Jak usunąć miejsce w Robloxie

Jeśli utworzyłeś miejsce na Roblox, z którego nie jesteś zadowolony, możesz usunąć je ze swoich gier. Prawdopodobnie nie znalazłeś takiej opcji na stronie internetowej lub w Roblox Studio – co nie jest zaskakujące, ponieważ nie ma możliwości trwałego usunięcia swojego miejsca. Usunięcie go z gry Roblox nie jest jednak niemożliwe – istnieje kilka metod, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jak usunąć miejsce w Robloxie

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak nadpisać swoje miejsca Roblox i jak archiwizować lub zarządzać ustawieniami prywatności swoich gier. Rozróżnimy również gry i miejsca w Roblox, aby zapewnić lepsze zrozumienie tematu. Na koniec dowiesz się, jak przywrócić miejsca Roblox do starszych wersji.

Jak usunąć stworzone miejsce Roblox?

Niestety, nie możesz dezaktywować swoich miejsc Roblox. Jedyną opcją usunięcia utworzonego miejsca jest zastąpienie go pustym szablonem. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Uruchom Roblox Studio i zaloguj się na swoje konto Roblox. Upewnij się, że Twoje członkostwo w Builder’s Club nie wygasło — będzie ono potrzebne do opublikowania nowego szablonu.

 2. W zakładce „Nowy projekt” wybierz szablon startowy.

 3. Po otwarciu szablonu kliknij "Plik" u góry ekranu.

 4. Z menu rozwijanego wybierz „Opublikuj w Roblox jako…”

 5. W wyskakującym oknie wybierz istniejące miejsce Roblox, które chcesz zastąpić.

 6. Kliknij OK."

Jak usunąć zbudowaną grę Roblox?

Roblox nie pozwala graczom na usuwanie gier lub określonych miejsc w tych grach, ale znaleźliśmy trzy obejścia. Możesz nadpisać swoje miejsca Roblox, zarchiwizować grę lub ustawić ją jako prywatną. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wdrożyć każdą z tych metod.

Opcja 1: Zastąp swoją grę Roblox

Nie możesz nadpisać całej gry na raz, ale możesz to zrobić w określonych miejscach w grze – jednym lub wszystkich. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 1. Uruchom Roblox Studio i zaloguj się na swoje konto Roblox. Upewnij się, że Twoje członkostwo w Builder’s Club nie wygasło — będzie ono potrzebne do opublikowania nowego szablonu.
 2. W zakładce „Nowy projekt” wybierz pusty szablon startowy.

 3. Po otwarciu szablonu kliknij "Plik" u góry ekranu.

 4. Z menu rozwijanego wybierz „Opublikuj w Roblox jako…”

 5. W wyskakującym oknie wybierz istniejące miejsce Roblox, które chcesz zastąpić.

 6. Kliknij „Zastąp”.

Opcja 2: Zarchiwizuj swoją grę Roblox

Trwałe usunięcie gry Roblox nie jest możliwe. Możesz jednak zarchiwizować swoją grę, aby nikt nie miał do niej dostępu, dopóki nie usuniesz jej z archiwum. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom Roblox Studio i zaloguj się na swoje konto Roblox. Nie potrzebujesz ważnego członkostwa w Builder’s Club, aby zarchiwizować grę.

 2. W menu głównym kliknij "Moje gry" znajdujące się na lewym pasku bocznym.

 3. Przejdź do zakładki „Moje gry” lub „Gry grupowe”.
 4. Znajdź grę, którą chcesz zarchiwizować, i kliknij znajdującą się obok niej ikonę z trzema kropkami.

