Jak sprawdzić wartość netto w grze w Dota 2?

Dota 2 to bardzo złożona i ekscytująca gra. Doświadczeni gracze w większości lubią złożoną mechanikę Dota, ale nowsi gracze mogą być frustrujący.

Jak sprawdzić wartość netto w grze w Dota 2?

Wartość netto jest jedną z tych skomplikowanych rzeczy. Jest to całkowita wartość złota twojego bohatera, w tym złoto, które masz przy sobie, wartość złota przedmiotów w twoim ekwipunku oraz przedmiotów, które zostawiłeś u kuriera.

Omówimy to bardziej szczegółowo, wraz ze wszystkimi sposobami, w jakie możesz sprawdzić swoją wartość netto w Dota, więc trzymaj się.

Jak sprawdzić wartość netto w Dota 2?

Obecnie istnieją trzy sposoby sprawdzenia wartości netto swojego bohatera w Dota 2. Najbardziej podstawową metodą, która istniała od czasu oryginalnej Doty, jest sprawdzenie wartości netto po grze na ekranie po zakończeniu gry. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Po rozegraniu gry w Dota 2 zobaczysz ekran po grze.

  wartość netto po grze

 2. Twój ekran po meczu może wyglądać tak. Tutaj możesz zobaczyć wartość netto wszystkich graczy w grze. Jest to liczba poniżej rangi gracza i powyżej jego K/D/A.
 3. Jako przykład weźmy Faceless Void z tego obrazka (strona Radiant). Jego całkowita wartość netto wynosi 19 841.

Podczas oglądania gry

Oglądanie gier w Dota 2 to świetna zabawa i może być wykorzystana jako wspaniała nauka. Możesz oglądać mecze profesjonalne i amatorskie, powtórki lub powtórki gier znajomych. Przeglądając powtórkę, możesz łatwo zobaczyć wartość netto wszystkich graczy:

 1. Uruchom Dota 2 i zacznij oglądać powtórkę (np. Oglądaj> Powtórki znajomych).
 2. Kliknij rozwijane menu obserwatora w lewym górnym rogu ekranu.

  menu obserwacyjne

 3. Wybierz kategorię Wartość netto.
 4. Zobaczysz wartość netto każdego gracza w tym meczu w lewym górnym rogu ekranu, od najwyższego do najniższego.

  warto oglądać netto

Możesz również wybrać dowolny z pozostałych parametrów. K/D/A, złoto na minutę i PD na minutę są zwykle ważniejsze niż wartość netto.

Korzystanie z Dota Plus

Dota Plus to oficjalne narzędzie do subskrypcji premium dla Dota 2. Posiada wiele przydatnych funkcji, które mają na celu poprawę doświadczenia użytkownika. Dzięki Dota Plus możesz śledzić postępy swojego bohatera, otrzymujesz osobistego asystenta i możesz brać udział w cotygodniowych turniejach za darmo.

Obecnie Dota Plus kosztuje 4 dolary miesięcznie, ale przedłużone plany abonamentowe obniżają jego cenę. Oto jak sprawdzić swoją wartość netto podczas gier, jeśli jesteś subskrybentem Dota Plus:

 1. Uruchom Dotę 2.
 2. Rozpocznij grę.
 3. Dzięki ulepszonemu interfejsowi Dota Plus HUD będziesz mógł śledzić wartość netto w czasie rzeczywistym.

Oprócz śledzenia swoich statystyk w czasie rzeczywistym, dzięki Dota Plus zobaczysz także średnie statystyki graczy w Twojej grupie umiejętności.

Znaczenie wartości netto

Mimo że wartość netto twojego bohatera jest istotna, nie jest to najważniejsza statystyka w Dota 2. Tak, pokazuje całe złoto, które zgromadziłeś w grze, ale oto kilka dalszych wyjaśnień. Twoja wartość netto to wartość zakupu wszystkich twoich przedmiotów, całego banku złota i przedmiotów u kuriera.

Jednak materiały eksploatacyjne nie wliczają się do wartości netto. Kurier jest towarem eksploatacyjnym (może być tylko jeden kurier na drużynę), podobnie jak przedmioty leczące i totemy. To powiedziawszy, twoje początkowe złoto będzie się również liczyć do twojej wartości netto.

Twoja wartość netto zmniejsza się, gdy używasz materiałów eksploatacyjnych i gdy umrzesz. Biorąc to wszystko pod uwagę, można dojść do wniosku, że gracze wspierający mają niższą wartość netto niż inni gracze. Jeśli gra idzie dobrze, prowadzący powinni mieć najwyższą ilość złota na koniec meczu.

Dlatego złoto i PD na minutę są bardziej wiarygodnymi statystykami przy określaniu wpływu gracza na mecz. K/D/A również nie jest najbardziej wiarygodną statystyką, zwłaszcza dla wspierających.

Bądź lepszy w Dota

Wartość netto nie powinna być Twoim jedynym celem, ale może być przydatna. Istnieją inne, ważniejsze statystyki do mierzenia postępów twojego bohatera, w zależności od jego roli w meczu.

Ile masz najwięcej złota w meczu? A co z twoim K/D/A? Dołącz do dyskusji poniżej w sekcji komentarzy.