Jak pobrać aplikacje na Androida na kartę SD?

Wiele nowszych telefonów z Androidem jest wyposażonych w gniazdo kart SD, które znacznie rozszerza wbudowaną pamięć. Jeśli pamięć wewnętrzna nie wystarcza na Twoje potrzeby, to akcesorium jest niezbędnym aspektem Twojego telefonu. Nawet jeśli smartfon ma 16 GB pamięci wewnętrznej, zbyt łatwo jest wypełnić go multimediami, aplikacjami i plikami. Dlatego zamieszczam ten przewodnik, jak pobierać aplikacje na Androida na kartę SD.

Jak pobrać aplikacje na Androida na kartę SD?

Każdy, kto używa smartfona do zarządzania swoim życiem, wie, że bez względu na to, ile masz miejsca na dane, zawsze potrzebujesz więcej. Jeśli możesz pobierać aplikacje na kartę SD, omijasz to. Nie musisz już sprzątać i usuwać plików i aplikacji przed pobraniem czegoś nowego. Zamiast tego możesz po prostu pobrać na swoją kartę. Oto jak.

Będziesz potrzebować smartfona z Androidem, kabla ładującego USB do podłączenia go i komputera. Możesz również potrzebować menedżera aplikacji innej firmy lub Android SDK zainstalowanego na twoim komputerze, w zależności od tego, jak chcesz kontynuować.

Strona Menedżera aplikacji w sklepie Google Play.

Sposoby przenoszenia aplikacji na Androida na kartę SD

Jeśli masz już aplikacje na Androida na swoim smartfonie, które chcesz przenieść, aby zwolnić miejsce, możesz to zrobić. Możesz to zrobić za pomocą samego telefonu lub menedżera aplikacji innej firmy. Istnieje wiele aplikacji, które zarządzają innymi aplikacjami. Niektóre są bezpłatne, a inne premium. Nie będę wymieniał tu nazwisk, ponieważ cały czas się zmieniają. Zrób rozeznanie i zdecyduj, który menedżer aplikacji Ci się podoba i został dobrze oceniony.

Używanie telefonu do przenoszenia aplikacji

 1. Przejdź do menu Ustawienia w telefonie.
 2. Otwórz aplikację, którą chcesz przenieść.
 3. Stuknij przycisk Przenieś na kartę SD, jeśli taki istnieje. Nie wszystkie telefony lub aplikacje umożliwiają to za pośrednictwem interfejsu użytkownika, więc jeśli nie widzisz tej opcji, nie martw się.

Korzystanie z menedżera aplikacji innej firmy

 1. Przejdź do Sklepu Google Play i wybierz Aplikacje.
 2. Znajdź menedżera aplikacji, który Ci się podoba, i zainstaluj go.
 3. Korzystanie z aplikacji Sklep Google Play do zarządzania instalacjami aplikacji i zapisywania lokalizacji jest konieczne, chyba że zrootujesz telefon.

Trafnie nazwany Menedżer aplikacji i Menedżer plików to dwie popularne opcje, które otrzymały oceny jakości.

Niektóre menedżery aplikacji innych firm są bezpłatne, podczas gdy inne są premium, poszukaj informacji i zdecyduj, który menedżer aplikacji Ci się podoba. Różne menedżery aplikacji działają w nieco inny sposób, ale wielu wyświetla aplikacje jako ruchome lub nie i daje możliwość pozostawienia ich w pamięci wewnętrznej smartfona lub przeniesienia ich na kartę SD. Pracuj nad swoimi aplikacjami i przenoś je według własnego uznania.

Używanie Android Studio i SDK do instalowania aplikacji na karcie SD

Strona główna Android Studio.

Jeśli chcesz domyślnie instalować aplikacje bezpośrednio na karcie SD, możesz to zrobić. Będziesz musiał zainstalować Android SDK, który jest małym programem, który pozwala Twojemu komputerowi komunikować się z systemem operacyjnym Android. Można go bezpiecznie pobrać i zainstalować, korzystając z linku podanego poniżej.

Jeśli masz pakiet Android SDK lub nie masz nic przeciwko, możesz skonfigurować telefon tak, aby automatycznie instalował aplikacje na karcie SD. Oto jak.

 1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla ładującego USB i ustaw go do przesyłania plików.
 2. Pobierz i zainstaluj pakiet Google Android SDK na swoim komputerze.
 3. W telefonie przejdź do Ustawienia> Opcje programisty.
 4. Następnie przewiń w dół i wybierz Debugowanie USB, w zależności od telefonu i wersji Androida menu może się różnić, ale gdzieś tam jest.
 5. Na komputerze otwórz folder Platform-tools i otwórz okno CMD w folderze. (Shift + prawy przycisk myszy otwórz okno poleceń tutaj). Jeśli korzystasz z systemu Windows, może znajdować się w folderze takim jak ten: C: \ Users \ User1 \ AppData \ Local \ Android \ Sdk \ platform-tools. Możesz także przejść do folderu za pomocą wiersza polecenia.
 6. Wpisz „urządzenia adb”, aby wyświetlić wszystkie podłączone urządzenia.
 7. Wpisz „adb shell pm set-install-location 2”, aby ustawić lokalizację instalacji na zewnętrzną kartę SD w tym przypadku.
 8. Wpisz „adb shell pm get-install-location”, aby wyświetlić lokalizację, w której są zainstalowane aplikacje.
 9. Jeśli zobaczysz 2 [zewnętrzne] w oknie CMD, wszystko gotowe. Jeśli nie, spróbuj ponownie.

Ten proces na komputerze ustawia kartę SD jako domyślną lokalizację instalacji dla przyszłych aplikacji. Powinieneś teraz być w stanie zainstalować większość aplikacji bezpośrednio na karcie SD. Jednak nie każda aplikacja będzie działać poprawnie przy użyciu tej metody. Niestety, sprawdzenie, które z nich działają, a które nie, jest kwestią prób i błędów. Jeśli w aplikacji wystąpi błąd, zainstaluj ją ręcznie w pamięci wewnętrznej, aby ponownie działała poprawnie.

Jak zarządzasz swoją pamięcią wewnętrzną i zewnętrzną? Czy masz jakieś fajne sztuczki związane z zarządzaniem, którymi chcesz się podzielić? Powiedz nam poniżej, jeśli tak!