Jak wyłączyć aktualizacje na urządzeniu z Androidem

Automatyczne aktualizacje są czasem uciążliwe, ale w większości są konieczne. Jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia z Androidem, prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do otrzymywania powiadomień o dostępnych aktualizacjach lub o tym, że Twój system operacyjny i aplikacje zostały już zaktualizowane.

Jak wyłączyć aktualizacje na urządzeniu z Androidem

Jednak zdarzają się sytuacje, w których nie chcesz, aby Twój smartfon lub tablet z Androidem aktualizował się bez uprzedniego potwierdzenia. Być może masz połączenie z mobilną transmisją danych i masz miesięczny limit danych.

Inne powody mogą obejmować brak wystarczającej ilości pamięci lub to, że Twój telefon nie jest fabrycznie nowy. W tym artykule dowiesz się, jak wyłączyć te aktualizacje.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu operacyjnego na urządzeniu z Androidem?

Powodem, dla którego Twój Android potrzebuje regularnych aktualizacji systemu, jest nie tylko to, że możesz korzystać z nowych funkcji. Często aktualizacje są konieczne, ponieważ naprawiają istniejący błąd lub usterkę zgłoszoną przez użytkowników.

Mimo to niektórzy użytkownicy Androida woleliby wstrzymać się na swoich urządzeniach z otrzymywaniem automatycznej aktualizacji i zamiast tego zrobiliby to ręcznie.

Dając sobie czas na zbadanie, co przyniosą nowe aktualizacje, zorientujesz się, czego możesz się spodziewać, gdy w końcu zaktualizujesz system operacyjny Android na swoim urządzeniu. Aby więc upewnić się, że nie otrzymujesz automatycznych aktualizacji na swoim Androidzie, oto jak możesz je wyłączyć.

Metoda 1 – Odkładanie aktualizacji

Prawie wszystkie urządzenia z Androidem umożliwiają pobranie nowej wersji systemu operacyjnego tylko za pomocą Wi-Fi. Najnowsze aktualizacje często przekraczają 100 MB, a większość ludzi wolałaby nie wydawać swoich danych na zakup nowego systemu operacyjnego.

Często jest to ustawienie domyślne w systemie Android. Możesz to jednak wyłączyć. Gdy to zrobisz, otrzymasz tylko powiadomienie, że nowa wersja systemu operacyjnego Android jest dostępna, ale urządzenie nie pobierze jej automatycznie.

Następnie możesz przejść do ustawień urządzenia i ręcznie pobrać aktualizacje, gdy będziesz gotowy. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Ustawień telefonu z Androidem.

 2. Stuknij w „Aktualizacja oprogramowania”.

 3. Przełącz przełącznik „Automatyczne pobieranie przez Wi-Fi” na wyłączony.

Ta metoda ma jedną wadę. Powiadomienie, które poinformowało Cię o nowej aktualizacji, nie zostanie usunięte z ekranu głównego, dopóki nie pobierzesz i nie zainstalujesz aktualizacji. Jeśli chcesz, aby zniknął z ekranu, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu.

 2. Wybierz „Aktualizacja oprogramowania”.

 3. Wybierz „Pobierz i zainstaluj”.

Metoda 2 – Włącz tryb programisty

Istnieje inna strategia, którą możesz wypróbować, ale będzie to wymagało kilku dodatkowych kroków. Jak również gotowość do kopania trochę głębiej i całkowitego zablokowania aktualizacji Androida. Oto, o czym mówimy:

 1. Ponownie przejdź do aplikacji Ustawienia urządzenia.

 2. Zwykle na samym dole zobaczysz opcję "Informacje o telefonie" lub "Informacje o urządzeniu". Stuknij w to.

 3. Następnie wybierz opcję „Informacje o oprogramowaniu”.

 4. Przewiń w dół i wybierz „Numer kompilacji”.

 5. Będziesz musiał dotknąć tego kilka razy z rzędu, aż otrzymasz powiadomienie, że włączyłeś "Tryb programisty".

To jest punkt, w którym musisz wrócić do pierwotnego ekranu ustawień. Zauważysz obok sekcji „Informacje o urządzeniu” inny, który mówi „Opcje programisty”.

Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć tej sekcji i wyszukać „Automatyczne aktualizacje systemu”. Na koniec upewnij się, że ta funkcja jest wyłączona. Ten proces uniemożliwi otrzymywanie automatycznych aktualizacji systemu na urządzeniu z Androidem.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji Google Play?

Być może nie sprzeciwiasz się regularnym aktualizacjom systemu operacyjnego Android. Ale jeśli chodzi o automatyczne aktualizacje aplikacji, to już inna historia. Ile aplikacji pobrałeś ze Sklepu Play? Wszystkie aplikacje mają regularne aktualizacje, a najpopularniejsze wydają je dość często.

