Jak wyłączyć komentarze na swojej tablicy/profilu na Facebooku [lipiec 2021]

Niestety Facebook nie umożliwia wyłączenia komentarzy na Twoich kontach osobistych. Oznacza to, że będziesz musiał wykazać się kreatywnością, aby przejąć kontrolę nad swoją prywatnością i treściami.

Ale nie martw się, to prostsze niż myślisz!

Niezależnie od tego, czy chcesz ukryć wszystkie komentarze, uniemożliwić niektórym kontaktom komentowanie, czy usunąć określone komentarze, omówimy Twoje opcje w tym artykule.

Jak wyłączyć komentarze na Facebooku

Przyjrzyjmy się najpierw Twoim opcjom zarządzania komentarzami z konkretnego konta. Jeśli ktoś Cię denerwuje, ale chcesz, aby był przyjacielem, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Edycja ustawień prywatności na Facebooku

Aby rozpocząć, otwórz Facebooka na komputerze lub telefonie komórkowym i zaloguj się na swoje konto.

Po zalogowaniu przejdź do rozwijanej strzałki w prawym górnym rogu ekranu i wybierz "Ustawienia".

Stamtąd będziesz chciał zmienić swoje ustawienia prywatności. Tutaj możesz wybrać, kto widzi Twoje posty, i możesz przejrzeć tagi, zanim zostaną opublikowane na Twoim profilu/stronie głównej na Facebooku.

Edytuj swoje ustawienia aktywności

Teraz, gdy wiesz, jak ograniczyć osoby na Facebooku, które mogą uzyskać dostęp do Twoich danych osobowych, nadszedł czas, aby wyłączyć komentarze do Twoich postów.

Opcja „Tylko ja” oznacza, że ​​tylko Ty widzisz swój post, co dotyczy również: tylko Ty możesz komentować. Zawsze możesz zaktualizować ustawienia prywatności w poście po jego opublikowaniu.

 1. Znajdź wpis, którego prywatność chcesz edytować.
 2. Stuknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu tego posta

 3. Kliknij „Edytuj odbiorców”

 4. Wybierz spośród „Publiczne”, „Znajomi” lub „Znajomi z wyjątkiem…”

Opcja „Znajomi z wyjątkiem…” pozwala ukryć swój post przed wybranymi użytkownikami Facebooka. Co oznacza również, że nie zobaczysz ich komentarzy.

Wykonując powyższe kroki, możesz wybrać opcję „Wyłącz powiadomienia dla tego posta” z menu rozwijanego, w którym edytujesz post. Ludzie nadal mogą komentować, ale nie otrzymasz powiadomienia, dzięki czemu łatwiej je zignorować.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla jednego z tych bardzo kontrowersyjnych postów, w których wszyscy komentują, ale jesteś zbyt zajęty, aby skomentować.

Zarządzanie Twoim kanałem na Facebooku

Możesz kontrolować swoje komentarze na kilka sposobów. Na początek w ustawieniach osobistych możesz ukryć posty zawierające określone słowa. Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć komentarze, spróbuj włączyć tę funkcję za pomocą popularnych słów, takich jak „I”, „I” itp.

Aby to zrobić, przejdź do ustawień konta, a następnie kliknij opcję „Profil i tagowanie” po lewej stronie.

Następnie kliknij opcję „Edytuj” po prawej stronie „Ukryj komentarze zawierające określone słowa z Twojego profilu”.

Przegląd profilu

Możesz także dostosować „ustawienia recenzji posta”. Ta opcja znajduje się również na stronie ustawień konta i aktywuje okres oczekiwania, zanim którykolwiek z Twoich postów zostanie opublikowany.

Z tego powodu możesz poświęcić czas na przejrzenie wszystkiego, co ktokolwiek spróbuje umieścić na Twojej stronie, co pozwoli Ci zarządzać swoim osobistym profilem.

Na koniec możesz ukryć komentarze z określonymi słowami. To ustawienie znajduje się również na stronie zarządzania kontem. Możesz na nim najechać kursorem, wybrać "Edytuj" i wpisać słowa, które chcesz ograniczyć, aby nie pojawiały się na swojej stronie. Wszelkie komentarze z tymi słowami zostaną automatycznie ukryte na Twojej osi czasu – fajna funkcja.

