Co to jest lokalne wyciszenie w Discord

Jak być może wiesz, Discord to bezpłatna usługa czatu spopularyzowana zarówno przez graczy, jak i przedsiębiorców. To świetna przestrzeń do budowania społeczności lub wykonywania zadań dzięki koncentracji na komunikacji tekstowej i głosowej, a także przydatnym funkcjom, takim jak udostępnianie obrazów, publikowanie gifów i udostępnianie ekranu.

Co to jest lokalne wyciszenie w Discord

Jednak im dłużej korzystasz z Discord, tym więcej osób będziesz się tam angażować. Dołączysz do różnych serwerów, poznasz nowych przyjaciół i połączysz się z większą liczbą grup. To powiedziawszy, nie będziesz chciał rozmawiać ze wszystkimi. Tak po prostu jest. Nie wszyscy dogadują się ze wszystkimi.

Jeśli zaangażujesz się wystarczająco długo, możesz zostać gdzieś moderatorem serwera. Jeśli tak się stanie, twoja praca to znacznie więcej niż uczestnictwo w działaniach serwera. Zamiast tego musisz monitorować innych i upewnić się, że nikt nie powoduje problemów na platformie Discord.

Moderowanie serwera Discord

Powiedz, że ktoś na monitorowanym serwerze Discord powoduje duże problemy. Możesz je tymczasowo wyciszyć, porozmawiać z nimi lub całkowicie je zablokować.

Jeśli wybierzesz ścieżkę wyciszania, zdarza się to zwykle, gdy jesteś w grupie czatu głosowego i nie dotyczy to tak bardzo czatu tekstowego. Jeśli jednak do tego dojdzie, oto kilka sposobów wyciszania innych:

Lokalne wyciszenie

Wyciszanie lokalne to najłatwiejszy sposób na wyciszanie. Pamiętaj jednak, że słowo „lokalne” oznacza po prostu: wyciszony po twojej stronie lub „lokalny” obszar. Wybranie lokalnego wyciszenia gwarantuje, że w ogóle nie będziesz musiał słyszeć tej osoby. To powiedziawszy, pamiętaj, że wszyscy inni będą je słyszeć na czacie.

Aby wykonać lokalne wyciszenie, przejdź do użytkownika na telefonie komórkowym lub komputerze, naciśnij jego nazwę i wybierz "Wycisz".

Wyciszenie serwera

Wyciszenie serwera jest nieco bardziej drastyczną opcją. Jeśli ktoś sprawia wszystkim poważne problemy i uważasz, że w ogóle nie powinien wchodzić w interakcje z nikim, możesz skorzystać z tego wyboru.

Jeśli serwer wyciszy kogoś, nikt na całym serwerze nie będzie mógł go usłyszeć. Absolutnie nikt. Bez względu na to, co robią. Więc miej to na uwadze, zanim zaczniesz działać. Możesz najpierw porozmawiać z nimi, na wypadek, gdyby nie byli świadomi, że powodują problemy.

Aby kogoś wyciszyć serwer, przejdź do Discord na komputerze stacjonarnym lub telefonie komórkowym, naciśnij jego nazwę i wybierz "Wyciszenie serwera".

Teraz, gdy znasz już różne formy wyciszania, upewnij się, że używasz tej mocy mądrze i odpowiedzialnie. Oczywiście, jeśli po prostu próbujesz wyciszyć kogoś dla siebie i nie jesteś modyfikatorem, skorzystaj z lokalnej opcji wyciszania tyle, ile chcesz. To powiedziawszy, jeśli jesteś moderatorem lub w jakiś sposób zarządzasz serwerem, być może będziesz musiał nieco częściej opierać się na przycisku wyciszania serwera. Tak czy inaczej, to wspaniale, że Discord zapewnia tak wiele opcji, które sprawiają, że czat online jest jeszcze lepszy.