Jak usunąć wszystkie ukryte wiersze w programie Excel?

Opanowanie programu Excel zajmuje dużo czasu i wysiłku. Jeśli nie jesteś ekspertem, opanowanie zaawansowanych funkcji może być trudnym procesem. Niestety nie wszystkie polecenia są wyraźnie widoczne w interfejsie.

Jak usunąć wszystkie ukryte wiersze w programie Excel?

Doskonałym przykładem jest usuwanie ukrytych wierszy. W starszych wersjach Excela nie było to nawet możliwe. Na szczęście Microsoft zdecydował się dodać go do wersji 2007 i nowszych. Jednak sposób, w jaki to działa, jest dla wielu tajemnicą.

Istnieją dwa sposoby usuwania ukrytych wierszy w programie Excel. Przyjrzyjmy się im.

Korzystanie z funkcji inspekcji dokumentu

Funkcja Inspektora dokumentów jest dostępna w programach Excel, Word, PowerPoint i Visio. To najlepszy sposób na odkrycie i usunięcie wszelkich ukrytych danych, które mogą znajdować się w dokumencie. Jest to przydatne, gdy musisz udostępnić dokumenty innym osobom i chcesz się upewnić, że w dokumencie nie ma niespodzianek.

W programie Excel usuwanie ukrytych wierszy i kolumn jest łatwym zadaniem. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz skoroszyt, którego chcesz użyć, i przejdź do Plik. Menu Excela
 2. Teraz kliknij Informacje. Menu boczne okna pliku Excel
 3. Następnie kliknij Sprawdź problemy przycisk, a następnie wybierz Sprawdź dokument. Menu informacyjne programu Excel
 4. W obrębie Inspektor dokumentów w oknie dialogowym, upewnij się, że Ukryte wiersze i kolumny jest zaznaczony, a następnie kliknij Sprawdzać.
 5. ten Inspektor dokumentów pokaże Ci raport, który pokazuje, czy są jakieś ukryte wiersze i kolumny. Jeśli tak, przejdź do Usuń wszystko, następnie kliknij Anuluj.

Usuwanie ukrytych wierszy w poprzednich wersjach programu Excel

Tę funkcję można znaleźć w tym samym miejscu w Excelu 2013 i 2016. Interfejs wersji 2010 wygląda nieco inaczej, ale ścieżka do Inspektora dokumentów jest taka sama. Jeśli korzystasz z programu Excel 2007, możesz znaleźć tę opcję, klikając Gabinet przycisk, a następnie przejdź do Przygotuj > Sprawdź dokument.

Nie ma różnicy w samej funkcji, więc zapewni to, że nie ma ukrytych wierszy i kolumn niezależnie od wersji programu Excel.

Używanie kodu VBA do usuwania ukrytych wierszy

Jest to bardzo wygodna metoda, jeśli potrzebujesz tylko usunąć ukryte wiersze i kolumny z jednego arkusza zamiast z całego skoroszytu. Może nie być tak wydajny, jak funkcja Sprawdź dokument, ale jest to bardzo łatwy i szybki sposób usuwania wierszy z arkusza roboczego. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz plik Excel i naciśnij Alt + F11 aby otworzyć Edytor VBA. Excel — VBA
 2. Teraz przejdź do Wstaw > Moduł. Excel — menu Wstaw VBA
 3. Gdy pojawi się okno modułu, wklej do niego następujący kod:

Sub usuń ukryte ()

Dla lp = 256 do 1 stopnia -1

If Columns(lp).EntireColumn.Hidden = True Then Columns(lp).EntireColumn.Delete Else

Następny

Dla lp = 65536 do 1 stopnia -1

If Rows(lp).EntireRow.Hidden = True Then Rows(lp).EntireRow.Delete Else

Następny

Napis końcowy

 1. Następnie naciśnij F5 uruchomić kod.

Spowoduje to usunięcie wszystkich ukrytych wierszy i kolumn z arkusza, nad którym pracujesz. Jeśli nie ma ich wiele, możesz powtórzyć ten proces, aby w krótkim czasie wyczyścić cały skoroszyt.

Jedyny problem, który może wystąpić, to obecność formuł w ukrytych wierszach i kolumnach. Jeśli wpływają one na dane w arkuszu, ich usunięcie może spowodować, że niektóre funkcje nie będą działać poprawnie, co może spowodować nieprawidłowe obliczenia.

Korzystanie z oprogramowania innych firm

Istnieje wiele rozwiązań innych firm, które mogą pomóc w natychmiastowym usunięciu ukrytych wierszy i kolumn. Zwykle służą jako rozszerzenie programu Excel, dodając więcej opcji do paska narzędzi. Oprócz tego oferują również dodatkowe funkcje, które mogą być trudne do znalezienia, takie jak:

 1. Pola wyboru usuwania zbiorczego
 2. Przyciski opcji usuwania partii
 3. Usuń puste wiersze,
 4. Grupowo usuń wszystkie makra

Mogą okazać się bardzo przydatne, jeśli jesteś intensywnym użytkownikiem programu Excel i szukasz szybkich rozwiązań typowych problemów, które firma Microsoft jeszcze nie rozwiązała.

Ostatnie słowo

Fakt, że Excel jest wyposażony w możliwość odkrywania i usuwania ukrytych wierszy i kolumn, sprawia, że ​​korzystanie z niego jest znacznie wygodniejsze. Dzięki Inspektorowi Dokumentów nie musisz się martwić o ukryte informacje.

Jeśli kodowanie sprawia ci przyjemność, wykonywanie kodu VBA jest wygodniejszym rozwiązaniem, które możesz zrobić, nawet jeśli nie masz doświadczenia w kodowaniu. Wszystko, co musisz zrobić, to wyciąć i wkleić odpowiednie polecenia.

Na koniec możesz wybrać rozwiązanie innej firmy, które pomoże Ci w pełni wykorzystać program Excel. Mogą być świetną aktualizacją oprogramowania i znacznie ułatwić korzystanie z niego.