Jak utworzyć link z zaproszeniem w Discord

Pod wieloma względami celem posiadania serwera Discord jest zachęcenie innych osób do przyłączenia się i komunikowania się ze sobą. Czasami wysyłanie próśb może być trochę zniechęcające (zwłaszcza zaproszenia do znajomych z określonymi znakami i losowymi 4-cyfrowymi załącznikami).

Jak utworzyć link z zaproszeniem w Discord

Jeśli posiadasz serwer lub niedawno dołączyłeś do takiego, który, jak wiesz, spodoba się komuś innemu, musisz go zaprosić. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest udostępnianie linków z zaproszeniem.

W tym artykule nauczymy Cię, jak utworzyć link z zaproszeniem na Discord i jak edytować ustawienia linku z zaproszeniem.

Tworzenie zaproszenia do serwera

Aby utworzyć link z zaproszeniem do serwera, kliknij strzałkę w dół obok nazwy serwera.

Z menu wybierz Zaproś osoby. Pojawi się okno, w którym możesz wpisać imię znajomego, wybrać nazwę z listy użytkowników lub wybrać grupę DM.

Kliknięcie zaproś obok określonej nazwy spowoduje utworzenie bezpośredniego zaproszenia do tej konkretnej osoby lub grupy.

Możesz też skopiować automatycznie wygenerowany link z zaproszeniem, klikając przycisk Kopiuj. Możesz teraz udostępnić ten link poza Discord. Domyślnie link z zaproszeniem wygasa po jednym dniu. Możesz jednak zmienić to ustawienie, klikając tekst linku Edytuj zaproszenie.

Zaproszenie lub podanie linku z zaproszeniem do serwera daje dostęp do dowolnego kanału na tym serwerze.

Zaproś serw menu

Tworzenie zaproszenia na kanał

Jeśli chcesz zaprosić kogoś tylko na określony kanał, możesz skorzystać z opcji zaproszenia na poziomie kanału. Można to zrobić, klikając ikonę Utwórz zaproszenie znajdującą się po prawej stronie nazwy kanału.

zaproś chan menu

Podobnie jak w przypadku zaproszenia do serwera, możesz wybrać znajomego lub grupę DM i kliknąć Zaproś, aby wysłać bezpośrednie zaproszenie. Możesz także skopiować wygenerowany link z zaproszeniem, aby udostępnić go innym.

Udostępnienie linku z zaproszeniem do kanału przekieruje osobę, która go kliknie, do konkretnego kanału.

Tworzenie zaproszenia, gdy nie jesteś administratorem

Jeśli nie jesteś właścicielem serwera ani nawet administratorem, nadal możesz wysłać zaproszenie (w większości przypadków). Jeśli jesteś na serwerze i chcesz wysłać zaproszenie komuś innemu, postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co powyżej.

Jeśli nie widzisz tej opcji, oznacza to, że nie masz do tego uprawnień. Możesz poprosić administratora o dostęp lub poprosić go o wysłanie zaproszenia za Ciebie.

Discord jest tak niewiarygodnie konfigurowalny, że niektórzy właściciele serwerów skonfigurują dla ciebie okres próbny, po którym możesz zapraszać ludzi.

Edycja specyfikacji zaproszeń

Kliknięcie tekstu linku Edytuj zaproszenie otworzy okno, które pozwoli ci określić warunki dla samego linku.

okno zapraszania

Możesz ustawić wygaśnięcie linku. Po określonym czasie kliknięcie w link zwróci wiadomość, że zaproszenie jest nieważne. Łącze można ustawić tak, aby wygasło na 30 minut, godzinę, sześć godzin, 12 godzin, dzień lub nigdy.

Możesz także ograniczyć liczbę przypadków użycia linku. Po osiągnięciu tego numeru zostanie również wyświetlony komunikat o nieprawidłowym linku. Łącze można ustawić tak, aby było używane tylko raz, pięć razy, 10 razy, 25 razy, 50 razy lub 100 razy.

Możesz również ustawić link, aby przyznać tylko tymczasowe członkostwo. Oznacza to, że każdy członek korzystający z linku zostanie automatycznie wyrzucony z kanału, jeśli się wyloguje. Jest to przydatne, gdy zapraszasz nieznajomych na czat i niekoniecznie chcesz dać im stały dostęp do serwera.

Członkostwo tymczasowe można pominąć, jeśli zaproszona osoba otrzyma role dające jej stały dostęp.

Udzielanie innym pozwolenia na zapraszanie

Możesz także zezwolić innym członkom kanału na zapraszanie innych, tworząc ich własny link z zaproszeniem. Odbywa się to poprzez nadanie im uprawnień, zarówno na poziomie kanału, jak i serwera.

