Czy kierowcy DoorDash mogą zobaczyć Twój numer telefonu?

DoorDash umożliwia zamawianie ulubionego jedzenia z szerokiej gamy restauracji. W mgnieniu oka otrzymasz ciepły posiłek i nie musisz zawracać sobie głowy gotowaniem, kiedy nie masz na to ochoty.

Czy kierowcy DoorDash mogą zobaczyć Twój numer telefonu?

Jednak Dasher może potrzebować do Ciebie zadzwonić, jeśli nie może Cię znaleźć lub poinformować, że trochę się spóźni. Czy to oznacza, że ​​widzą Twój numer telefonu? Czy powinieneś to ukryć, a jeśli tak, to dlaczego? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego.

Czy kierowca może zobaczyć mój numer telefonu?

Niezwykle ważne jest umożliwienie komunikacji między dostawcami żywności a klientami w celu odpowiedniego rozwiązania potencjalnych problemów. Możesz jednak nie chcieć, aby Dasher dzwonił pod Twój osobisty numer.

Nie musisz się jednak tym martwić. DoorDash ceni prywatność swoich klientów i korzysta z usługi, która pomaga ukryć zarówno Twój, jak i Twój numer kierowcy. Będziecie mogli do siebie dzwonić i wysyłać wiadomości za pośrednictwem aplikacji, ale Twoje numery pozostaną ukryte.

Jedyny sposób, w jaki Twój Dasher może zobaczyć Twój numer telefonu, to podanie go samodzielnie w instrukcjach podczas składania zamówienia. Niektórzy klienci wolą to robić, chociaż nie jest to konieczne – możesz skontaktować się ze swoim kierowcą za pośrednictwem aplikacji.

Kierowcy drzwi wejściowych widzą Twój numer telefonu

Czy mogę zmienić swój numer telefonu w aplikacji?

Aby zmienić dane na koncie DoorDash, musisz przejść przez proces weryfikacji dwuskładnikowej, ale w razie potrzeby możesz zmienić numer telefonu.

Jeśli uzyskujesz dostęp do swojego konta przez Internet, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do swojego profilu DoorDash.
 2. W lewym górnym rogu wybierz Menu.
 3. Przewiń w dół, aby znaleźć nazwę swojego konta.
 4. Znajdź pole numeru telefonu i edytuj je.
 5. Wybierz Zapisz, aby zachować zmiany.
 6. Zweryfikuj informacje w procesie weryfikacji dwuskładnikowej.

Aby zmienić numer telefonu za pomocą aplikacji, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację DoorDash na swoim smartfonie.
 2. Przejdź do sekcji Konto.
 3. Stuknij nazwę konta i znajdź pole numeru telefonu.
 4. Wpisz nowy numer i wybierz Gotowe.
 5. Zweryfikuj informacje w procesie weryfikacji dwuskładnikowej.

Jak skontaktować się z kierowcą

Możesz wysłać swojemu kierowcy DoorDash SMS lub w razie potrzeby zadzwonić. Zanim to zrobisz, pamiętaj o tym:

 1. Wysyłanie SMS-ów i prowadzenie pojazdu lub rozmawianie przez telefon i prowadzenie pojazdu nie jest bezpieczne dla kierowcy. Dzwoń tylko w pilnych sprawach.
 2. Jeśli status twojego zamówienia mówi, że twoje jedzenie jest w drodze, bądź cierpliwy. Twój kierowca prawdopodobnie nie będzie mógł od razu odebrać telefonu.
 3. Twój kierowca nie może wprowadzać zmian w zamówieniu, ponieważ wysyłasz je bezpośrednio do restauracji. Kierowca może skierować Cię do centrum pomocy, jeśli zmienisz zdanie na temat tego, co zamówiłeś.

Aby wysłać SMS-a lub zadzwonić do Dasher'a, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację DoorDash na swoim telefonie.
 2. Stuknij w Zamówienia na dole.
 3. Wybierz swoje zamówienie, aby zobaczyć status zamówienia. Jeśli jest napisane Jadę do ciebie, kierowca jest teraz w swoim pojeździe. Zobaczysz, o której mniej więcej godzinie będą na wyciągnięcie ręki, a także mapę, na której możesz śledzić swoje zamówienie.
 4. Poniżej statusu zamówienia zobaczysz ikony telefonu i tekstu. Dotknij dowolnego z nich, aby komunikować się z kierowcą.

czy kierowcy doorash mogą zobaczyć numer telefonu?

Przebywanie blisko telefonu podczas oczekiwania na dostawę pozwala zaoszczędzić czas Ty i Dasher, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych i w godzinach szczytu.

Jeśli kierowca nie może znaleźć Twojego adresu lub skontaktować się z Tobą telefonicznie i sms-owo, wybierze w aplikacji przycisk Klient Niedostępny. Co się potem dzieje? Otrzymasz powiadomienie, że Twój Dasher nie może się z Tobą skontaktować. Następnie masz kilka minut na odebranie ich telefonów lub SMS-ów lub wyjście z mieszkania, aby odebrać zamówienie.

Jeśli kierowca nadal nie może do ciebie dotrzeć, może zostawić twoje jedzenie w bezpiecznym miejscu, na przykład u twojego portiera. W sytuacjach kryzysowych, takich jak pandemia COVID-19, Dasher może zostawić zamówienie przed Twoimi drzwiami – jest to sposób na uniknięcie kontaktu i zachowanie bezpieczeństwa. Dostawa bezkontaktowa jest domyślnie włączona, chyba że w zamówieniu poinstruujesz kierowcę inaczej. Jednak zdecydowanie zalecamy korzystanie z tej funkcji, aby chronić siebie, Dasher i inne osoby w Twojej społeczności.

Kiedy skontaktować się z obsługą klienta DoorDash?

Czasami konieczne jest skontaktowanie się z obsługą klienta, ponieważ kierowca nie może rozwiązać Twojego problemu. Jeśli chcesz porozmawiać z przedstawicielem obsługi klienta, możesz zadzwonić pod numer 855-973-1040. Gdy dzwonisz jako klient, dotknij numer dwa na klawiaturze po usłyszeniu wiadomości powitalnej i poczekaj, aż ktoś odbierze Twoje połączenie.

Możesz także wysłać e-mail lub odwiedzić stronę FAQ na oficjalnej stronie DoorDash. Oczywiście Twój wybór powinien zależeć od tego, czego potrzebujesz. Jeśli chcesz dokonać zmian w swoim zamówieniu, skontaktuj się z obsługą klienta. Jeśli chcesz narzekać na jedzenie lub chwalić dostawę, bardziej praktyczne jest napisanie e-maila.

Imponująca dostawa na wyciągnięcie ręki

DoorDash umożliwia kierowcom i klientom kontaktowanie się ze sobą podczas dostaw, ale jednocześnie ich dane osobowe będą bezpieczne. Czasami trzeba zadzwonić do kierowcy, aby pomóc mu Cię znaleźć, lub jeśli zapomniałeś podać jasne instrukcje podczas składania zamówienia. Jasna komunikacja między klientami a Dasherami może być kluczem do uniknięcia ewentualnych nieporozumień i niezadowolonych klientów.

Zamawiasz jedzenie przez DoorDash? Czy kiedykolwiek musiałeś zadzwonić do kierowcy i pomóc mu znaleźć Twój adres? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.