Jak wyłączyć czat w Robloxie

Rozmowa z innymi graczami i programistami to świetny sposób na komunikowanie się i poznawanie nowych znajomych, którzy mają te same zainteresowania związane z grami. Mając na uwadze tę komunikację, platforma do gier Roblox filtruje wszystkie wiadomości na czacie, aby zapewnić, że nie zostaną udostępnione żadne nieodpowiednie treści ani dane osobowe.

Jak wyłączyć czat w Robloxie

Ale nawet przy tych zabezpieczeniach Roblox zapewnia jeszcze większą kontrolę. Jeśli czat nie jest dla Ciebie interesujący lub odciąga Cię od grania, zawsze możesz go całkowicie wyłączyć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyłączyć czat w Roblox, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule omówimy, co musisz zrobić, aby go wyłączyć. Dodatkowo zapewnimy wgląd w różne zasady prywatności i bezpieczeństwa ustanowione przez Roblox.

Jak wyłączyć czat w Robloxie na komputerze?

Jeśli używasz komputera PC, wykonaj poniższe czynności, aby wyłączyć czat w grze:

 1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony Roblox.

 2. Zaloguj się na swoje konto.

 3. Naciśnij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i wybierz "Ustawienia".

 4. Wybierz „Prywatność”.

 5. Wybierz „Nikt” z menu rozwijanego w sekcji „Kto może ze mną rozmawiać?”

Pamiętaj, że ta zmiana dotyczy tylko czatu w grze. Jeśli chcesz wyłączyć czat w aplikacji, powtórz te kroki i wybierz „Nikt” w sekcji „Kto może ze mną rozmawiać w aplikacji?”

Jak wyłączyć czat w Roblox w aplikacji mobilnej?

Wiele osób lubi grać w gry Roblox na mniejszym ekranie. Jeśli jesteś jednym z nich i chcesz wyłączyć czat za pomocą aplikacji mobilnej, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Otwórz aplikację Roblox.

 2. Stuknij trzy kropki w prawym dolnym rogu.

 3. Dotknij "Ustawienia".

 4. Dotknij „Prywatność”.

 5. Znajdź „Kto może ze mną rozmawiać” i wybierz „Nikt” z menu rozwijanego.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie będzie mógł ze mną rozmawiać, nawet gdy nie grasz, powtórz te kroki i wybierz „Nikt” w sekcji „Kto może ze mną rozmawiać w aplikacji?”

Jak wyłączyć czat w Roblox Studio

Roblox Studio to platforma do tworzenia gier Roblox, dostępna zarówno dla systemu Windows, jak i Mac.

Możesz wyłączyć czat za pomocą Roblox studio, wykonując poniższe czynności:

 1. Otwórz Roblox Studio.

 2. Wybierz ikonę plusa obok „StarterGui” po prawej stronie.

 3. Wybierz „LocalScript”.

 4. Nazwij lokalny skrypt. Sugerujemy użycie opcji „Wyłącz czat”.

 5. Wpisz „game:GetService(„StarterGui”):SetCoreGuiEnabled(„Czat”, false)” w oknie.

Po zastosowaniu kodu nie zobaczysz okna czatu, a opcja czatu nie będzie dostępna.

Jak wyłączyć bezpieczny czat w Robloxie

Ponieważ Roblox jest przyjazny dzieciom i oferuje szeroką gamę gier dla młodszej publiczności, robi wszystko, aby chronić je. Umożliwia rodzicom śledzenie aktywności ich dzieci, filtrowanie wulgaryzmów, nieodpowiedniego języka, danych osobowych itp. Jedną z dostępnych opcji jest Bezpieczny czat.

Safe Chat pozwala graczom i programistom komunikować się w trybie moderowanym, z filtrami, które zapobiegają ujawnianiu danych osobowych, takich jak nazwiska, adresy domowe itp. Użytkownicy z tą funkcją podlegają ostrzejszej cenzurze i nie mogą używać określonego języka w komunikacji z innymi.