Aby zezwolić na zapraszanie do kanału, wybierz opcję Edytuj kanał po prawej stronie nazwy kanału.

zaproś Chan

W wyświetlonym menu wybierz Uprawnienia. Możesz teraz przypisywać uprawnienia do każdej roli na swoim kanale. Kliknij rolę i w menu Uprawnienia ogólne kliknij zielony znacznik wyboru Utwórz zaproszenie. Gdy skończysz, kliknij Zapisz zmiany w wyskakującym okienku, które się pojawi.

Jeśli uprawnienia kanału w ramach kategorii różnią się od siebie, możesz je zsynchronizować, klikając opcję Synchronizuj teraz w wyskakującym okienku. W przeciwnym razie możesz zachować uprawnienia kanału unikalne dla niego samego.

Aby zezwolić na zapraszanie uprawnień na poziomie serwera, kliknij strzałkę w dół u góry obok nazwy serwera. W wyświetlonym menu wybierz Ustawienia serwera.

zaproś serwer

Po otwarciu ustawień wybierz z menu Role. Wybierz rolę, której chcesz przyznać uprawnienia. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję Utwórz zaproszenie w obszarze Uprawnienia ogólne. Jeśli zakładka jest zielona, ​​oznacza to, że jest włączona.

Możesz przypisać Uprawnienia Zaproszenia dla każdej roli indywidualnie, a to zapewni je dla całego serwera.

Zachowanie prywatności kanałów

Edytowanie kanałów w celu usunięcia uprawnień do zapraszania jest przydatne, jeśli chcesz ustawić określony kanał jako prywatny. Gwarantuje to, że osoby mogą być zapraszane tylko przez osoby z rolami administratora. Ustawienie tymczasowych linków z zaproszeniami kontroluje również liczbę osób, które mogą uzyskać dostęp do kanału. Uprawnienia do zapraszania służą nie tylko do wpuszczania ludzi, ale mogą być również używane do zatrzymywania ludzi.

Często Zadawane Pytania

Czy musisz mieć link z zaproszeniem, aby dołączyć do serwera?

Tylko w przypadku niektórych serwerów, w których właściciel ma ograniczony dostęp publiczny. Moderator ustawia to uprawnienie w ustawieniach serwera, dzięki czemu możesz dołączyć bez zaproszenia.

Użyj przycisku Przeglądaj publiczne serwery, aby uzyskać dostęp do nowych społeczności i znaleźć podobnie myślących graczy i przyjaciół na Discord. Istnieje kilka społeczności i opcji, które pomogą Ci zawęzić odpowiedni serwer. Gdy go znajdziesz, kliknij serwer, przeczytaj notatki w wyskakującym okienku (poważnie, nie chcesz zostać zbanowany) i jesteś w.

Jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz dołączyć do tego serwera publicznego, dostępna jest opcja podglądu. Po prostu kliknij opcję „Na razie się rozejrzę” w wyskakującym okienku po kliknięciu serwera, aby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi.

Czy mogę wysłać link z zaproszeniem na Discord Mobile?

Absolutnie. Otwórz aplikację Discord i wybierz serwer, który Cię interesuje. Kliknij przycisk „Zaproś członków” u góry wyskakującego okna.

Wybierz członka, którego chcesz zaprosić, i kontynuuj. Powinni otrzymać alert z linkiem z zaproszeniem.

Dlaczego nie mogę przyjąć zaproszenia?

Głównym powodem, dla którego nie możesz przyjąć zaproszenia, jest to, że zostałeś zbanowany na tym serwerze. Nawet jeśli utworzyłeś nowy profil i nie możesz zaakceptować zaproszenia, dzieje się tak dlatego, że blokada serwera to blokada IP. Oznacza to, że Discord odbiera adres IP twojego urządzenia i rozpoznaje, że nie powinieneś już mieć dostępu do tego serwera.

Innym powodem, dla którego link nie zadziała, jest to, że Twoje urodziny na Discord pokazują, że masz mniej niż 18 lat. Aby chronić młodszych użytkowników i przestrzegać lokalnych przepisów, Discord zezwala tylko osobom powyżej 13 roku życia na dołączanie do Discord, a osobom powyżej 18 roku życia na dołączenie do kanałów NSFW (Not Safe for Work – może zawierać treści dla dorosłych lub dla dorosłych).

Wygodne narzędzie regulacji

Wiedza o tym, jak tworzyć linki z zaproszeniami Discord i zarządzać uprawnieniami do zapraszania, to świetne umiejętności dla administratorów, którzy chcą utrzymać uporządkowany serwer. Możliwość kontrolowania, kto może wejść i wyjść z kanału lub serwera, jest wygodnym narzędziem regulacji.

Czy znasz jakieś inne wskazówki i triki dotyczące linków z zaproszeniem na Discord? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.