Jak usunąć pojedynczą wiadomość na iPhonie

Nawet jeśli chcesz zachować wątki rozmów i wiadomości tekstowe z określonymi kontaktami, nie musisz zachowywać wszystkich wiadomości.

Jak usunąć pojedynczą wiadomość na iPhonie

Możesz usuwać pojedyncze wiadomości na swoim iPhonie i zachować większość wątków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Usuwanie pojedynczych wiadomości

W przeciwieństwie do usuwania całego wątku, wykonaj następujące kroki, aby usunąć pojedynczą wiadomość:

Krok 1

Uruchom Wiadomości i przejdź do rozmów, w których chcesz usunąć pojedynczą wiadomość.

Wiadomości

Krok 2

Naciśnij i przytrzymaj odpowiednią wiadomość, aby wyświetlić wyskakujące okienko.

Kopiuj

Krok 3

Stuknij Więcej, a zobaczysz małe kółka przed każdą wiadomością. Wybierz wiadomości, które chcesz usunąć, i kliknij ikonę kosza. Potwierdź swoją decyzję, dotykając „Usuń wiadomość”.

Usuń wiadomość

Oczywiście możesz wybrać wiele wiadomości i jednocześnie usunąć kilka z nich.

Ważne notatki

Jeśli zmienisz zdanie, po prostu dotknij Anuluj lub usuń zaznaczenie wiadomości. Opisana powyżej metoda jest nieco inna niż wcześniejsze wersje iOS. Ale jest na tyle blisko, że nie będziesz musiał szukać osobnego przewodnika. Na przykład wystarczy dotknąć Edytuj zamiast Więcej.

Usuwanie całego wątku rozmowy

Usunięcie całej nitki jest jeszcze prostsze i można to zrobić na trzy sposoby.

Metoda 1

Dotknij Wiadomości, aby uzyskać dostęp do wątków i przejść do tego, który chcesz usunąć. Przesuń palcem w lewo bez otwierania wątku i wybierz opcję Usuń, która pojawi się po prawej stronie. Ponownie pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie swojej decyzji. Jeszcze raz dotknij opcji Usuń, aby przenieść wątek do cyfrowego nieba.

przycisk usuwania

Metoda 2

Ten jest podobny do usuwania pojedynczej wiadomości. Wprowadź wątek rozmowy i naciśnij wiadomość (nie ma znaczenia, która). Wybierz Więcej, a następnie „Usuń wszystko” (lewy górny róg). Potwierdź, dotykając „Usuń rozmowę”.

Metoda 3

Uzyskaj dostęp do Wiadomości i dotknij Edytuj w lewym górnym rogu. Małe kółka pojawią się przed wszystkimi wątkami rozmowy. Stuknij w kółko, aby zaznaczyć jeden lub więcej wątków i naciśnij Usuń w prawym dolnym rogu. Pamiętaj, że ta metoda nie wyświetli wyskakującego okna z potwierdzeniem.

Uwagi: Z wyjątkiem drugiej metody działania są takie same dla wcześniejszych wersji iOS aż do iOS 10. Nie można cofnąć usunięcia wiadomości i wątków konwersacji.

Włącz Auto

Domyślnie Twój iPhone jest ustawiony na przechowywanie wiadomości na zawsze. Ale możesz też ustawić telefon tak, aby automatycznie usuwał je po 30 dniach lub roku. Aby zmienić tę preferencję, uruchom Ustawienia i przejdź do Wiadomości, a następnie wybierz "Zachowaj wiadomości" w Historii wiadomości.

Wybierz odpowiednią opcję i zrób to samo w wyskakującym oknie.

kasować

Czy orędzia naprawdę odeszły na dobre?

Nie są, przynajmniej nie od razu. Wynika to ze sposobu, w jaki iPhone zarządza danymi. Po naciśnięciu ostatniego Usuń wiadomość zniknie z ekranu i telefonu. Jednak system faktycznie planuje ich usunięcie i ukrywa tylko wiadomość w telefonie.

Nie martw się jednak, ponieważ odzyskanie wiadomości, która została zaplanowana do usunięcia, jest prawie niemożliwe, chyba że z ręki wysoko wykwalifikowanego hakera. Jeśli chcesz mieć pewność, że wiadomości zostaną usunięte tak szybko, jak to możliwe, możesz wykonać następujące czynności.

Często synchronizuj iPhone'a z iTunes i wyłączaj wyszukiwanie Spotlight w aplikacji Wiadomości. Wyłączenie wyszukiwania nie przyspiesza dokładnie usuwania, ale tylko zapobiega wyświetlaniu wiadomości w Spotlight. Oto ścieżka do tego:

Ustawienia > Siri i wyszukiwanie > Wiadomości > Wyszukiwanie i sugestie Siri (wyłącz)

Często Zadawane Pytania

Jeśli usunę wiadomość, czy będzie ona nadal wyświetlana na moich innych urządzeniach Apple?

Tak. Ale tylko wtedy, gdy Wiadomości są włączone w iCloud. Rozumiemy przez to, że twoje wiadomości są kopiowane na twoje konto iCloud, a zatem są połączone na wszystkich twoich urządzeniach. Jeśli usuniesz wiadomość z jednego urządzenia, powinna ona usunąć tę wiadomość na wszystkich urządzeniach Apple.

Jeśli jednak chcesz usunąć wiadomość tylko z urządzenia, którego używasz, musisz przejść do Ustawienia > Stuknij swoje imię u góry > iCloud i przełącz „Wiadomości' wyłączyć.

Jak usunąć pojedynczą wiadomość na MacBooku?

Jeśli wiadomość nie została automatycznie usunięta na komputerze, nadal możesz ją usunąć w aplikacji Mac iMessage. Oto jak:

1. Kliknij wątek wiadomości.

2. Użyj skrótu „Control + Click” w pustym miejscu w dymku wiadomości.

3. Kliknij „Usuń”.

Pamiętaj, że opcja „Usuń” nie pojawi się po kliknięciu tekstu prawym przyciskiem myszy. Musisz się upewnić, że kliknąłeś puste miejsce w bańce.

Jeśli usunę wiadomość, czy odbiorca nadal ją widzi?

Tak. W przeciwieństwie do innych platform do wysyłania wiadomości tekstowych, na których można przywołać wiadomość, iOS nie daje nam tej opcji. Gdy wyślesz wiadomość, druga osoba ją otrzyma niezależnie od tego, co robisz z wiadomościami w telefonie.

Czy mogę usunąć wszystkie moje wiadomości jednocześnie?

Jedynym sposobem na wyczyszczenie całej aplikacji iMessage z jakichkolwiek tekstów jest przywrócenie ustawień fabrycznych na urządzeniu. To nie jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ wszystko inne w twoim telefonie też zniknie. A po przywróceniu telefonu, jeśli teksty zostały zapisane w iCloud, i tak wrócą.

Najlepiej jest użyć powyższej metody 3 i dotknąć każdego wątku wiadomości, a następnie usunąć je wszystkie za jednym razem.

Wesołych SMS-ów

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, usuwanie niechcianych wiadomości tekstowych jest dość łatwe. Wszystko powyższe działa również na iPadach. Byłoby jednak miło, gdyby jedna z przyszłych aktualizacji miała opcję archiwizowania wiadomości, tak jak robisz e-maile.

Jak często usuwasz wiadomości tekstowe? Czy rozważyłbyś użycie opcji automatycznej? Omów poniżej.