W zależności od wieku użytkownika ta opcja może zostać włączona automatycznie. Tak więc, jeśli użytkownik ma mniej niż 13 lat, funkcja Bezpiecznego czatu zostanie automatycznie włączona i nie ma możliwości jej wyłączenia.

Możesz się zastanawiać, czy można po prostu zmienić datę urodzenia i usunąć funkcję Bezpiecznego czatu. Jeśli zarejestrowane konto ma mniej niż 13 lat, Roblox nie pozwoli ci go zmienić. Jeśli jednak przypadkowo wpisałeś niewłaściwą datę i masz ponad 13 lat, możesz skontaktować się z obsługą klienta Roblox. Zobaczysz formularz online, który musisz wypełnić i szczegółowo wyjaśnić swój problem. Obsługa klienta skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc naprawić błąd, jeśli to możliwe.

W dniu Twoich 13 urodzin ustawienia prywatności zostaną automatycznie zaktualizowane, a funkcja Bezpieczny czat zostanie wyłączona. Jeśli tak się nie stanie, musisz skontaktować się z obsługą klienta Roblox i rozwiązać problem.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak monitorować aktywność mojego dziecka na Roblox?

Jak wspomniano, Roblox oferuje wiele gier przyjaznych dzieciom i zapewnia dzieciom bezpieczeństwo online podczas gry. Jeśli Twoje dziecko lubi grać w gry online, możesz utworzyć konto pod swoim nazwiskiem i śledzić jego aktywność Roblox.

Aby monitorować ich historię, musisz zalogować się na konto. Oto, co możesz śledzić:

· Czat – możesz to monitorować, naciskając okno „Czat” w prawym dolnym rogu w wersji internetowej lub dotykając dymka wiadomości w aplikacji mobilnej.

· Wiadomości – Oprócz przeglądania czatów możesz również sprawdzić historię prywatnych wiadomości dziecka. W wersji internetowej naciśnij trzy linie w lewym górnym rogu, a następnie wybierz "Wiadomości". W aplikacji mobilnej naciśnij trzy kropki w prawym dolnym rogu i wybierz "Wiadomości".

· Przyjaciele – Roblox umożliwia przeglądanie znajomych i obserwatorów Twojego dziecka. Jeśli korzystasz z wersji internetowej, naciśnij trzy linie w lewym górnym rogu i wybierz "Znajomi". W aplikacji mobilnej naciśnij trzy kropki i wybierz „Znajomi”.

· Gry – Liczne opcje dostosowywania umożliwiają wybór gier dostępnych dla Twojego dziecka. Zawsze możesz sprawdzić, w jakie gry grali ostatnio i upewnić się, że są odpowiednie, wybierając przycisk „Strona główna” w wersji internetowej i aplikacji mobilnej.

· Kreacje i transakcje można śledzić tylko za pomocą przeglądarki.

Roblox dba o Twoje bezpieczeństwo

Jako usługa przyjazna dzieciom, Roblox koncentruje się na ochronie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Rozmowa z innymi użytkownikami jest często pomocna i przyjemna, ale Roblox ogranicza opcje czatu w zależności od wieku użytkowników. W ten sposób Roblox zapewnia, że ​​nie ma niewłaściwego języka ani udostępniania danych osobowych.

Użytkownicy, którzy ukończyli 13 lat, mogą dostosować opcje czatu. Jeśli jesteś rodzicem i utworzyłeś konto dla swojego dziecka poniżej 13 roku życia, możesz to zrobić za nie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się więcej o tym, jak wyłączyć czat w Roblox. Oprócz tego mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, kiedy można zmienić swój wiek i dostosować ustawienia czatu.

Jakie ustawienia czatu dostosowałeś w Roblox? Czy grasz w gry z włączonym lub wyłączonym czatem? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.