 5. Z rozwijanego menu wybierz „Archiwum”.

Aby usunąć swoją grę Roblox z archiwum, wykonaj poniższe czynności:

 1. Zaloguj się do Roblox Studio.
 2. Z menu głównego przejdź do „Archiwum”.

 3. Znajdź grę, którą chcesz usunąć z archiwum, i kliknij znajdującą się obok niej ikonę z trzema kropkami.

 4. Z menu wybierz „Przywróć”. Gra powinna natychmiast pojawić się ponownie w Eksploratorze gier.

Opcja 3: Ustaw grę na prywatną

Wreszcie, najłatwiejszym sposobem ograniczenia dostępu innych graczy do twojej gry Roblox jest ustawienie jej na prywatną. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 1. Zaloguj się do Robloxa.
 2. Z menu głównego przejdź do zakładki „Utwórz”.

 3. Otwórz zakładkę „Moje dzieła” i wybierz „Gry” z lewego paska bocznego.

 4. Znajdź grę, którą chcesz ustawić jako prywatną, i kliknij znajdującą się obok niej ikonę oka. Jeśli Twoja gra jest publiczna, ikona będzie zielona. Jeśli jest wyszarzony, Twoja gra jest już prywatna.

 5. W sekcji „Prywatność” wybierz „Prywatne”.

 6. Kliknij „Zapisz”.

Jak usunąć grę Roblox z ostatnio granych?

W Robloxie jest tylko sześć automatów do gier, w które ostatnio grałeś. Dlatego może być korzystne usunięcie niektórych gier z listy, aby zaoszczędzić miejsce na te, które lubisz bardziej. Niestety nie ma możliwości edytowania listy ostatnio granych gier. Jedynym sposobem na usunięcie gry z ostatnio granej gry jest uruchomienie innej gry. To przesunie pierwszy o slot niżej, więc powtarzaj, aż zniknie z listy.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji odpowiemy na niektóre z najpopularniejszych pytań związanych z niestandardowymi grami i miejscami na Robloxie.

Czy mogę wrócić do starszych wersji miejsc?

Jeśli dodałeś nowe miejsce do Roblox, ale nie jesteś z niego zadowolony, możesz przywrócić je do starszej wersji, ponieważ Roblox zapisuje kopie wszystkich twoich miejsc. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

1. Zaloguj się do Roblox.

2. Z menu głównego przejdź do zakładki „Utwórz”.

3. Otwórz zakładkę „Moje dzieła” i wybierz „Miejsca”.

4. Znajdź miejsce, które chcesz przywrócić do starszej wersji, a następnie kliknij ikonę koła zębatego obok niego.

5. Z menu rozwijanego wybierz „Konfiguruj miejsce startowe”.

6. Wybierz „Historia wersji”, a następnie kliknij wersję miejsca, którą chcesz ustawić jako aktualną.

7. Wybierz „Przywróć tę wersję”.

Jaka jest różnica między grą Roblox a miejscem?

Gra Roblox składa się z wielu „miejsc” – należy je postrzegać jako poziomy, a nie tylko obszar na mapie. Termin „miejsce” w Roblox obejmuje nie tylko różne elementy otoczenia, ale także skrypty, wrażenia użytkownika i inne mechaniki gry. Miejsca są przechowywane oddzielnie od gier, a jedno miejsce może służyć do kilku różnych gier. Każda gra powinna mieć określone miejsce startu lub pierwszy poziom. Z drugiej strony gry są wynikiem połączenia różnych miejsc.

Zmień, nie usuwaj

Chociaż nie możesz trwale usunąć swoich miejsc Roblox, istnieją lepsze sposoby na zrobienie tego, które pozwalają zarządzać poziomami gry bez utraty całej pracy. Archiwum Roblox nie zajmuje miejsca na twoim komputerze, więc nie ma powodu, dla którego nie możesz przechowywać różnych wersji swoich miejsc, nawet jeśli nie są one idealne. Pamiętaj, że przed przesłaniem nowego miejsca do Roblox możesz przetestować je w Roblox Studio, aby wcześniej wykryć wszelkie problemy.

Czy wolisz mieć możliwość trwałego usuwania miejsc i gier Roblox? Czy uważasz, że przechowywanie wszystkich twoich kreacji Roblox ma sens? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.