasadzie każdy film na Twitchu można łatwo i szybko pobrać za pośrednictwem Twitch Leecher, co czyni go idealnym narzędziem dla każdego fana gier i ogólnie strumieniowania. Twitch Leecher jest regularnie aktualizowany. Obecnie jest w wersji 1.5.2, wydanej zaledwie dzień przed przygotowaniem tego artykułu do publikacji, co czyni go łatwym i oczywistym wyborem do odtwarzania offline. Chociaż nie jest to tak proste, jak metoda używana do pobierania klipów, łatwo jest zobaczyć, jak pobieranie pełnych strumieni jest o wiele bardziej pomocne niż pobieranie zaledwie trzydziestu do sześćdziesięciu sekund do odtwarzania w trybie offline.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, czy chcesz pobierać małe klipy swoich ulubionych streamerów, czy chcesz zapisać pełne sześciogodzinne transmisje do odtwarzania offline, gdziekolwiek jesteś, pobieranie treści z Twitcha jest całkiem łatwe.

Chociaż chcielibyśmy, aby oficjalna opcja odtwarzania i pobierania offline dla użytkowników Twitch Prime została dodana w przyszłości, o ile masz komputer z systemem Windows leżący w domu, łatwiej niż kiedykolwiek jest zapisywanie strumieni Twitch bezpośrednio na komputerze zostały umieszczone w Internecie. Ułatwia to również zapisywanie transmisji z ulubionych streamerów, zanim ich 14 lub 60-dniowe archiwa znikną na dobre.

Więc następnym razem, gdy będziesz chciał oglądać swoich ulubionych streamerów offline w wolnym czasie, nie pozwól, by ograniczenia Twitcha i brak łatwego pobierania przeszkadzały w zabawie podczas oglądania ulubionych gier. Niezależnie od tego, czy jesteś w Fortnite, League of Legends, Overwatchlub doświadczenia dla jednego gracza, takie jak Bóg wojny oraz Zremasterowane Dark Souls, możesz z łatwością zabrać ze sobą ulubione filmy z rozgrywki, gdziekolwiek jesteś.