Podczas gdy niektórzy użytkownicy nie widzą z tym problemu, inni czują się zdezorientowani za każdym razem, gdy otrzymują powiadomienie, że ich urządzenie ma mało miejsca na dane lub ich dane mobilne są na wyczerpaniu.

W przypadku aplikacji na Androida ręczne aktualizacje są często bardziej ostrożnym rozwiązaniem. Oto, jak możesz to skonfigurować na swoim urządzeniu:

 1. Na urządzeniu z Androidem uruchom aplikację Sklep Play.

 2. Stuknij w trzy poziome linie w lewym górnym rogu ekranu.

 3. Teraz wybierz „Ustawienia”, a następnie „Automatycznie aktualizuj aplikacje”.

 4. Na wyskakującym ekranie wybierz opcję "Nie aktualizuj automatycznie aplikacji".

 5. Stuknij w „Gotowe”.

To wszystko. Od tego momentu będziesz musiał ręcznie aktualizować swoje aplikacje. Oznacza to, że od czasu do czasu sprawdzaj Sklep Play, aby sprawdzić, czy są dostępne nowe wersje aplikacji.

Należy pamiętać, że często zdarza się, że użytkownicy zapominają o tym i napotykają problemy z aplikacją, nieświadomi istnienia aktualizacji, która może rozwiązać problem.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Android TV?

Jeśli masz telewizor Sony, Sharp, Phillips lub inną markę smart TV z systemem operacyjnym Android, możesz również wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji. Oto jak:

 1. Na ekranie głównym telewizora wybierz opcję „Aplikacje”, a następnie uruchom aplikację Sklep Play.

 2. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Automatycznie aktualizuj aplikacje”.

 3. Wyłącz ustawienia za pomocą pilota.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje dla określonych aplikacji?

Innym potencjalnym problemem, który możesz mieć, jest to, że masz już ustawienie automatycznej aktualizacji dla aplikacji, ale chcesz je wyłączyć konkretnie dla jednej aplikacji.

Aplikacje takie jak Instagram i Chrome są często duże i zrozumiałe jest, że chcesz je najpierw zatwierdzić. To jest coś, co możesz zrobić za pośrednictwem Sklepu Play. Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

 1. Uruchom aplikację Sklep Play na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Wyszukaj konkretną aplikację na pasku wyszukiwania.

 3. Gdy go znajdziesz, dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu ekranu.

 4. Pamiętaj, aby odznaczyć pole automatycznej aktualizacji na liście opcji.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje danych mobilnych?

Jeśli chodzi o aktualizacje systemu Android, nie musisz się martwić o automatyczne aktualizacje, gdy korzystasz z mobilnej transmisji danych. Jeśli oprogramowanie nie zostanie pobrane ręcznie, Android nie wypchnie ich na Twoje urządzenie.

Jednak jeśli chodzi o aplikacje, masz opcję otrzymywania automatycznych aktualizacji tylko wtedy, gdy korzystasz z Wi-Fi. To jest środek między brakiem kontroli nad aktualizacjami aplikacji a zapominaniem o ich aktualizacji od czasu do czasu. Oto, co musisz zrobić, aby otrzymywać automatyczne aktualizacje aplikacji po połączeniu z Wi-Fi:

 1. Otwórz Sklep Play na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Stuknij opcję „Automatyczna aktualizacja aplikacji”.

 3. Wybierz „Tylko przez Wi-Fi”.

 4. Stuknij w „Gotowe”.

Teraz nie musisz się martwić o to, że jakakolwiek aplikacja będzie wykorzystywała wszystkie dane mobilne ponownie. Aby to odwrócić, wykonaj te same kroki i wybierz opcję „W dowolnej sieci”.

Kontrolowanie aktualizacji na urządzeniu z Androidem

Czasami łatwiej jest zezwolić na automatyczne aktualizacje i nie myśleć konkretnie o tym, które aplikacje wymagają aktualizacji i kiedy.

Dzięki aktualizacjom systemu prawdopodobnie lepiej nie odkładać ich zbyt długo, chyba że Twoje urządzenie naprawdę jest bez nich. Jednak aplikacje są bardziej skomplikowane, ponieważ w zależności od tego, ile masz na urządzeniu z Androidem, automatyczna aktualizacja może być procesem ciągłym.

Chociaż możesz całkowicie wyłączyć automatyczne aktualizacje, większość użytkowników decyduje się wyłączyć tylko automatyczne aktualizacje danych mobilnych. Ostatecznie wybór należy do Ciebie.

Jakie jest Twoje preferowane ustawienie, jeśli chodzi o automatyczne aktualizacje? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.