Jak pobrać całą swoją Hotmail

Jeśli jesteś dumnym właścicielem konta Hotmail, gratulacje, jesteś częścią umierającej rasy. Hotmail został, z braku lepszego określenia, wycofany przez Microsoft w 2013 roku. Było to częścią szerszego ruchu w kierunku bardziej spójnej oferty usług, a Outlook ostatecznie zastąpił Hotmail. Osoby z kontami Hotmail były dziadkami, ale nadal mogą zdecydować się na przeniesienie na konto Outlook.

Jak pobrać całą swoją Hotmail

Tworzenie kopii zapasowej poczty e-mail to dobry pomysł, zwłaszcza ważnych wiadomości. Starsze konto e-mail może stać się bardzo zagracone, a nawet osiągnąć pojemność pamięci.

Dla posiadaczy kont Hotmail istnieje kilka dobrych sposobów na pobranie wiadomości e-mail na dysk twardy. W tym artykule poznasz trzy metody, aby to zrobić.

Pobieranie wiadomości e-mail za pomocą programu Microsoft Outlook

Jeśli masz na swoim komputerze pakiet Microsoft Office, możesz łatwo zapisywać wiadomości za pomocą aplikacji Outlook. Może nie warto kupować całego pakietu Office do tej operacji, ale jeśli masz już subskrypcję Office 365, jest to jeszcze jeden sposób na wydobycie wartości.

perspektywy

Najpierw uruchom program Outlook na swoim urządzeniu. Jeśli nigdy wcześniej go nie używałeś, zostaniesz poproszony o dodanie konta e-mail. Zaloguj się, używając swojego adresu e-mail i hasła Hotmail. Outlook jest w pełni kompatybilny z serwerami Hotmail, więc nie będzie żadnych dalszych komplikacji.

Po połączeniu konta z Outlookiem skonfiguruje się automatycznie i pobierze wszystkie wiadomości e-mail do aplikacji. Outlook ma bardzo podobny interfejs do aplikacji internetowej Outlook.com, więc powinien wyglądać znajomo. Aby pobrać e-maile, utwórz folder z wiadomościami, które chcesz zapisać, a następnie wykonaj następujące czynności:

  1. W menu Plik kliknij Otwórz i eksportuj.
  2. W prawym panelu kliknij Import Eksport.
  3. Pojawi się okno dialogowe. Wybierać Eksportuj do pliku, następnie kliknij Następnyi wybierz Plik danych programu Outlook w poniższym polu.
  4. Teraz zobaczysz foldery na swoim koncie e-mail. Wybierz folder, który utworzyłeś wcześniej i kliknij Następny.
  5. Wybierz miejsce docelowe, w którym chcesz zapisać folder i kliknij Skończyć. Twoje e-maile zostaną zapisane w wybranym katalogu.

Pobierz e-maile za pomocą SysTools

Prostszą metodą pobierania wiadomości e-mail jest użycie oprogramowania zaprojektowanego do tego celu. SysTools Hotmail Backup Tool to prosta aplikacja stworzona wyłącznie w celu tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail z Hotmail.

Aby z niego skorzystać, najpierw pobierz i zainstaluj oprogramowanie. Możesz uzyskać bezpłatną wersję próbną lub kupić licencję. Cena licencji wynosi 39 USD za jedno konto, ale wersja próbna wyeksportuje do 100 e-maili.

Po zakończeniu instalacji uruchom SysTools. Pierwszy ekran będzie zawierał pola na Twój adres e-mail i hasło. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające i kliknij Zaloguj sie. Na następnym ekranie wybierz folder docelowy i kliknij Początek.

podręczne

Proces jest stamtąd zautomatyzowany. Oprogramowanie wyeksportuje i zapisze Twoje e-maile w określonym katalogu. Pojawi się okno dialogowe z opcją zapisania podsumowania operacji. Prawdopodobnie nie będziesz tego potrzebować, więc kliknij Blisko i jesteś skończony.

Pobieranie wiadomości e-mail Hotmail za pośrednictwem aplikacji Mail

Jeśli używasz systemu Windows 10, masz już zainstalowaną aplikację Poczta. W przeciwnym razie możesz go pobrać ze sklepu Microsoft. Aby go uruchomić, wpisz „mail” w pasku wyszukiwania systemu Windows; będzie to pierwsza aplikacja, która się pojawi.

Gdy tylko uruchomisz aplikację, zapyta Cię, jakiego rodzaju konta chcesz użyć. Wybierz Outlook i użyj swojego adresu Hotmail i hasła, aby się zalogować. Aplikacja Poczta automatycznie połączy się z Twoim kontem i pobierze całą pocztę e-mail z serwerów Outlook.com.

aplikacja pocztowa

Aby pobrać dowolny e-mail, wystarczy go otworzyć i kliknąć trzy poziome kropki w prawym górnym rogu. Wybierać Zapisz jako z menu rozwijanego i wybierz miejsce docelowe wiadomości e-mail.

To najprostszy i najprostszy sposób zapisywania wiadomości e-mail. Jedynym minusem jest to, że będziesz musiał zapisać każdą wiadomość osobno. Jednak wszystkie wiadomości e-mail są zapisywane na komputerze, gdy tylko połączysz aplikację Mail z kontem Hotmail. Możesz je przeglądać za pomocą aplikacji nawet bez dostępu do Internetu.

Lepiej dmuchać na zimne

Jak widać, pobieranie wiadomości e-mail jest dość proste i prawdopodobnie dobrym pomysłem jest regularne wykonywanie. Nie jest prawdopodobnym scenariuszem, że serwery pocztowe Microsoftu kiedykolwiek ulegną katastrofalnej awarii, ale mogą wystąpić przestoje. Ponadto, kto wie, gdzie możesz być i jakich e-maili możesz potrzebować za 10 lat. Media cyfrowe mają wrodzoną kruchość, a tworzenie kopii zapasowych nigdy nie zaszkodzi.

Każda z tych metod powinna załatwić sprawę, ale najwygodniejszym sposobem trzymania kilku wiadomości jest prawdopodobnie użycie aplikacji Poczta firmy Microsoft.

Dlaczego musisz zapisywać swoje e-maile? Czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której żałowałeś, że nie masz kopii zapasowych swoich wiadomości? Daj nam znać w komentarzach poniżej.