Czy Snapchat przywraca smugi?

Snapchat oferuje swoim użytkownikom wyjątkowe wrażenia społecznościowe, które wykorzystuje ideę trwałości, która często towarzyszy sieciom społecznościowym, i rozrywa ją na strzępy. Snapchat w całości opiera się na zanikających wspomnieniach, zdjęciach i filmach, które nie trwają wiecznie i zostały zaprojektowane jako tymczasowe. Tworzony z tym źródłem ograniczeń czasowych, Snapchat często staje się formą sztuki. Selfie i zawstydzające filmy wideo przedstawiające Ciebie i Twoich znajomych stają się natychmiastowymi udostępnieniami, zamiast zostać wyrzuconymi w obawie przed reperkusjami. Uchwycenie chwili wokół ciebie staje się instynktowne i natychmiastowe, zamiast czuć się wymuszonym lub wyprodukowanym, a biorąc pod uwagę doczesność tego wszystkiego, Snapchat nie wymaga wysiłku w codziennym użytkowaniu.

Czy Snapchat przywraca smugi?

To uczucie relaksu niekoniecznie rozciąga się jednak na każdy aspekt aplikacji. Podczas gdy migawki zdjęć i filmów trwają tylko dziesięć sekund (lub do momentu, gdy użytkownik kliknie, aby przejść do następnego zdjęcia), a historie trwają pełne dwadzieścia cztery godziny, zanim się rozpłyną, smugi Snapchata są zaprojektowane tak, aby trwały, w zależności od wysiłku dwóch stron. umieszczone w aplikacji społecznościowej. Te smugi sprawiają, że Snapchat staje się czymś w rodzaju gry, zachęcając każdego dnia do zaangażowania się w aplikację i zachęcając coraz więcej osób do korzystania z aplikacji. Wielu użytkowników zakochało się w idei smug, zachęcając do komunikacji na platformie z każdym użytkownikiem wysyłającym każdego dnia zdjęcie lub film do drugiej osoby. Chociaż Snapchat ma inne elementy wskazujące na poziom przyjaźni między użytkownikami aplikacji — emotikony z sercem, uśmiechnięte twarze w okularach przeciwsłonecznych i nie tylko — ale nie jest tajemnicą, że pojawia się poczucie dumy, gdy widzisz, jak pasja ciebie i twojego najlepszego przyjaciela rośnie i rośnie .

rolka aparatu snapchat

Oczywiście oznacza to, że przegrana może być druzgocąca. Kiedy ty i twoi przyjaciele utrzymujecie dobrą passę przez lata, obserwowanie, jak ta liczba znika, może wydawać się szczególnie okrutne. Jak masz odbudować swoją passę, zwłaszcza jeśli straciłeś ją z powodu czynnika poza czystym zapomnieniem? Nie martw się — w zależności od sytuacji Snap Inc. może po prostu podać ci pomocną dłoń. Spójrzmy.

Wyjaśnienie smug

Czym dokładnie jest smuga? Jeśli jesteś nowy w Snapchacie, możesz mieć trudności z nauczeniem się, co dokładnie użytkownicy mają na myśli, gdy rozmawiają o swoich pasmach Snapchat ze swoimi przyjaciółmi, ale możesz być pewien, że jest to jeden z prostszych aspektów aplikacji. Pomysł na pasmo Snapchata jest prosty: ty i twój przyjaciel łączycie się z powrotem raz dziennie w ciągu dwudziestu czterech godzin (choć istnieje pewna kłótnia na ten temat, jak zobaczysz poniżej). Po trzech dniach przyciągania w tę i z powrotem, w końcu otrzymasz małą ikonę płomienia wraz z nową liczbą: 3, która reprezentuje trzy dni przyciągania w tę i z powrotem między użytkownikami. To jest twoja passa snapchatów, która będzie rosła każdego dnia ty i druga osoba.

Jak możesz sobie wyobrazić, są dwa rodzaje ludzi, jeśli chodzi o smugi Snap. Ci pierwsi mogą myśleć, że są urocze, ale nie martw się o to, aby codziennie robić zdjęcia tobie lub innemu użytkownikowi. Jeśli tak się dzieje, mogą rozważyć przyciągnięcie kogoś z powrotem, ale w większości użytkownicy z tej grupy nie będą traktować przyciągania jako priorytetu, nawet jeśli twoja passa jest zagrożona śmiercią. Druga grupa oczywiście zakochuje się w idei smug Snapa. Snapchat nie jest już tylko aplikacją społecznościową, ani nawet grą, ale jest częścią życia. To coś, co sprawdzasz każdego ranka po przebudzeniu i każdej nocy przed pójściem spać. Niezależnie od tego, czy masz jedną passę, czy sto, łatwo się założyć, że skoro tu trafiłeś, należysz do tej drugiej grupy.