Chociaż żadne z tych rozwiązań nie jest oficjalnym obejściem, zapewniają one większą kontrolę nad stronami osobistymi i firmowymi niż wcześniej. Ponadto, jeśli chcesz zrobić wszystko, możesz wrzucić mnóstwo często używanych słów do sekcji „ukryj komentarze” i zapobiec wyświetlaniu prawie każdego komentarza na Twojej stronie.

Usuwanie komentarzy

Obecnie najskuteczniejszą opcją zarządzania komentarzami do postów na Facebooku jest ich usuwanie. Niezależnie od tego, czy jest to niechciana treść, czy po prostu nie chcesz opinii, dostępna jest opcja usuwania komentarzy.

Usuwanie komentarzy w aplikacji

Aby usunąć i usunąć komentarze z Aplikacji Facebook, wykonaj następujące kroki:

 1. Znajdź obraźliwy komentarz i przytrzymaj go
 2. W wyświetlonym menu dotknij „Usuń”

 3. Potwierdź, że chcesz usunąć ten komentarz

To menu zawiera również opcję „ukrycia” komentarzy, co oznacza, że ​​nie musisz ich całkowicie usuwać.

Usuwanie komentarzy ze strony

Usuwanie komentarzy z przeglądarki internetowej jest proste:

 1. Znajdź komentarze, które chcesz usunąć
 2. Bezpośrednio po prawej stronie zobaczysz trzy poziome kropki – dotknij ich

 3. Pojawi się menu z opcją „Usuń…” lub „Ukryj komentarze”. Wybierz jeden
 4. Potwierdź, aby usunąć komentarz

Chociaż może to nie być idealne rozwiązanie, takie jak proste pole wyboru, które na stałe wyłącza komentarze, daje to pewną kontrolę nad niechcianą zawartością.

Jak wyłączyć komentarze w grupach na Facebooku

Facebook stworzył sposób na wyłączenie komentarzy na stronach i grupach na Facebooku, ale musisz być administratorem grupy lub oryginalnym autorem, aby to zrobić.

Po lewej stronie strony na Facebooku kliknij grupy, dotknij grupy, którą zarządzasz. Przewiń, aż znajdziesz wpis, do którego chcesz wyłączyć komentarze.

Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz "Wyłącz komentowanie". Niestety nadal nie można całkowicie wyłączyć komentowania dla całej witryny.

Jeśli kontrolujesz własną grupę na Facebooku, będziesz mógł z łatwością poprawiać i usuwać komentarze, więc trzymaj się własnych stron, które dają zgodę administracyjną. W ten sposób będziesz mieć większą kontrolę nad swoimi treściami i tym, jak ludzie na nie reagują. Możesz także sprywatyzować swoją grupę, aby tylko ci, których wpuścisz, będą mogli komentować.

Rozszerzenia Chrome

Istnieją rozszerzenia Google Chrome, które mają na celu zapewnienie większej kontroli nad kontami w mediach społecznościowych. Bloker komentarzy Shut Up dla Chrome twierdzi, że właśnie to robi. Dzięki świetnym opiniom ten dodatek do przeglądarki Chrome daje możliwość zatrzymania wszystkich komentarzy.

Jedyną wadą dodawania rozszerzenia do Chrome jest to, że działa tylko w tej przeglądarce. Jeśli więc korzystasz z aplikacji Facebook na swoim urządzeniu mobilnym, możesz napotkać problemy. Jeśli naprawdę zależy Ci na przewijaniu bez komentarzy, jest to opcja dla Ciebie!

Końcowe przemyślenia

Ograniczenie osób, z którymi łączysz się na Facebooku, może pomóc w poprawie korzystania z Internetu. Spróbuj wysyłać lub akceptować zaproszenia do znajomych osób, którym z natury ufasz. Spraw, aby wszystkie posty na Twojej osi czasu zostały przejrzane, co zapewni Ci pełną kontrolę nad głównymi postami na stronie. Zajmie to trochę więcej czasu, ale dzięki temu uzyskasz doskonale wyselekcjonowaną stronę dla siebie.

Czy masz inne obejścia, aby wyłączyć komentarze na Facebooku? Podziel się nimi w komentarzach poniżej!