Jak pobierać aplikacje na iPhone'a / iPada bez użycia Apple ID?

Szukasz alternatywnych sposobów pobierania aplikacji bez użycia Apple ID? Czy chcesz zachować legalność, ale obejść system, aby uzyskać aplikacje na iPhone'a? Czy chcesz przezwyciężyć utratę App Store w iTunes?

Jak pobierać aplikacje na iPhone'a / iPada bez użycia Apple ID?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, ten samouczek jest dla Ciebie. Omówię, jak instalować aplikacje bez iTunes i bez jailbreakowania iPhone'a.

Nagłówek został wywołany komentarzami, które otrzymaliśmy na temat utraty App Store w iTunes w wersji 12.7. Chociaż nadal możesz pobierać wszystkie potrzebne aplikacje bezpośrednio na swoje urządzenie, ci, którzy mają wiele urządzeń, nie chcą wielokrotnie pobierać tej samej aplikacji.

Podczas gdy rzeczywisty temat dotyczy App Store, wiele komentarzy odnosiło się do Apple ID. Rozumiem, że chcesz ładować aplikacje tak, jak przed zniknięciem App Store i bez wprowadzania swojego Apple ID.

Żegnaj App Store

Kiedyś sprawy były tak proste, jak właściciel urządzenia Apple. Kupiłeś iPhone'a lub iPada, zainstalowałeś iTunes, założyłeś konto, uzyskałeś swój Apple ID i połączyłeś iPhone'a i/lub iPada ze swoim kontem.

Otrzymałeś wtedy kompletny, samowystarczalny ekosystem, w którym można było kupować muzykę i aplikacje oraz z łatwością ładować je na swoje urządzenia.

iOS 12.7 zmienił to wszystko, usuwając App Store. Tam, gdzie kiedyś można było pobierać aplikacje na komputer Mac i zarządzać stamtąd urządzeniami mobilnymi, teraz trzeba pobierać aplikacje bezpośrednio na urządzenie. Pod pewnymi względami dobrze, ale pod innymi nie tak dobrze. Co więc powinien zrobić właściciel iPhone'a lub iPada?

Masz trzy główne opcje rozwiązania tego problemu:

  • Użyj narzędzia innej firmy, aby przenieść aplikacje na swoje urządzenie.
  • Jailbreak swojego iPhone'a lub iPada, aby móc korzystać z alternatywnych sklepów z aplikacjami.
  • Użyj starszej wersji iTunes wydanej przez Apple, która nadal obsługuje App Store.

Omówię każdą z tych opcji, abyś mógł wybrać opcję, która jest dla Ciebie najlepsza, chociaż polecam opcję korzystania ze starszej wersji iTunes.

Użyj narzędzia innej firmy, aby przenieść aplikacje na swoje urządzenie

Istnieje wiele narzędzi online, które oferują pobieranie aplikacji bez korzystania z Apple ID lub iTunes. Niektóre z nich mogą działać, ale wiem, że niektóre nie, ponieważ je wypróbowałem.

Pomocnik Tutu

Jednym z takich alternatywnych sklepów z aplikacjami jest Tutu Helper. Zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania i jako alternatywna metoda maksymalizacji potencjału iPhone'a bez konieczności jailbreaku urządzenia, pomocnik Tutu umożliwia instalowanie wszelkiego rodzaju aplikacji. Jest to świetna alternatywa dla bardziej kłopotliwych metod, które mogą zmienić urządzenie, takich jak jailbreaking.

Emu na iOS

Inną aplikacją, która pozwala zainstalować to, co chcesz na urządzeniu Apple, jest iOS Emu. Podobnie jak Tutu Helper, nie musisz jailbreakować swojego urządzenia, aby pobierać aplikacje, które nie są obsługiwane przez Apple.

Zaletą korzystania z narzędzi innych firm jest to, że zyskujesz kontrolę nad tym, co umieszczasz na swoim urządzeniu i jak z niego korzystasz. Minusem tego podejścia jest to, że tracisz kontrolę nad tym, co jest zainstalowane na Twoim urządzeniu i otwierasz swój telefon lub tablet na złośliwe oprogramowanie. Oznacza to, że korzystanie z narzędzi innych firm do pobierania i instalowania aplikacji stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Inną wadą korzystania z narzędzi innych firm jest to, że Twój identyfikator Apple ID jest dodawany do podpisu cyfrowego aplikacji podczas jej instalowania.

Jailbreak swoje urządzenie, aby móc korzystać z alternatywnych sklepów z aplikacjami

Jailbreaking jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek i istnieją dziesiątki narzędzi, które przeprowadzą Cię przez cały proces. Zajmuje to mniej niż piętnaście minut i pozwala przejąć kontrolę nad telefonem w sposób, jakiego Apple nigdy nie zamierzał.

Plusem jest to, że możesz korzystać z alternatywnych sklepów z aplikacjami, instalować dowolną aplikację i uzyskiwać dostęp do podstawowych plików iOS. Minusem jest to, że jailbreaking unieważnia gwarancję i nie zawsze wiesz, co instalujesz. Jeśli płacisz 1000 USD za iPhone’a X, czy na pewno chcesz unieważnić gwarancję? Czy na pewno chcesz ryzykować z użyciem złośliwego oprogramowania? Łamanie twoich rad nie jest dobrym pomysłem.

Chociaż ekosystem App Store może być restrykcyjny, jest tak, aby Apple mógł zapewnić jakość i bezpieczeństwo aplikacji. Nie dostaniesz tego z aplikacjami po jailbreaku.

Użyj starszej wersji iTunes wydanej przez Apple, która nadal obsługuje App Store

Prawdziwą alternatywą, która działa, nie unieważnia gwarancji i zapewnia bezpieczeństwo urządzenia, jest użycie starszej wersji iTunes. W odpowiedzi na wołanie milionów ludzi lamentujących nad utratą App Store w iTunes 12.7, Apple wydał iTunes 12.6.3.

Oficjalnie powodem zmian było wsparcie przedsiębiorstw, które używały iTunes do zarządzania wieloma urządzeniami, ale każdy może z niego korzystać. Oto jak możesz wdrażać aplikacje w środowisku biznesowym za pomocą iTunes:

  1. Odwiedź tę stronę w witrynie Apple.
  2. Wybierz łącze tekstowe, które odnosi się do systemu operacyjnego komputera.
  3. Pobierz iTunes 12.6.3 i zainstaluj go.
  4. Połącz się, zarejestruj i synchronizuj jak zwykle.

Ta wersja iTunes wydaje się być podobna pod każdym względem do iTunes 12.7. Nie wiem, czy iTunes 12.6.3 będzie nadal obsługiwany i zobaczę kolejne wersje wersji wydanej.

Ponieważ Apple musi trzymać przedsiębiorstwo na boku w obliczu lepszych urządzeń z Androidem, wyobrażam sobie, że zrobi coś, aby pomóc utrzymać biznes przy użyciu urządzeń Apple.

Korzystanie z iTunes 12.6.3 jest znacznie lepszą alternatywą niż jailbreaking lub używanie instalatorów aplikacji innych firm. iTunes może być restrykcyjny, ale służy to wyłącznie naszej korzyści!

Jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia Apple, możesz chcieć zapoznać się z innymi artykułami TechJunke, w tym Jak anulować subskrypcje App Store za pośrednictwem iOS i iTunes oraz Jak korzystać z baterii iPhone'a w iOS 12 i informacji o stanie baterii.

Czy znasz inne sposoby ładowania aplikacji bez używania modułu ładującego aplikacji lub jailbreakowania urządzenia? Jeśli tak, poinformuj nas o tym poniżej, jeśli tak!