Jak utrzymać dobrą passę

Utrzymanie dobrej passy może być trudniejsze niż myślisz. Jasne, zaczyna się dość łatwo, ponieważ Ty i Twoi znajomi wysyłacie między sobą zdjęcia, filmy, selfie i nie tylko. Ale możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jak łatwo jest się poślizgnąć, zapomnieć o odesłaniu zdjęcia tej osobie, gdy masz pewność, że sprawdziłeś swoje Snapy tego ranka. Jasne, łatwo jest oderwać się od sześciodniowej serii Snapów, ale gdy przekroczysz 100 dni pstrykania w tę i z powrotem, dość trudno jest zacząć wszystko od nowa. Mając to na uwadze, oto kilka podstawowych sposobów, aby utrzymać swoją passę:

  • Rozpocznij każdy dzień, wysyłając Snapy do osoby lub osób, z którymi masz ciągłą passę. Niech to będzie rutyna; zdziwiłbyś się, jak łatwo jest się skupić i pamiętać, aby to zrobić po kilku tygodniach.
  • Zawsze miej przy sobie drugą osobę, jeśli nie zwróciła ona Snapa do zwykłego czasu. Wyślij im wiadomość z przypomnieniem, aby poinformować ich, że czekasz na odpowiedź.
  • Snapchat nie ukrywa się, gdy twoja passa z kimś umiera. Jeśli kończy Ci się czas, aby zapisać pasmo, obok kontaktu pojawi się mała ikona klepsydry. Oznacza to, że dla was obojga kończy się czas. Snapchat nie opublikował oficjalnie, jak długo to potrwa, ale jeśli mielibyśmy zgadywać, prawdopodobnie patrzysz na około cztery godziny pozostałe do wygaśnięcia passy, ​​co oznacza, że ​​klepsydra pojawia się około dwudziestu godzin po ostatniej wymianie Snap.
  • Obydwa użytkownicy muszą codziennie wymieniać Snapy. To nie wystarczy na jeden.
  • Wreszcie, chociaż zdjęcia i zdjęcia wideo liczą się do Twojej passy, ​​wiadomość na czacie nie jest wystarczająco dobra. Jeśli wszystko, co zrobiłeś, to wyślij swojemu najlepszemu przyjacielowi wiadomość tekstową w Snapchacie, będziesz chciał wysłać mu zdjęcie lub film wraz z nim.

Oto dobra wiadomość: aby zakwalifikować się jako zaliczany do serii, jakość Snapa nie ma znaczenia. Wystarczy wysłać coś Twojemu przyjacielowi, niezależnie od tego, czy jest to zdjęcie Twojej twarzy, zdjęcie Twojego podwórka, czy nawet zdjęcie w środku nocy w Twoim ciemnym jak smoła pokoju. Każde zdjęcie lub film zalicza się do serii, dzięki czemu wysyłanie czegoś z samego rana jest łatwe, szybkie i proste. Jeśli masz problem z wymyśleniem tego, co powinieneś umieścić w Snapie swoim znajomym, użycie swojego awatara Bitmoji to jeden z najlepszych sposobów na wypełnienie ramki bez wysyłania pustego obrazu. Snapchat ma nawet kilka naklejek opartych na smugach i opcje Bitmoji, których można użyć na obrazie. Jeszcze jeden pomysł: po prostu wpisz „smugę” za pomocą narzędzia tekstowego na swoim urządzeniu, aby wysłać je znajomym. Zrozumieją znaczenie obrazu i wyślesz swoje zdjęcie na dany dzień.

Przywracanie utraconej serii

Niezależnie od tego, czy aplikacja nie wysłała Twojej passy, ​​czy też biwałeś przez kilka dni w obszarze bez usług komórkowych, utrata passy z powodu czynników poza Twoją kontrolą może wydawać się dość niesprawiedliwa. Jeśli próbujesz przywrócić utraconą passę, nie masz szczęścia. Snap Inc. rozumie, że utracone smugi to duża część ich zgłoszeń do pomocy technicznej, i w rzeczywistości mają stronę pomocy, z której możesz skorzystać, gdy próbujesz przywrócić swoje smugi. Aby zacząć z niego korzystać, chwyć telefon lub laptopa i otwórz stronę pomocy Snapchat Snapstreak tutaj, a następnie postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem poniżej.

 1. Na tej stronie wybierz opcję „Moje Snapstreaks zniknęły”.
 2. Snapchat dostarczy Ci podstawowych informacji na temat tego, co liczy się jako passa, a co nie, wraz z wytycznymi na 24 godziny.
 3. Po przeczytaniu wytycznych skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej strony pomocy, aby przesłać swoje utracone roszczenie dotyczące Snapstreak do Snapchata. Będziesz potrzebować wielu informacji ze swojego konta Snapchat, w tym:
  1. Nazwa użytkownika, adres e-mail i numer telefonu
  2. Model urządzenia, na którym używasz Snapchata
  3. Nazwa użytkownika Snap Twojego przyjaciela
  4. Kiedy zaczął się problem
  5. Jak długo trwała Twoja Snapstreak
  6. Czy widziałeś ikonę klepsydry, zanim zniknęła?
  7. Inne informacje
 4. Prześlij swoje zgłoszenie do Snapchata i miej oko na swój e-mail, aby otrzymać odpowiedź od firmy.

Ostatnie słowo

Niestety nie możesz być całkowicie pewien, czy Twój Snapstreak zostanie przywrócony. Jeśli tak nie jest, ty i twój przyjaciel możecie po prostu rozpocząć nową passę. Niektórzy użytkownicy Snapchata używają sztuczek, aby utrzymać swoją passę. Na przykład ustawili dzienny zegar, aby wysłać Snap do swoich znajomych. Twój Snap może być bardzo szybki i prosty, a wystarczy wysłać i otrzymać jeden Snap dziennie. Jeśli utrzymujesz wiele pasm w tym samym czasie, łatwo jest się przytłoczyć i zapomnieć o kimś. Możesz jednak zmienić nazwę swoich kontaktów Snapchat, aby upewnić się, że Twoi znajomi z pasją znajdują się u góry listy znajomych. Ponieważ listy są alfabetyczne, możesz dodać ciąg AAAA przed ich nazwami.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem na utrzymanie dobrych wyników jest po prostu cieszenie się wymianą Snapów ze znajomymi.